Бисери, дочути в книжарница

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Sephiroth
Farmer
Posts: 50
Joined: Sun Jan 06, 2008 2:12 pm
Contact:

Post by Sephiroth » Mon Apr 06, 2009 12:24 pm

Ооо, това са редовни случаи. Една бабка едвам й пробутах за 4,50 Степфордските съпруги на Айра Левин - скъпо ве, човек...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Apr 06, 2009 12:26 pm

а не питайте като питат за компютрите как се шашкат.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Apr 09, 2009 5:45 pm

Вчера си купих за втори път първия том на "Тайко". Продавачът ми го продаде за малко повече пари, отколкото беше написано на картончето с цената, понеже като съм купувал само първия том, щяло да му се наложи да хвърли после втория на боклука или някаква подобна простотия. Обясних му, че втория го имам и т.н. и той рече: "Добре, съгласен съм, давам ви я за четири, тука пише три, ама това за двата тома, а аз, между другото, я зачетох и е много хубава книга..." Отговарям, че знам, че съм я харесал и т.н., при което той, без абсолютно никакъв повод, изтърсва: "А това на Клавел е много тъпо." Иде ми да му заявя обидено, че "Шогун" ми е доста любима книга и че да приказва така не е много правилно, но си замълчавам, когато оглеждам сергията му малко по-добре. "Това на Клавел" е точно до книгата, която искам да купя. Изпълва ме искрено удивление как този човек без изобщо да се замисля си плюе по стоката. Дали е знаел какво продава? Та горе-долу затова поствам това тук. Понякога книжарите са способни на не по-лоши изцепки от купувачите.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Maledictus
Warmage
Posts: 1190
Joined: Sat Feb 23, 2008 10:27 am
Location: In the middle of the Danse Macabre
Contact:

Post by Maledictus » Thu Apr 09, 2009 11:12 pm

Говори ми, бившите ми колеги какви ли не полюционни бисери са раждали. Като започнеш от злобните погледи, когато разглеждаш стоката, минеш през зъбенето ако не си купиш нищо и приключиш със крайни изказвания от сорта на "това не струва и смуче", което за търговец е недопустимо....

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Apr 10, 2009 12:03 am

На мен, ако почнат да ме гледат лошо докато разглеждам книгите и го забележа, си излизам веднага дори и да съм си харесал нещо.

User avatar
uriel_blanchard
Commoner
Posts: 32
Joined: Fri Jan 30, 2009 7:29 pm

Post by uriel_blanchard » Sun Apr 12, 2009 9:59 am

Мда, не всички раобтещи в книжарниците реално си разбират от работата или знаят как се обслужва клиент. Аз предпочитам по стелт начина, като дискретно присъствам наоколо в случай, че искат да попитат нещо. И аз мразя да ми висят на главата и да ме питат през пет минути дали искам помощ (затова не ходя и в Германос). Но аз предпочитам клиентите ми да си купят нещо, което ще им хареса и да се върнат отколкото да си вземат един боклук и да не искат да четат повече. Затова понякога им препоръчвам да не купуват някое заглавие (Курт), защото знам че няма да им хареса. Колкото до бисерите веднъж една майка влиза с пет годишният си син и хлапето веднага фиксира рафта с Франклин и писва радостно "мамо, мамо ето го Франклин" и майката веднага го пресече "А не, ще ти купя всичко друго ама не тоя идиот Франклин" при което ми идеше да и стисна ръка, защото и аз не понасям тая малоумна костенурка.

User avatar
Blond
Commoner
Posts: 27
Joined: Tue Apr 10, 2007 10:47 pm

Post by Blond » Sun Apr 12, 2009 11:06 pm

при което ми идеше да и стисна ръка, защото и аз не понасям тая малоумна костенурка.
Малко офтопик,но когато имаш и ти дете ще разбереш,че поредицата всъщност е много,много полезна.

User avatar
uriel_blanchard
Commoner
Posts: 32
Joined: Fri Jan 30, 2009 7:29 pm

Post by uriel_blanchard » Mon Apr 13, 2009 11:05 am

Може да поспорим за това до колко е полезна тази поредица, но както и да.

User avatar
Sephiroth
Farmer
Posts: 50
Joined: Sun Jan 06, 2008 2:12 pm
Contact:

Post by Sephiroth » Wed Apr 15, 2009 9:25 am

Спомних си една култова ситуация от книгопродавническия период. Един странен субект идва, оглежда книгата на Григор Лилов Либийската Връзка и пита колко пари е, аз му отговарям - 15 лв, толкова е коричната. А той, много скъпо, тази книга след две години ще струва максимум 4 лв. След което ми казва - довиждане, ще дойда след две години. Идеше ми да му изшия един.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sun May 24, 2009 8:38 pm

Днес един пич (около 16-17 г.) си търсеше Трансформинг на Ървин Уелш... :shock:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Mon May 25, 2009 10:39 am

Човекът е имал нужда от трансформация ;)
:mrgreen:
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
uriel_blanchard
Commoner
Posts: 32
Joined: Fri Jan 30, 2009 7:29 pm

Post by uriel_blanchard » Wed May 27, 2009 12:52 pm

Една клиентка наскоро (която беше с прическа на две опашки като в детската градина) ме пита "Извинете имате ли една книга не помня автора..някакви приказки.." аз казвам - Имате предвид Приказки за размисъл на Хорхе Букай? тя "Не, не беше нещо за приспиване на деца и събуждане на възрастни" тук аз "Точно за същата говорим

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Wed Jun 10, 2009 4:32 pm

А аз веднъж като влезнах да питам в книжарница за Тери Пратчет, продавачката ме попита "това исторически автор ли е?", така че просто си намерих раздела за фантастика и фентъзи, и без повече въпроси си гушнах "Морт" и се явих на касата :)

User avatar
Sephiroth
Farmer
Posts: 50
Joined: Sun Jan 06, 2008 2:12 pm
Contact:

1

Post by Sephiroth » Fri Jun 19, 2009 3:06 pm

Да, това е най-стандартния начин. А, сетих се още един - кой автор търсите? Записвам! и пише книжарката - МатЬО Райли :D

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Re: 1

Post by thunder » Fri Jun 19, 2009 4:04 pm

Е сега, сбъркала как се пише малко първото име :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 74 guests