Официалният Стефани Майер топик

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Tue Sep 07, 2010 5:41 pm

Мда, винаги съм подозирал квадратните матрици в перверзност...

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Tue Sep 07, 2010 8:23 pm

Matrim wrote:
raylight wrote:Проблемът, е че тези "религиозни разбирания" се основават на логика, всъщност, най - малкото Християнската етика като оптимум от теория на игрите. Какво всъщност е БОГ е отделна тема, много голяма
Пусни го това за християнската етика в някоя от религиозните теми, звучи доста забавно. :lol:
Идеята с две думи - еволюцията на човека произтича от живот в много големи групи, които искат и еволюция на отношенията между индивидите в тях и възникване на морал и определена етика. Етиката е начинът да се избегнат субоптималните резултати при чистата конкуренция между индивидите (затворническата дилема) и причината човешкият род да е оцелял досега. Ако бяхме неетични, отдавна да е имало трета световна война.

Не знаех, че математиката може да ви е толкова забавна :roll:
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Tue Sep 07, 2010 8:25 pm

Interpreter wrote:Мда, винаги съм подозирал квадратните матрици в перверзност...
http://raylight.blog.bg/technology/2009 ... ata.437581

Повечето матрици са моносексуални – могат да се умножават само по един начин с други матрици – някои могат да са само отляво, други да са само отдясно.

Матриците са и големи сноби – не всяка с всяка се умножава. Трябва да са с определен размер и в зависимост от размера се избира кой в каква позиция да се умножава. Сексуалността се определя от партньора и от размера.

Някои матрици могат да се умножават с всички от своя вид и във всякакви пози – това са квадратните матрици. Те са единствените бисексуални, но - и те подбират само матрици от техния сой. Не се доближават до по - големите , но бягат и от по – малките. Няма по – развратни от квадратните матрици, защото те могат да се умножават и обърнати.

:lol:

До ogonommo - нещо искаш да кажеш ли с това? Защо не прочетеш и 163-те поста в блога ми, преди да сееш семето на немъдростта си? :wink:
Last edited by raylight on Tue Sep 07, 2010 8:28 pm, edited 1 time in total.
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Tue Sep 07, 2010 8:27 pm

Много постове станаха, благодарение на това, че глупостта на огонмо успешно ме вбеси, както винаги става, когато ми се набие глупост в очите.
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Tue Sep 07, 2010 8:32 pm

raylight wrote:
Matrim wrote:
raylight wrote:Проблемът, е че тези "религиозни разбирания" се основават на логика, всъщност, най - малкото Християнската етика като оптимум от теория на игрите. Какво всъщност е БОГ е отделна тема, много голяма
Пусни го това за християнската етика в някоя от религиозните теми, звучи доста забавно. :lol:
Идеята с две думи - еволюцията на човека произтича от живот в много големи групи, които искат и еволюция на отношенията между индивидите в тях и възникване на морал и определена етика. Етиката е начинът да се избегнат субоптималните резултати при чистата конкуренция между индивидите (затворническата дилема) и причината човешкият род да е оцелял досега. Ако бяхме неетични, отдавна да е имало трета световна война.
Нещо не виждам връзката с християнството обаче.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Tue Sep 07, 2010 8:36 pm

Matrim wrote:
raylight wrote:
Matrim wrote: Пусни го това за християнската етика в някоя от религиозните теми, звучи доста забавно. :lol:
Идеята с две думи - еволюцията на човека произтича от живот в много големи групи, които искат и еволюция на отношенията между индивидите в тях и възникване на морал и определена етика. Етиката е начинът да се избегнат субоптималните резултати при чистата конкуренция между индивидите (затворническата дилема) и причината човешкият род да е оцелял досега. Ако бяхме неетични, отдавна да е имало трета световна война.
Нещо не виждам връзката с християнството обаче.
Християнството според мен е най - успешният вариант на етика, който е в основата на просперитета на Запада. То е не просто Божие слово за вярващите, то е и необходимост (става дума за принципите в Новия Завет за отношенията между хората). Това разбира се е лично мнение, дебело подчертавам, но не е само мое, нито аз съм се сетил първи
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
ogonommo
Smallfolk
Posts: 16
Joined: Thu Aug 26, 2010 6:28 pm
Location: Пловдив

Post by ogonommo » Tue Sep 07, 2010 8:57 pm

@raylight:

Всъщност съвсем друго семе исках да засея, ама то изглежда не покълва. Виж, блогът ти на места е забавен. Онова за метълите ми хареса, макар висшата математика да ми куца.

Имаш добро инженерно образование. Въпросът не е в това. Вече няколко пъти посочих, че се разпиляваш. Не умееш да се придържаш към определения топик. Опитваш се да докажеш нещо ли, не знам. Не съм и психиатър, за да правя психопортрет, пък и това не е мястото. И ми е интересно колко хора биха се съгласили, че начинът, по който коментираш тук в повечето случаи е поне леко неадекватен. Смили се над нас, простите хора с не толкова инженерни познания.

Пък и не е любезно да наричаш някого глупав, при условие, че не познаваш този човек. На втори прочит това само потвърждава подозренията ми - ти си тук, за да се доказваш с нещо. Имаш нужда от стимул, нещо, което да те кара да се чувстваш по-добър или по-умен от останалите. По-възрастен си от повечето потребители тук. Такъв ли е начинът? Да наричаш някого глупав, вместо да се аргументираш. Не със силата на аргумента, а с аргумента на силата? Хм...

Това за християнството пък вбесява мен. Малко хора споделят точно твоя мироглед върху религията. Която, в основата си (поне западната такава) е средство за догонване на власт и контрол. Моралът не е присъщ на човека, а на обществото. Защото човек е човек само в контекста на едно общество.

И темата отново се разпиля. За което предупредих вече.

Между другото, очаквах един инженер да е запознат с основите на потребителските интерфейси и да умее да променя и добавя неща в постингите си... за да не се получават влакчета.

Освен това ще те помоля да не цитираш погрешно потребителското ми име. Както аз не си позволявам дързостта и неетичността да злоупотребя със сгрешени цитати на твоя блог или nickname.
"Yeah, you point a finger back far enough and some germ gets blamed for splitting in two."

Soul Tigh, Battlestar Galactica

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Sep 08, 2010 2:21 am

Мен също глупостта доста ме вбесява напоследък, та ще помоля А) някои хора да се научат да използват бутона "edit", защото следващия път като им видя повече от един пост накуп просто ще затрия всичко освен първия; и Б) същите да не си позволяват да определят кой е глупав и кой не, особено предвид съмнителното качество на собствените им постове.

Рейлайт, това е форум. Форумът е симулация на малко по-интелигентен жив разговор. Не сме на подиум и не се изказваме, не просветляваме народонаселението с мъдростта на вековете, а просто си говорим. Спорим, разискваме, споделяме. Мислиш ли, че можеш да пробваш малко по-малко декларации да правиш и малко повече да водиш разговор с околните?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Thu Feb 17, 2011 8:31 pm

http://reasoningwithvampires.tumblr.com/
Сайтът е доста хейтърски, но по добрия начин :). Общо взето граматичен/стилистичен анализ на текста, както и коментар върху сюжета отвреме-навреме.
Image

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Feb 17, 2011 8:54 pm

BWAHAHAHAHA
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 44 guests