Скот Бакър - The Second Apocalypse

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Fri Aug 31, 2012 4:16 pm

Всеки с мнението си. Аз лично също съм на мнение, че Сорвийл ъпгрейдна, и случващите се около него събития бяха много по-интересни.
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Aug 31, 2012 4:45 pm

Е то след драматичното дъно, което беше в първата, само нагоре можеше да се движи. Но пак...
Spoiler: show
Аз изначално се дразня на цялата постановка с боговете, които внезапно се намесват директно. Цялата концепция - и главите с оная жрица - много силно ми малазанее. До The Judging Eye имахме някаква схема на света и по какви правила функционира, а сега внезапно Келхус може да бъде измамен с... божествена намеса. Еми булшит...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Aug 31, 2012 5:20 pm

Не ми е голям търноф, ама наистина тази внезапна намеса леко ме дразни. Разбира се, би могъл да се приложи аргументът че до началото на The Great Ordeal Келхус не е бил съществена заплаха, но те са
Spoiler: show
богове
, по дяволите, предполага се да ги виждат тия неща и съответно да унищожат заплахата в зародиш.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Fri Aug 31, 2012 5:32 pm

По принцип
Spoiler: show
Целият Ordeal е силно манипулиран от Консулта, и Келхус изплува толкова могъщ като резултат от комбинацията от свои машинации и тези на баща му. А в една точка от книгата (мисля, че WLW) се разкриваше май, че боговете всъщност са слепи за Консулта, и това е големият проблем на света. Може и да се бъркам, но така съм запомнил. Разбира се, Келхус ги говореше тези, така че не знам доколко може да му се вярва.
Колкото до промяната във вселената, и внезапната намеса на боговете - струва ми се, че Бакър има желание да "ъпгрейдва" с всяка трилогия - т.е. в последната може да очакваме още някаква промяна. Аз лично не възразявам, като сетъп почва да напомня на Малазана вече.
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Aug 31, 2012 5:35 pm

Ох, верно бе... Това за Консулта го бях забравил...
Spoiler: show
Те нямат души като хората или Нехората и са невидими.
Инетерсно откъде го знам обаче...
:lol: Така е като човек се спойли сам.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Aug 31, 2012 5:39 pm

Това, което пишете, е вярно само за Не-Бога, Консултът си имат души (нали борбата им е да ги запазят непрокълнати). Иначе Соруийл е доста пич във втората.
This is it. Ground zero.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Aug 31, 2012 5:46 pm

Moridin wrote:Това, което пишете, е вярно само за Не-Бога, Консултът си имат души (нали борбата им е да ги запазят непрокълнати). Иначе Соруийл е доста пич във втората.
Бе уж имат. Но на доста места във първата трилогия имаше изречения от тип "Ужас премина през нещото, което при него минаваше за душа". Все си мисля че това не е само за да се постигне образност.
Едит: Само аз ли смятам че Клерик е Меркеретриг или както беше онзи споменат Нечовек в един от сънищата на Акамиан във втора книга на Принца?
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Aug 31, 2012 9:13 pm

Само ти смяташ, че е Мекеретриг, да. Понеже в края на WLW става ясно кой е.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Fri Aug 31, 2012 9:48 pm

Хъ. Хъ. Хъ.
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Aug 31, 2012 11:10 pm

Roland wrote:Само ти смяташ, че е Мекеретриг, да. Понеже в края на WLW става ясно кой е.
Не че е бесен спойл, но 4/5 от фендъма беше на това мнение, та е тегаво да му казваш отсега. Дип, че не е чак толкоз важно.

Изненадващо, Мекеретриг е нечовекът, когото Келхус среща в началото на първа. Това уви по никакъв начин не е обяснено в книгите (а и не е много логично), но е потвърдено от Бакър.
This is it. Ground zero.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Aug 31, 2012 11:11 pm

Claymore47_Fen wrote:
Moridin wrote:Това, което пишете, е вярно само за Не-Бога, Консултът си имат души (нали борбата им е да ги запазят непрокълнати). Иначе Соруийл е доста пич във втората.
Бе уж имат. Но на доста места във първата трилогия имаше изречения от тип "Ужас премина през нещото, което при него минаваше за душа". Все си мисля че това не е само за да се постигне образност.
Едит: Само аз ли смятам че Клерик е Меркеретриг или както беше онзи споменат Нечовек в един от сънищата на Акамиан във втора книга на Принца?
Ти не говориш за Консулта (магьосниците около Шауритас), а за всякаквите генетични експерименти на Инчороите, които са съвсем друга бира и имат някаква мистична връзка с Не-бога
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Sep 01, 2012 2:04 am

Е те имат съвсем директна връзка с не-бога, доколкото са буквално негово продължение, когато е активен.

А иначе човекът зададе въпрос, предположих, че иска отговор :mrgreen:

Аз пък не знам що не смятах, че е Мекеретриг. Имах някакви причини май, ама не помня. И бтв, не е да няма значение кой е, щото това има отношение към други сюжетни линии. Най-директно
Spoiler: show
Сорвийловата
And you can't dance with a devil on your back...

Suicidal
Smallfolk
Posts: 2
Joined: Mon Sep 03, 2012 12:50 pm

Post by Suicidal » Mon Sep 03, 2012 12:55 pm

Здравейте, доколкото съм запознат Roland е превеждал първите две части на апокалипсиса. Моля, да сподели дали тези жалки мекотели от Инфодар планират все пак да издадат втората част (макар и разделена на 8 за наше удобство) или да си я боря на Киндъла. Мерси предварително.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Sep 03, 2012 7:53 pm

Не мисля. Те ми казаха да спра превода на трета още докато бях в самото начало. Това беше преди три години. Разбира се, възможно е в някакъв момент да им е щукнало да продължат и да са я дали на друг, но аз все пак бих си я взел на киндъла, ако ти се чете в близко бъдеще.
And you can't dance with a devil on your back...

Suicidal
Smallfolk
Posts: 2
Joined: Mon Sep 03, 2012 12:50 pm

Post by Suicidal » Tue Sep 04, 2012 3:51 pm

Мерси за отговора. Но ти (на ти нали;) ) си ги превел преди да пуснат първата. Тоест те не са знаели какви ще бъдат продажбите. А сега явно са решили и да не издават втората, за която предполагам така или иначе са ти платили. Което ги прави още по-объркващо жалки. Във времената, в които всеки може да си поръча на значително по-ниски цени или пък без пари от интернет е най-важно отношението към читателя. А тия плъхове ни карат да ги презираме. Чудесен маркетинг.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests