Скот Бакър - The Second Apocalypse

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Wed Jan 27, 2010 10:53 pm

Roland wrote:Е само пропусна да споменеш най-яко описаната магическа система във фентъзито изобщо :lol:
Аз пък си мислех, че съм пропуснал много повече :D
Затова писах, че ще се върна да пиша отново.
А между другото, излезе ли на български, защото имам приятели, на които искам да направя подарък?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jan 27, 2010 10:57 pm

Не, не е. ysn може да ти каже защо, аз не знам. Две готови преведни части имат, но третата ми казаха да спра да я превеждам, щото още не са я планирали дори първата кога ше излиза...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Wed Jan 27, 2010 11:11 pm

Не знам защо на автори като Barker и Bakker не им върви на българския пазар. :D
off topic Няма превод на български на Imajica :shock: , която е една много добра книга, написана в деветдестте . Някакво Largo Embargo :D

User avatar
Anomandaris
Commoner
Posts: 44
Joined: Sat Jul 29, 2006 6:48 pm
Location: Sofia

Post by Anomandaris » Sun Jan 31, 2010 5:27 pm

Имах добро мнение за Инфодар особено след Троя и Вещера,но тотално ми паднаха в очите.За книгите на Бакър направиха всичко възможно да ме принудят да си ги купя на английски ,искрено съжалявам,че точно те взеха правата на автора.То Бард да ги бяхавзели поне щеше да излезе някога.
От друга страна като се замисля ,те пък най-вероятно щяха да съсипят превода.И така зле и така зле-изгубих надежда,че някога ще я видя издадена тази книга.
На следващата заплата си ги купувам от книжарницата на графа и тегля една майна на Инфодар-окончателно ме загубиха като клиент.
Първо беше зарязването на поредицата Темерер ,но това преля чашата.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Tue Apr 06, 2010 9:42 pm

По празниците успях да дочета и отдавна започнатата втора част The Warrior- Prophet.
За магическата система - Роланд е абсолютно прав. Но едва във втората част можеш да усетиш за какво става дума.
Почнах като гладно сомалийче и третата, която за съжаление или за щастие има поне двеста страници речник, нещо като енциклопедия за персонажи и имена, които си срещал дотук. Засега се въздържам да отварям там, мисля, че има спойлери.

BTW - подписът ми е цитат от един от измислените автори, с които започват отделните глави. Ако Бакър е "студент по философия", какви ли са неговите учители? :D :D :D :D
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun May 09, 2010 12:41 pm

Добре бе, гадове! Продават се книгите от повече от половин година в Буктрейдингите, има ги и за сваляне дори. Докога няма да имам с кого да си говоря за тая поредица?! Ебати нахалството, честно...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Sun May 09, 2010 1:14 pm

Ами, мързел ли е, липса на мотивация ли е... не знам.

Купих си ги юни миналата година, след като стотина страници на компютър ме зарибиха, и така си стоят заедно с 3 рафта други неотваряни книги.

Факт е, че от май 2009 до май 2010 съм прочел точно 4 (четири) книги.
И аз се дразня, но това е положението.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Mon May 10, 2010 8:07 pm

@ Roland - Не си съвсем прав - започнах да поствам в темата от момента в който бях си купил първата книга и я бях прочел почти до половината.
След това, когато влизах във форума тъжно наблюдавах как темата се спуска надолу с последен постинг от мен. Така че, разбирам какво изпитваш.
Но и аз имам подобни проблеми като beliefcontrol - много малко време ми остава да чета книги.
Едната причина, е че в днешно време работата, която така или иначе си принуден да вършиш за да имаш възможност да си купуваш книги и да живееш е необходимото зло, което унищожава свободното ни време, в което можем да правим нещата, които ни доставят удоволствие.
Другата е не по-малко трудна за преодоляване. За свободното ни време се конкурират много и най-различни интереси, в които включвам естествено и игрите. А и четенето и писане по форуми, като този, където намираш хора, които изпитват удоволствие от същите неща и пишат добре.


Сега отново по темата.
Книгите - или Книгата - е прекалено добра - за да мога да си позволя да я премина като влак, който спира само на крайните гари. Точно с тази книга не искам да си развалям удоволствието с бързо четене. Остават ми около двеста страници до края. Но имах желание да спра, за да мога да оставя на (под) съзнанието ми да преработи всичко изпитано до момента. Концентрираната философия, оригиналната трактовка за раждането на пророка, не опитваният досега начин на вплитане източни и западни учения и Нов Завет. Развитието на героите - наивно написах, че още от първата част съм усетил всичко това, имах възможност да бъда приятно изненадван и във втората книга и в третата. А и да не пропусна - midlife crisis-a на Achamian - от всички признат за силен, но единствен, който не може да усети това извън моментите, когато разрушава.
Спирам дотук, засега. Ще пиша повече, когато прочета и препрочета книгата. :)
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Jun 02, 2010 4:22 pm

И аз реших да ги бодна. Прочетох двете страници от темата сега и искам да кажа, че Инфодар са МЕГА-фейл.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Jun 08, 2010 10:17 am

Абе я ме ственете това има ли го някъде в компютърен формат?
Само искам да го зачета малко и на английски преди да си го взема на хартия...
Иначе в booktrading казвате ги има?
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jun 08, 2010 10:19 am

Има го в електронен вариант, да. Помня, че ми трябваше за нещо, докато превеждах, и съм го свалял.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Jun 08, 2010 10:28 am

Roland wrote:Има го в електронен вариант, да. Помня, че ми трябваше за нещо, докато превеждах, и съм го свалял.
Мерси много.
А би ли ми пуснал пълното заглавие на книгата и автора, че да го изровя.
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jun 08, 2010 11:15 am

R. Scott Bakker

The Prince of Nothing:
The Darkness That Comes Before
The Warrior Prophet
The Thousandfold Thought

The Aspect Emperor:
The Judging Eye
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Jun 21, 2010 1:36 pm

Първата я чета в момента - ОМГ как рулира
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 21, 2010 5:19 pm

Kak? 8-)
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests