"Последният" том на Колелото разцепен на 3 части

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon May 17, 2010 9:02 pm

А мен ме радват изключително много.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Wed May 26, 2010 10:45 pm

beliefcontrol wrote:Електронните издания са с рисунки на фенове и освен това е все тая какъв jpg ще прикачат към текстовия файл.

При печатните издания се стараят да подържат традицията и стила от предишните книги, което аз оправдавам.
Няма по-дразнещо нещо от рязка смяна на дизайн на кориците по средата на поредица, а в случая след 12-13 излезли книги.

Няма и по-дразнещ бездарник от Даръл Суийт в дизайна на фентъзи корици, но това е съвсем отделна тема. :mrgreen:
Всъщност, най-вероятно има, но не ща да ровя из боклучиви фентъзи картинки.

При българските картинката е по-малка и не си личи чак толкоз, а понеже имам 11 от тях, ще си купя и последните 3 + прелюдията в превод, когато излязат всичките.
Нищо, че интересът ми да разбера края на историята отдавна клони към нулеви стойности. :wink:
Ами да нещо на корици не се получават рисунките му, иначе си има мн интересен стил и на мен ми харесва, а това че са изрязани ги загрозява повече.[/img]

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Wed May 26, 2010 10:57 pm

Yan wrote:
Еск wrote:Поне е разцепен на 3, а не на 10, нямаше да се учудя да е на 10...
Дано наистина остане нещо от Робърт Джордан в тези книги.
Сандерсън е в пъти по-добър писател от Джордан, така че дано Джорданизмите и безумните развлачвания са ограничени до минимум.
То си личи кое го е писал Джордан и Сандерсън е на по-слабо ниво. Развлачването и страниците описания в повече са факт, но след 7-ма книга.

User avatar
sauron
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 14, 2004 8:50 pm
Location: Middle Earth

Post by sauron » Sat May 29, 2010 11:24 am

Абе Джордан можеше и да ги развлачва нещата, но все пак щеше да е по добре ако той си беше завършил поредицата. Сандерсъм пише някакси по елементарно (макар и по-стегнато) , пък и не съм сигурен колко от развитието на героите в последната книга са това което било според Джордан, и това което Сандерсън е дописал.
Where I was
I had wings that couldn't fly
Where I was
I had tears I couldn't cry

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat May 29, 2010 11:38 am

sauron wrote:Абе Джордан можеше и да ги развлачва нещата, но все пак щеше да е по добре ако той си беше завършил поредицата. Сандерсъм пише някакси по елементарно (макар и по-стегнато) , пък и не съм сигурен колко от развитието на героите в последната книга са това което било според Джордан, и това което Сандерсън е дописал.
Всяка глава, която Джордън не е успял да напише, е било описано какво трябва да се случи лично от него. Така че не вярвам Сандерсън да си е измислял неща.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat May 29, 2010 11:49 am

Като човек, чел 3 книги на Сандерсън и достатъчно части от Джордан (ако и не в контекст, но доколкото разбирам последните постове говорят за чисто словесни умения), само ще отбележа, че Джордан е безкрайно (не ползвам думата просто ей така) слаб стилист, докато Сандерсън е по-скоро занаятчия, отколкото артист конкретно в това отношение, но пък много добър.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat May 29, 2010 11:53 am

Съвсем лека спам реклама от мен. Скоро излиза http://www.bard.bg/categories/?cid=140

Нямам търпение да прочета нещо лично на Сандерсън.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sat May 29, 2010 11:57 am

По-елементарно (като стил) от Джордан е доста трудно да се пише и да си намериш издател. ;)

И това го казвам с най-добри чувства към него. Дори когато бях хипер фенбой на Колелото, стилът никога не ми се е струвал особено добър.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

annorion
E'lir
Posts: 177
Joined: Sun Sep 03, 2006 10:23 pm

Post by annorion » Sat May 29, 2010 3:31 pm

На мен стилът на Джордан като цяло доста ми харесва. Леко отнесен на моменти, но добре успява да те потопи в атмосферата, когато има такава. Някъде 7-8 том атмосферата и действието отстъпват място на... здравият пълнеж... за да се върнат отново нещата в релси чак към 10-11 том. Но като изключим няколкото слаби тома, на мен другите ми харесват как са написани. Когато нещо се случва, когато има действие, по-задълбоченият поглед върху детайлите поне на мен не ми пречи, явно за всеки е различно.

Колкото до стилът на Сандерсън - хареса ми. Доста страннен завой от монотонно развитие на нещата и много леко напрегнатата обстановка към в края на 11-ти том, към доста забързано, стегнат стил( както някой спомена) и атмосфера, наситена с напрежение. Очаквам с нетърпение другите два тома, живот и здраве. :) Според мен едва след техният край ще можем да правим съпоставки за това кой стил е по-добър за поредицата.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat May 29, 2010 3:34 pm

annorion wrote:На мен стилът на Джордан като цяло доста ми харесва. Леко отнесен на моменти, но добре успява да те потопи в атмосферата, когато има такава. Някъде 7-8 том атмосферата и действието отстъпват място на... здравият пълнеж... за да се върнат отново нещата в релси чак към 10-11 том. Но като изключим няколкото слаби тома, на мен другите ми харесват как са написани. Когато нещо се случва, когато има действие, по-задълбоченият поглед върху детайлите поне на мен не ми пречи, явно за всеки е различно.
Пич, какъв поглед върху детайлите бе?! @_@ В смисъл, мога да приема да се говори политически коректно, да се използват по-меки думи за по-тежки прегрешения и да се търси положителното, но В ЕДИНАДЕСЕТА КНИГА НЕ СЕ СЛУЧВА НИЩО! Практически и фактологически в нея НЯМА събития. НЯМА сюжет. Какви детайли изобщо?! Не можеш да напишеш книга от 800 страници и в нея да има САМО детайли, това е като да сипеш в една чаша брашно и мляко, да ги разбъркаш, да ги сложиш в камерата и да ги наречеш сладолед, ебаси!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sat May 29, 2010 3:51 pm

Според мен се бъркаш, в десета нищо не се случваше, в 11та имаше две-три минорни събития които се случиха ей така колкото да не е без хич.

User avatar
Zee
Adept
Posts: 212
Joined: Mon May 05, 2008 9:13 pm
Location: Sofia

Post by Zee » Sat May 29, 2010 3:55 pm

Roland wrote: но В ЕДИНАДЕСЕТА КНИГА НЕ СЕ СЛУЧВА НИЩО! Практически и фактологически в нея НЯМА събития. НЯМА сюжет. Какви детайли изобщо?
Подозирам, че имаш предвид ДЕСЕТА книга, в която всички се оглеждаха към небесата и се чудеха какво ли значи огромното количество сила там и си приглаждаха полите/респ. брадите; защото единадесета си беше пълна със събития...
Spoiler: show
Мат и Перин най-накрая доведоха до край затлачените си проблеми с техните половинки, Елейн си получи трона, Егвийн почна да манипулира сестрите в Кулата... всичко това се случи в 11
и според мен единадесета е една от добрите, подозирам, че Р. Дж. вече е знаел диагнозата си.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat May 29, 2010 4:01 pm

Ъм, Zee, това бие на стокхолмски синдром направо. В смисъл, като си прекарал два месеца, в които всеки ден са те изнасилвали групово по пет часа, а после два са те смелвали от бой, чувстваш някаква небивала благодарност и обич, когато внезапно САМО те смелват от бой два часа. Тия работи, дето ги споменаваш, са неща за по една глава (те в толкова и стават), не за стотици страници книга. Въобще, как ще е една от добрите за бога?!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat May 29, 2010 4:07 pm

Ако говорите за Нож от блянове , имаше симулация на действие но реално всичко се въртеше в кръг. Всичко което чаках да стане в Нож от блянове взе че стана в Бурята и то както трябва.

User avatar
Zee
Adept
Posts: 212
Joined: Mon May 05, 2008 9:13 pm
Location: Sofia

Post by Zee » Sat May 29, 2010 4:16 pm

Много лесно отписахте романса между Тюон и Мат, съюзяването на Перин със сеанчанците и бавното набиране на съюзници сред Домовете и войски от Елейн, докато междувременно се бори с Черната Аджа и шпионите. А в единствената глава с Егвийн се вижда, че най-накрая е поела съдбата си в свои ръце. Тоест, въпреки всички хвалби за държанието й в 12 том, тя поумня една книга по-рано.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests