Бисери, дочути в книжарница

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Jun 20, 2009 8:44 pm

Пак хубаво, че не го е прекръстила на Матио...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Fri Aug 21, 2009 2:49 pm

В книжарница.
Аз: Извинете, искам да попитам дали „Сумрачен патрул” и „Последен патрул” на Лукяненко са издадени с твърди корици.
Книжарката: Момент да погледна… /Търси из компютъра/ Ами не, няма ги с твърди корици. Това беше нещо за вампири, нали?
Аз: Ами в известен смисъл може да се каже…
Тя: О, ами щом харесвате за вампири, силно ви препоръчвам „Здрач”! Аз лично съм я чела и наистина ме впечатли, а и много я купуват хората, определено ще ви хареса!
But goddamn,
you got me in love again

ysn
Merchant
Posts: 77
Joined: Mon Feb 11, 2008 10:08 am
Location: тук-там

Post by ysn » Fri Aug 21, 2009 3:26 pm

обратното препоръчване да правиха щеше да е добре. да ги накарат малко да се разчетат всичките майеровици като им бутнат и едн-две други книги покрай Здрача. ма къде ти...

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Fri Aug 21, 2009 3:46 pm

Таз ако ми го беше отправила на мен туй препоръчване, че ще ми хареса здрачът, т.к. много се продава, щях да я хлопна с нещо!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Aug 21, 2009 4:21 pm

А не мен преди време се опитваха да ме убедят че Ралмия е новата книга на Тери Пратчет (По незнайни причини Ралмията стоеше точно между Малазана от една страна и Силмарилион от другата а на долния ред бяха книгите на Пратчет). Дори влязох в спор с продавачката че познавам автора на Ралмията но тя така и не остана убедена и ми каза "под секрет" че това било българския прякор на Пратчет. :lol:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Aug 21, 2009 5:02 pm

RRSunknown wrote:А не мен преди време се опитваха да ме убедят че Ралмия е новата книга на Тери Пратчет (По незнайни причини Ралмията стоеше точно между Малазана от една страна и Силмарилион от другата а на долния ред бяха книгите на Пратчет). Дори влязох в спор с продавачката че познавам автора на Ралмията но тя така и не остана убедена и ми каза "под секрет" че това било българския прякор на Пратчет. :lol:
:shock: Не е възможно да е говорела сериозно. Трябва да те е ебавала. Просто трябва!
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Aug 21, 2009 5:18 pm

Не даже на това се смяхме с адаша по скайпа но час сега се сетих да ви го пусна. Точния разговор беше следния: (Аз гледам Малазана, мярвам Ралмията и люботно я вземам от рафта да видя за какво става дума). Към се приближава девойката и учтиво пита:
- Здравейте , с какво мога да ви помогна?
- Ами просто гледам тази книжка.
- А, чудесен избор - това е новата книжка на Тери Пратчет.
- Нещо имате грешка, просто прилича на книга с формата на Пратчет - вижте автора е българин.
- нее, вие не сте запознат със случая- това е прякора на Пратчет за България който използва.
- (тук вече ме напушва смях) - напротив, аз дори познавам автора, говорил съм с него.
- (тя поздозрителна и с изнервен тон) - ще вземате ли книгата или само ще гледате?
- Не, благодаря - избрал съм си книга (и си тръгвам вече не удържайки смеха)
:)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Aug 21, 2009 5:20 pm

А, така по бива - май се е опитвала да ти я пробута, понеже може би не се е търсела. :mrgreen:

А за последния й въпрос дали ще вземеш книгата или само ще гледаш на Запад биха й вдигнали щур скандал. Редовно чета по форуми как някой си сяда в къта за четене на някоя книжарница и така си изчита сума ти книги без да ги купува. И никой не прави забележка.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Aug 21, 2009 7:21 pm

Ам нинам. В "Пингвините" поне можеш доста удобно да седнеш и да почетеш. Да не говоря за разни портокали.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
jkklouna
Commoner
Posts: 42
Joined: Wed Nov 25, 2009 10:58 pm

Post by jkklouna » Fri Nov 27, 2009 2:50 am

Не знам дали ще ви се стори смешно, но днес отидох до една книжарница, за да си взема 4 сказание на малазана. Та нямаха я на рафта и продавачката каза, че днес поръчват на Бард, при което аз питам колко ще струва. Тя каза " Е те всички са на една цена" при което отиде до рафта хвана сказание 8 и ми каза 19 лв. Аз просто казах "добре мерси довиждане" и си излязох, защото дори да нз колко е, има разлика в цената на различните сказания...

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Fri Dec 11, 2009 1:18 am

Това не беше толкова смешно за мен, колкото ме накара да се ядосам и разгневя. Действието се развива на тазгодишната книгомания. Отивам си аз на щанда на Бард, да ги питам няма ли най-накрая аджеба да преиздадът Коралайн на Геймън въпреки, че знаех отговора предварително.
– Добър ден, Нийл Геймън? - реших направо да изтрелям името, за да не започнат да ми предлагат книги, които вече имам и си помислих, че по този начин ще ме питат какво търся. Изобщо не познах.
Значи на целия щанд се бяха наредили всички с тениски на новият Дан Браун и направо ми идеше да се издрайфам. И пича към който се обърнах ми вика.
– Ааа, Нил...Гам...Ааа, ако искате изчакайте да дойде "еди кой си"(забравих му името), че той е по усведоменият по тези неща.
– Добре - отговорих му и зачаках. И вместо да дойде "еди кой си", дойде някаква женка, която беше още по-неусведомена от пича. И той я пита.
– А, Нил някакъв си... да знаеш нещо?
–Кой? - попита жената така, все едно я питаха дали знае кой е написал последната научна дисертация по многомулекулярна химия.
Ядосах се, но се сдържах.
- Нийл Геймън... И ме интересува най-вече новелата му "Коралайн"? - им казах, все още спокойно.
- Ооо, това не сме го издавали отдавна. - отговори ми жената.
- Знам - и казах аз, - исках да ви питам дали ще преиздавате книгата, евентуално догодина?
– Нямам никаква представа - ми отговори жената най-невъзмутимо и си тръгна.
Аз гледах като гръмнат. Но след това пича срещу мен направо ми стъжни живота.
– Ако беше някаква популярна книга щяхме да я преиздадем до сега. - ми каза той.
Целия кипнах.
– Еми книгата е доста популярна и известна - му казах троснато, - дори скоро изкараха филм по нея.
А тоя пич с прословутата Дан Брауновска тениска ме гледаше толкова тъпо в този момент, че реших директно да отмина щанда, защото можеше и да направя някакъв излишен скандал.

Просто ако не им зададеш на тия "лайнори" въпрос за новият им Дан Браун, никой нищо няма да ти отговори и да ти обърне внимание.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Mar 03, 2010 12:31 pm

Това не е точно смешно но все пак.Отидох да си взема заявката за Вещера и гледам една двойка гледат рафта с фентъзи.И мъжът гледа Силмарилион луксозно издание и вика на жена си да я купят с общи пари че и двамата ще я четат. :shock: :lol:
П.П.
Marfa wrote:Ам нинам. В "Пингвините" поне можеш доста удобно да седнеш и да почетеш. Да не говоря за разни портокали.
Права си много е яко. :D
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Gondry
Scholar
Posts: 122
Joined: Wed Aug 04, 2010 7:05 pm

Post by Gondry » Fri Aug 13, 2010 6:46 pm

Личен опит.

-Здравейте, "Ад" на Данте имате, нали?
-"Ад на Данте", да, на кой автор...?




-Добър ден, на Лъвкрафт търся някои произведения.
-Да, разбира се.
* сочи ми WarCraft книгите и допълва:
-А имаме и StarCraft, ако ви интересува.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Aug 13, 2010 6:54 pm

Важното е крафт да има.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Oct 15, 2014 8:29 pm

Клиент: Какво ще кажеш за "Хобит"?
Нейна приятелка: Не. Ще разбера какво се случва във филма.
И не само тя. :mrgreen:
Клиент: Харесвам книги, които историите в тях наистина са се случили. Като „Здрач“.
Image :rofl:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 64 guests