"Последният" том на Колелото разцепен на 3 части

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
ivonski
Farmer
Posts: 52
Joined: Mon Feb 18, 2008 10:36 am

Post by ivonski » Fri Sep 04, 2009 5:00 pm

и ако пренебрегна съвета ти, на кой език да бъде?
Did Neil Armstrong say the moon was too far away! NO! He built himself a fucking rocketship is what he did!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Sep 04, 2009 5:10 pm

Без значение - превода на колелото е добър до средата и после поприбързан но в никакъв случай не е долнопробен. Все ако мразш да четеш думи като Сетре за Coat, Преливам за chanelling и охранник за guardsman чети английския вариант.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Sep 04, 2009 6:22 pm

Преводът на Колелото е много добър (виждаш ли, Валери, мога и да те хваля понякога ;)), поне в томовете (до 9-ти включително), които съм чел. А в оригинал няма с нищо като стил, така че спокойно можеш да ги четеш в превод, без да губиш нищо значимо.

Има го и бонуса, че описанията в оригинал на дадени градове/хора и т.н., които са повтарят многократно, са тотален Copy/Paste, на български са малко по-разнобразни и малко по-малко досадни. ;)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Sat Feb 13, 2010 10:33 pm

RRSunknown wrote:Изобщо не го чети ако досега не си го чел и имаш каквито и да е очаквания.
Напротив прочети го.

User avatar
Zee
Adept
Posts: 212
Joined: Mon May 05, 2008 9:13 pm
Location: Sofia

Post by Zee » Mon May 17, 2010 2:30 pm

Корицата на 13 том - Towers of Midnight (26 окт. 2010):

Image

http://www.dragonmount.com/News/?p=1293 - подробности

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon May 17, 2010 2:38 pm

За пореден път се радвам, че си взимам английските издания на Orbit
Image

Американската корица е ужасяваща както винаги.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon May 17, 2010 2:43 pm

Все тая какви са кориците , и без това се гледат странично одредени на рафта. Важното е какво има вътре.
Като цяло спойлера който са дали не е никакъв спойлер ( е вече изпълнението ще е интересно. )

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon May 17, 2010 3:16 pm

Нз, аз това американското би ме било срам да си го сложа на рафта, докато английското (особено така черно) е много добре - семпло и изчистено от глупости. Впрочем художника на въпросната е надминал себе си - след като ни беше представил Перин като джудже на корицата на Knife of Dreams, сега се е постарал да докара и Матрим по същия начин.

User avatar
Zee
Adept
Posts: 212
Joined: Mon May 05, 2008 9:13 pm
Location: Sofia

Post by Zee » Mon May 17, 2010 3:20 pm

Ясно, че не сме стигнали до 13 тома, избирайки ги по кориците :). Поради липса на място моите ги държа в затворен шкаф, така че и красивата подредба на рафта отпада. Но все пак в няколкото дни, които отделям на книга, предпочитам да ме радва и с външността си.

А Тор са се постарали много повече с е-книгите:
Spoiler: show
Image

и
Spoiler: show
Image
пак от http://www.dragonmount.com/News/?p=1281

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon May 17, 2010 3:34 pm

E не ! Никой не може да ми обясни логиката в това е- книгите да имат перфектни корици а печатите отвратителен.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon May 17, 2010 3:38 pm

Това на горното Моарейн ли трябва да е? :)

Тези само загатват колко велико може да се получи филмирането на The Eye of the World. :D Дано, дано!

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Mon May 17, 2010 4:15 pm

Електронните издания са с рисунки на фенове и освен това е все тая какъв jpg ще прикачат към текстовия файл.

При печатните издания се стараят да подържат традицията и стила от предишните книги, което аз оправдавам.
Няма по-дразнещо нещо от рязка смяна на дизайн на кориците по средата на поредица, а в случая след 12-13 излезли книги.

Няма и по-дразнещ бездарник от Даръл Суийт в дизайна на фентъзи корици, но това е съвсем отделна тема. :mrgreen:
Всъщност, най-вероятно има, но не ща да ровя из боклучиви фентъзи картинки.

При българските картинката е по-малка и не си личи чак толкоз, а понеже имам 11 от тях, ще си купя и последните 3 + прелюдията в превод, когато излязат всичките.
Нищо, че интересът ми да разбера края на историята отдавна клони към нулеви стойности. :wink:
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon May 17, 2010 4:27 pm

Аз подозирам по-скоро вечен договор обвързващ издателството с художника. Все пак при старта на поредицата е нямало ни джиесеми, ни интернет , както се пее в песента, камо ли фотошоп и подобни артове.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6923
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon May 17, 2010 4:36 pm

beliefcontrol wrote:Електронните издания са с рисунки на фенове и освен това е все тая какъв jpg ще прикачат към текстовия файл.
Точно тия електронни издания са с корици от някои от най-добрите художници рисуващи в жанра.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon May 17, 2010 4:54 pm

Кориците на електронните издания са наистина много добре нарисувани и красиви, но лично мен никак не ме кефят, който и да ги е натворил.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests