Официалният Стефани Майер топик

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Fri Mar 20, 2009 5:01 pm

Ghibli wrote:
RRSunknown wrote:
Spoiler: show
аз се надявах да Бела да си остане човек а Едуард някак си да се излекува (нали правилно съм разбрал че вампиризма в серията е немъртва напаст а биологично изменение) , дори се надявах към четвърта книга да е зарязла вампирите и да е тръгнала с върколака.
Но както и да е теорииите ми се оказаха неверни :)
Spoiler: show
Аз нямах такива надежди, защото от самото начало (или най-късно втора книга, което не е същото, но почти) става ясно, че Бела няма да остави Едуард при никакви обстоятелства и той е единственият, определен от звездите любим за нея. Начинът, по който го възприема и непрекъснатите захласвания по красотата му би трябвало да подскажат тази мисъл още от първа книга - ето затова не смятам, че е чак такъв спойлер. Досадно, наистина, предвид какъв е ръб Едуард, но това е то великата любов. Би било хубаво да го зареже (аз съм фенка на Джейкъб, ако не е станало ясно), но това нямаше да е реалистично с оглед на цялостния тон в тази поредица.

Иначе, след като веднъж се превърнеш във вампир, няма връщане. Така че вариантите са или Бела да стане вампир и да живее щастливо с Едуард завинаги, или Бела да не стане вампир и да живее щастливо с Едуард 70-тина години, да остарее (ужас!) и да умре (още по-голям ужас!) и той да изпадне в покруса и вероятно да се самоубие, защото не може да живее без нея (е това вече е най-ужасният ужас!) - определено не е краят, който тийнейджърките биха понесли, не е готино някак :)
Spoiler: show
Това, между другото, не е толкова лош край. Май съм го гледал в един от филмите за шотландския боец и там си сработи чудесно, без да направи филма неподходящ за тийнейджъри (аз, ако не друго, съм тийнейджър и го харесах :) ). Наистина обаче не се връзва особено с книга, посветена на ВЕЧНАТА любов.

Освен това, макар че бях чел много спойлъри за поредицата и общо взето знаех какво ще стане, мисля, че дори от това, което съм чел (200 страници) е ясно, че Бела и Едуард ще са заедно винаги, винаги, винаги. То такава безумна любов, без дори да си говорил с обекта на желанието с изключение на една-две кратки думи и неговия постоянен смях към теб... не изчезва лесно :)
И освен това обичам да пиша дълги изречения.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Fri Mar 20, 2009 5:28 pm

Мда, и на мен ми беше ясно, че така ще стане в крайна сметка :) Обаче останалите неща -
Spoiler: show
детето им, способностите на Бела и т.н.
нямаше как да ми хрумнат, просто супер се изкефих. Искам да отбележа, че Емет ми е любимец и страшно ме беше яд, че не се споменава по-честичко. Просто такива бисери ръси тоя човек, че съм се попикавала :lol:
Между другото, аз си исках Бела да си е с Едуард, не че имам нещо против Джейкъб, де. Това, над което си размишлявам откакто прочетох 3-та книга (понеже на мен не ми се е случвало) е
Spoiler: show
как става този номер с обичането на двама мъже??? Честно не си го представям :roll:

User avatar
Елица
Sorcerer
Posts: 385
Joined: Wed Jul 12, 2006 12:53 pm
Location: на работа

Post by Елица » Fri Mar 20, 2009 5:43 pm

Mushu
Spoiler: show
Става, наблюдавала съм процеса отблизо, обаче при маниакалното обсебване на Бела от Едуард не изглеждаше естествено и не мисля че би могло.

Затова много се издразних на начина, по който реагира на целувките на Джейкъб преди битката, просто не беше естествено. Не може да ни внушават, че тя видите ли толкова обича вампира си, че ще жертва и душата си, че умира без него и изобщо е супер обсебена и изведнъж да реагира страстно на целувките на друг, колкото и да го обича като най-скъп приятел, брат, сродна душа и тн
И аз много го харесвам Емет:)

Някой чел ли е The Host?

User avatar
cordelia
Adept
Posts: 217
Joined: Sun Sep 28, 2008 2:42 pm

Post by cordelia » Sat Mar 21, 2009 11:12 am

Ейй, намериха се още хора като мен, запленени от Емет! Браво, браво. :D
The good face pain. But the great - they embrace it.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Mar 21, 2009 5:55 pm

ОМГ!
Spoiler: show
Бела - вампир. Какви ли са хипертрофираните й умения? Екстремно спъване? Въвличане на хората в радиус от 500 метра в дамсел ин дистрес ситуация? Дълбок аутизъм? Супескоростно четене на Джейн Остин? Това обещава да е доста смешно. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6923
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sat Mar 21, 2009 5:58 pm

Amelia wrote:ОМГ!
Spoiler: show
Бела - вампир. Какви ли са хипертрофираните й умения? Екстремно спъване? Въвличане на хората в радиус от 500 метра в дамсел ин дистрес ситуация? Дълбок аутизъм? Супескоростно четене на Джейн Остин? Това обещава да е доста смешно. :lol:
:vomit: как ти не омръзна :roll:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Sat Mar 21, 2009 6:02 pm

Не мога да разбера какво ти е направило момичето, честно :) Имайки предвид, че и аз самата съм от спъващите се в равна повърхност и разни други подобни, вече почвам да го възприемам като лична обида (откакто вчера изкарах на един тест за интелигентност доста по-нисък резултат от мъжото тотално се депресирах, тъй че се чудя и аз май за какво да се хвана... ). Шегичка :lol:
Между другото
Spoiler: show
Бела като вампир е страхотна, мнооого й се кефих на способностите, а щерка й е просто уникално вампиро-човече. Най ми беше забавно за това как като не спят могат да си правят секс нонстоп и какво ги спира всъщност да не го правят :lol:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Mar 21, 2009 6:36 pm

Yan wrote:
Amelia wrote:ОМГ!
Spoiler: show
Бела - вампир. Какви ли са хипертрофираните й умения? Екстремно спъване? Въвличане на хората в радиус от 500 метра в дамсел ин дистрес ситуация? Дълбок аутизъм? Супескоростно четене на Джейн Остин? Това обещава да е доста смешно. :lol:
:vomit: как ти не омръзна :roll:
Както би казал Роршак: NEVER! Not even in the face of Armageddon! :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon Jun 01, 2009 12:34 pm

Един от много, много малкото начини да се бори човек успешно с троловете в Интернет :)
http://www.xkcd.com/591/
Spoiler: show
Image
(а ако гледате картинката тук, а не на оригиналната страница, трябва ви и title текстчето към нея :))
Spoiler: show
We have met the enemy and he is us.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

lune
Smallfolk
Posts: 5
Joined: Tue Jun 16, 2009 2:17 pm

Post by lune » Tue Jun 16, 2009 2:36 pm

Цялата поредица "Здрач" много ми хареса.Лека,бързо се чете,но е и много увлекателна.Не ме остави,докато не прочета и четирите книги =)
Четвърта част определено ми хареса най-много (може би защото има глави,които не са от името на Бела,а тя не ми е любим персонаж).Много харесвам оптимизмът на Алис,благородието на Карлайл,способността на Есме да обича толкова силно,но пък Емет,Розали и Джаспър също са невероятни.За Едуард оставам без коментар,той не се нуждае от такъв.Върколаците също ми харесаха,с изключение може би на Сам.Да,знам,че е преживял много,но така и не успях да го харесам.Като цяло,май всички ми харесват =)
Ако говорим за тийм,за по-подходящ за Бела избирам Едуард,но иначе много харесвам и Джейкъб...

User avatar
sauron
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 14, 2004 8:50 pm
Location: Middle Earth

Post by sauron » Mon Jun 22, 2009 2:37 pm

То тези Белини терзания между вампир/върколак ми мязат малко на изсмукани от вълненията на Анита Блейк на Лоръл Хамилтън. :mrgreen:
П.С. Само дето нещата при Анчето са доста хард-сексуални :oops:
Where I was
I had wings that couldn't fly
Where I was
I had tears I couldn't cry

User avatar
elle_fr0st
Commoner
Posts: 48
Joined: Sat Jan 05, 2008 7:09 pm
Location: The House of Secrets,Sin City,Hell

Post by elle_fr0st » Mon Aug 10, 2009 10:53 am

Дааа и историята на влюбването между Бела и Едуард напомня за историята на Суки Стакхаус (чела съм книгите, не знам как е в сериала) ама тя се влюбва в Бил (вампира) точно защото не може да прочете мислите му ...
"I'm Gentleman Death in silk and lace, come to put out the candles. The canker in the heart of the rose."

User avatar
paju4eto
Commoner
Posts: 27
Joined: Sat Jul 04, 2009 4:11 pm
Location: София, България

Post by paju4eto » Sat Aug 22, 2009 3:01 pm

Много ме радва да чета хора, които не са дотолкова обсебени от поредицата, че само да въздишат...малко конструктивна критика действа добре, а на мен лично ми е разведряваща.
Не ме разбирайте погрешно, направо съм влюбена и в книгите, и във филма, но тъй като не мога да си обясня въпросното увлечение у себе си предвид някои излишни бавения и адски дразнещи несъответствия (раздвоението на Бела и половината от Зазоряване, която изведнъж се превръща в комикс за супер-герои - не че не ми харесаха по същите причини, по които ме и издразниха) - та аз съм си първия критик и доста се надсмивам над себе си...и си разправям как не ми отива на възрастта и някои други неща...и после си влизам чинно в съответния сайт и продължавам да въздишам. :oops: :P

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Sep 27, 2009 1:12 am

В момента дъвча New Moon. Изненадващо по-кадърно написана от предната и засега върви съвсем ок. Просто не мога да отида да гледам филма, без да съм чел книгата първо...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Sep 28, 2009 5:30 am

На средата съм и ми е трудно да започна да описвам колко повече ме кефи Джейкъб от Едуард...
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 22 guests