The Sci-Fi Newbie Friendly Guide

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sun Oct 04, 2009 12:33 am

Да, точно нея (Трудно е да бъдеш бог, превода надявам се е на ниво?) ми даваха + Замъкът на лорд Валънтайн за 15-20 левчера.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Sun Oct 04, 2009 4:33 am

Пълните събрани съчинения на братя Стругацки ги има на
http://rusf.ru/abs/
в оригинал...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Oct 04, 2009 7:24 am

Ъм... ок, Бобсъне... :neutral:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Sun Oct 04, 2009 10:20 am

Аз смятам, че е най-добре Стругацки да се почнат от "Обитаемият остров". Там (въпреки сериозните теми) всичко е поднесено в много увлекателен приключенски стил, което го прави идеален за начинаещи. След това може да се мине на "Пикник край пътя", "Бръмбар в мравуняка" и "Понеделник започва в събота". А относно "Трудно е да бъдеш бог" трябва да кажа, че и аз имам някои резерви. Първо, тя е доста по-сериозна книга, и второ, струва ми се, че не е разработена в нужния мащаб, и остави у мен някакво усещане за непълнота.
Заповядайте в Клуб за фантастика и фентъзи "Соларис" - гр. Пловдив

Събираме се всеки петък от 18:00 пред книжарница "Литера" на Джумаята.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Wed Oct 07, 2009 1:28 pm

Шекли и Крайтън.

Със Стругацки е идеално(и препоръчително) да продължиш, но не и да започнеш. Всъщност зависи от човека. Ако се чувства достатъчно хардкор - може да се хвърли направо в дълбокото.
Look at the darkness...
...around me.

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Wed Nov 11, 2009 7:25 pm


User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Thu Nov 12, 2009 2:06 am

Ммм, евалата Бобсъне за дет повдигаш темата(болна ми е кат цяло). Сега, аз всичите тея неща си ги обичам, ама леко не са ми като за начинаещи - по скоро , като за хора леко навлези в жанра бих го одобрил това обаче. :o

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Nov 19, 2009 3:02 pm

@Roland-Резерватът на таласъмите на Саймък.Uber cool.

Иначе ще видя и другите но само ако имат или и екшън и интересни теми и дилеми или само дилеми но да са интересни.Фактически всчко. :lol:
Засега съм чел само Призрачни бригади на Джон Скалзи;Невидимият човек,Война на Световете,Машината на Времето,Островът на Д-р Моро на Хърбърт Уелс,Какавидите на Джон Уиндам,Отровата на Алкория от Библиотека Галактика(не помня автор) и Пътеводител на галактическият стопаджия от Бард,ако се счита.Май няма други,а и да има не се сещам.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Jan 18, 2010 6:47 pm

Тъй като и аз съм нюби,ще дам един съвет на другите-ЧЕТЕТЕ "1984" на Джордж Оруел.It's teh shit! :wink:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jan 18, 2010 7:29 pm

На тази книга прекрасното й е, че независимо дали ще я четеш, докато прохождаш, или години по-късно, все е велика. И си струва препрочитан...ията.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Jan 18, 2010 11:09 pm

Да,при цялата гадна атмосфера,по време на цялата книга ми беше някакво весело и приятно. :lol: Само към края ме изнерви непреклонимостта на тоя О'Брайън,просто ме издразни.Добре че е антиутопия,въпреки че дори знаейки че е по-скоро политически анализ отколкото друго,все пак очаквах да има "RIOT"TM. :lol: И все пак ми хареса финала.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Mar 18, 2010 8:47 pm

Тъй като и аз съм newbie ще давам предложения за книги,а именно-"Позитронният човек" на Айзък Азимов и Робърт Силвърбърг;"Чукът на бога" на Арътр Кларк;"Сферата" и "Щамът Андромеда" на Майкъл Крайтън;"Война на световете","Машината на времето","Островът на д-р Моро" и "Невидимят човек" на Хърбърт Уелс;"Призрачните бригади" на Джон Скалзи;"Какавидите" на Джон Уиндам и,ако се счита,"Дървото на Вси светии" на Рей Бредбъри
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests