Хроники на древния мрак

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Post Reply
Lady Sunshine
Smallfolk
Posts: 5
Joined: Fri Jan 16, 2009 3:23 pm

Хроники на древния мрак

Post by Lady Sunshine » Fri Jan 16, 2009 3:30 pm

Здравейте на всички любители на фентъзито! :lol: не знам дали е имало такава тема досега, но ми се искаше да намеря и други фенове на серийката "Хроники на древния мрак". Тези дни мисля, че ще излезе и третата книжка и нямам търпение да я прочета. Ако сте чели предните две каквомислите за тях? Аз наистина бях много впечатлена, изключително увлекателно четиво, прочетох ги буквално за няколко часа. Ще се радвам ако успеем да завържем разговор с някой друг фен :)
Поздрави на всички ! :D

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jan 16, 2009 3:47 pm

Здрасти, добре дошла във форума :)

Аз обаче нямам идея за каква поредица става дума. Можеш ли с няколко приказки да напишеш? :)
And you can't dance with a devil on your back...

Lady Sunshine
Smallfolk
Posts: 5
Joined: Fri Jan 16, 2009 3:23 pm

Post by Lady Sunshine » Fri Jan 16, 2009 4:09 pm

Roland wrote:Здрасти, добре дошла във форума :)

Аз обаче нямам идея за каква поредица става дума. Можеш ли с няколко приказки да напишеш? :)
значи действието в книгата се развива в прапра историческо време... има си мъгии, тук там битки, лукави същества, тъмни създания на света и т.н .... или направо казано всичко си има. Хубавото на книгата е че докатто я четеш те праща не в странно пространнство, а в миналото... Четеш редовете и чуваш стъпките на дивите животни, разбираш как се оцелява....абе всеки (или почти всеки) е бил сред дивата природа и би требвало да е имал това усещане че е част от света.. точно това те кара да чувстваш тая книга. Другото забелижително за мен е главният герой или по-точно вълчето...което всъщност си нема име просто е Вълк. всяка страница е пропита от случки около животни...
някак и ти стааш див....
абе увлича ...четеш я бързо почти за два-три часа .... грабва ...
само че бързо я прочиташ и продълженията... като всичко в нашата страна се протакат с месеци. типично за всички бг издателства... но тук трябва да се поправя не месеци, а направо година :(

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Jan 16, 2009 4:29 pm

Аз съм прочела досега издадените на български и много ги харесвам. Доколкото знам последно на английски бяха излезли 6, но не съм проверявала скоро. Наистина много бавно ги издават, дори бях решила, че няма да излизат повече, затова се радвам, че сега излиза третата.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Lady Sunshine
Smallfolk
Posts: 5
Joined: Fri Jan 16, 2009 3:23 pm

Post by Lady Sunshine » Fri Jan 16, 2009 4:51 pm

да, да и аз така бях решила, че са спрели поредицата. И даже сега като видях че излиза третата и се присетих за серийката:) иначе аз като гледах на сайта на авторката са излези 4 книжки на английски - Outcast e последната, да се надяваме, че няма много да я забавят тука.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6924
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Fri Jan 16, 2009 4:58 pm

5 са излезли

Oath Breaker е последната.
6-тата се чака септември тази година.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Lady Sunshine
Smallfolk
Posts: 5
Joined: Fri Jan 16, 2009 3:23 pm

Post by Lady Sunshine » Fri Jan 16, 2009 5:17 pm

хм не можах да я видя петата ама сигурно не гледам където трябва. ама да има, да има, колкото повече толкова повече, както казваше мечо пух :wink: и по-бързо моля :) е радвам се че има и други фенове де :)

Drax
Commoner
Posts: 34
Joined: Mon Jun 16, 2008 10:46 pm

Post by Drax » Fri Jan 16, 2009 8:34 pm

Според мен и двете излезли на български книги са доста приятно четиво. Интересна идеи, увлекателен стил, но не са върха на сладоледа. По много параграфи са детски и разтоварващи, но то няма нищо лошо, щом не дразнят с нещо конкретно.
Ще си купя третата eventually.

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Fri Jan 16, 2009 9:06 pm

Е няма как да не са поне малко детски с десетгодишен герой ;)

Има обаче някои наистина смразяващи моменти, както и някои много весели, всичко е добре описано, особено гората (тая жена веднъж не е написала "дървета" – букове, брястове, дъбове...). Стилът като цяло си е прост, без много епика, и въпреки това на места адски въздействащ –
Spoiler: show
когато намери оня умрелия в снега с лампата до него например
и изобщо много радват :)

А са и малки, с много екшън, така че се четат бързо. Изобщо, минус не мога да им намеря, освен ако човек не очаква от тях да бъдат това, което не са (НЕ СА дълбоки въпреки гореспоменатите въздействащи места и не се налага да се мисли толкова много, докато ги чете човек).

Lady Sunshine
Smallfolk
Posts: 5
Joined: Fri Jan 16, 2009 3:23 pm

Post by Lady Sunshine » Mon Jan 19, 2009 9:08 am

:) не са дълбоки, но разтоварват, а аз напоследък именно това търся като чета:). Нещо ми писна от твърде замислящи ме четива, затова ми се иска да попрочитам и такива неща - които разтоварват и все пак да си струва да се четат естествено :) Днеска отивам за третата книжка аз:)

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Mon Jan 19, 2009 7:11 pm

Няма да е лошо да кажете заглавие и име на автор, за предпочитане на английски :) Не че не могат да се изровят, но по-добре да си ги има тук на видно място :)
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon Jan 19, 2009 7:16 pm

Авторката е Мишел Пейвър, иначе казано Michelle Paver - Chronicles of Ancient Darkness :)

Официален сайт: http://www.michellepaver.com/
уикипедия за поредицата: http://en.wikipedia.org/wiki/Chronicles ... t_Darkness
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Feb 05, 2009 9:13 pm

Прочетох третата, "Душеядците". Леееко съм разочарована, стори ми се по-зле от първите две. Героите все едно ги нямаше през голяма част от книгата, с изключение на няколко момента, което беше много странно предвид доста емоционалните събития. Липсваше ми нещо спрямо първите две книги :? Историята се тътри, което ме дразни.
Spoiler: show
Дразни ме и твърдата схема, по която вече се вижда, че се развива сюжетът - нещо се прецаква, нашите тръгват да се борят със злото и се оказва, че в дъното на злото са душеядците, които умират с постоянен темп от по един на книга. Дано не съм права, но броят на оставащите книги подозрително съвпада с броя на оставащите душеядци.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 81 guests