Официалният Стефани Майер топик

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Thu Sep 02, 2010 8:44 pm

С жена ми гледахме и трите филма, понеже сме си на един акъл от години и ни харесаха. На мен като комедия (полупародийна, полу трагикомична), на нея като романтичен филм. Единствено ме подразни идеята за блестящия вампир. Аз съм Християнин и затова не ми стана толкова смешно това, все пак вампирите са прокълнати същества и колкото и красотата да е проклятие, все пак би трябвало да се спотайват в мрака, а не да лъщят като пехливани :shock:
Spoiler: show
В третата част имаше една ситуация, в която върколакът я топлеше пред очите на вампира и ми хрумна, че неговото е или проява на върховна любов или пълна незаинтересованост от нея, но двете са напълно неотличими като проява
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Sep 02, 2010 9:42 pm

Това е книжният форум, не филмовият. Там си има теми за филмите.

Това с християнина и как трябвало да се държат вампирите, ме потресе, та рекох да споделя как няма да го коментирам.
And you can't dance with a devil on your back...

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Fri Sep 03, 2010 8:32 pm

И защо трябва да те потриса? Различната гледна точка не е по - лоша, ако не я разбираме или приемаме :roll:

На мен лично ми е странно как точно математици като мен могат да са хард - атеисти, особено, ако са навътре в разните неизчислимости, undecidabilites и други подобни. Човек, който е наясно, че изкуственият интелект не е въпрос на числена мощ, би трябвало да е малко по- агностично настроен. Да не говорим за физиците, които говорят, че движенето е вечно, неунищожимо и несътворимо (Гери от клубс.дир.бг), с което дословно повтарят дефиницията за БОГ или почитателите на струнната теория с ненаблюдаемите измерения, които се увеличават на всяко ново явление, което тя не може да опише, о, да, реалността е нещо толкова твърдо, стабилно и еднозначно, че всякакво място за съмнения и въобще мисли е несъществуващо :)
Last edited by raylight on Fri Sep 03, 2010 8:37 pm, edited 1 time in total.
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Fri Sep 03, 2010 8:36 pm

Извинявам се за отклонението
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Sep 03, 2010 8:44 pm

raylight wrote:И защо трябва да те потриса? Различната гледна точка не е по - лоша, ако не я разбираме или приемаме :roll:

На мен лично ми е странно как точно математици като мен могат да са хард - атеисти, особено, ако са навътре в разните неизчислимости, undecidabilites и други подобни. Човек, който е наясно, че изкуственият интелект не е въпрос на числена мощ, би трябвало да е малко по- агностично настроен. Да не говорим за физиците, които говорят, че движенето е вечно, неунищожимо и несътворимо (Гери от клубс.дир.бг), с което дословно повтарят дефиницията за БОГ или почитателите на струнната теория с ненаблюдаемите измерения, които се увеличават на всяко ново явление, което тя не може да опише, о, да, реалността е нещо толкова твърдо, стабилно и еднозначно, че всякакво място за съмнения и въобще мисли е несъществуващо :)
Ок, ще захапя стръвта.

Чисто като фактология - чуждата гледна точка не е по-лоша, ако не я разбираме или приемаме, но е по-лоша, ако е по-лоша, а е по-лоша, когато не се основава на изходния материал, а на външни фактори. Т.е. когато мнението ти за една история не се базира на вътрешната й логика, а на религиозни разбирания.

Ти си бъди колкото искаш религиозен Това е личен избор и аз лично уважавам хората, които вярват искрено. Въпросът е, че изкуството, когато не си поставя религията като тема или цел, е смъртоносно да се оценява с тоя аршин. Вампирите били прокълнати? Казва кой? Това е художествено произведение, в изкуството догми не може и не бива да има. Другото е фанатизъм.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
ogonommo
Smallfolk
Posts: 16
Joined: Thu Aug 26, 2010 6:28 pm
Location: Пловдив

Post by ogonommo » Fri Sep 03, 2010 8:53 pm

raylight wrote:И защо трябва да те потриса? Различната гледна точка не е по - лоша, ако не я разбираме или приемаме :roll:

На мен лично ми е странно как точно математици като мен могат да са хард - атеисти, особено, ако са навътре в разните неизчислимости, undecidabilites и други подобни. Човек, който е наясно, че изкуственият интелект не е въпрос на числена мощ, би трябвало да е малко по- агностично настроен. Да не говорим за физиците, които говорят, че движенето е вечно, неунищожимо и несътворимо (Гери от клубс.дир.бг), с което дословно повтарят дефиницията за БОГ или почитателите на струнната теория с ненаблюдаемите измерения, които се увеличават на всяко ново явление, което тя не може да опише, о, да, реалността е нещо толкова твърдо, стабилно и еднозначно, че всякакво място за съмнения и въобще мисли е несъществуващо :)
Има една-единствена дума и тя е достатъчна - креационисти. Всеки, който си е имал вземане-даване с тях, знае, че са поне толкова опасни, колкото и теротистите.

Сега по темата: идеята за блестящия вампир идва от съня на авторката. Оттам тръгва и книгата - тя е започнала да пише от главата, в която Едуард се открива на Бела (трябваше ми минута, за да си припомня имената). Едва след това се е върнала да "допише" първите глави. Авторката се е опитала да направи някои неща по-оригинални, като например липсата на заострени, изскачащи от някъде или просто стоящи си там зъби. Това, че не изгарят на слънчева светлина. И други.

Това за Християнина (едно че е с главна буква) и на мен ми се стори леко странно, защото ако си християнин и не ти харесват натуралистичните "перверзии", и освен това знаеш, че вампирите са изчадия дяволски, защо ти е трябвало да гледаш "грешните" филми по "Здрач"? Или това е някаква практика, за да може после да съобщиш колко греховно или перверзно е някакво произведение, било то литературно или филмово.

Отклоненията са интересни, изглежда ги използваш често. И понякога това води до разпиляване на темата. Или евентуалното разцепване на постинги.
"Yeah, you point a finger back far enough and some germ gets blamed for splitting in two."

Soul Tigh, Battlestar Galactica

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Sep 03, 2010 9:00 pm

Н'нам. Ако вампирите във филма се спотайваха в мрака и не лъщяха като пехливани, щеше да е ОК? И красотата откога точно е проклятие? Защо е проклятие? Кой къде и кога е казал, че красотата е проклятие?
Spoiler: show
АЗ СЪМ ПРОКЪЛНАТА!!!!!!!!!!! ОГЛЕДАЛЦЕ, КАЖИ, ЧЕ НЕ СЪМ НАЙ-КРАСИВА НА СВЕТА!
И оттук следва ли, че грозотата е благословия?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Ashlie
Smallfolk
Posts: 24
Joined: Fri Nov 27, 2009 8:18 pm
Contact:

Post by Ashlie » Fri Sep 03, 2010 10:50 pm

raylight wrote: ... все пак би трябвало да се спотайват в мрака, а не да лъщят като пехливани :shock:
Аз да си кажа, нищо че не е по темата, ама хич - ей тва за пехливаните ме кара да мечтая какво ли би създал Чем Йълмъз по мотиви от "Здрач" и др. Крайно време е да има и анадолски готически хорър :)

Иначе, напълно сериозно - ами той уж и Влад Дракула е бил християнин :?
А още малко по-сериозно - да приемем, че някой насила е превърнат във вампир. Откъде накъде трябва да бъде прокълнат и анатемосан? С какво е виновен?

И накрая - определено препоръчвам книгите пред филмите :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Sep 04, 2010 3:05 am

Аз само да вметна, че в Библията нищо не пише за вампирите, доколкото знам.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
ogonommo
Smallfolk
Posts: 16
Joined: Thu Aug 26, 2010 6:28 pm
Location: Пловдив

Post by ogonommo » Sat Sep 04, 2010 3:46 am

Не, не пише. Там доста неща не са писани, но християнството обича да екстраполира и да трупа нов багаж. То и Бафомет не беше дявола, ама стана.
"Yeah, you point a finger back far enough and some germ gets blamed for splitting in two."

Soul Tigh, Battlestar Galactica

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sun Sep 05, 2010 11:05 am

Ashlie wrote: какво ли би създал Чем Йълмъз по мотиви от "Здрач" и др. Крайно време е да има и анадолски готически хорър :)
Да бе, вярно ще е култ! Ще обхване и цели две целеви групи - въздишащите тийнейджърки и въздишащите домакини...
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Tue Sep 07, 2010 3:43 pm

Roland wrote:
raylight wrote:И защо трябва да те потриса? Различната гледна точка не е по - лоша, ако не я разбираме или приемаме :roll:

На мен лично ми е странно как точно математици като мен могат да са хард - атеисти, особено, ако са навътре в разните неизчислимости, undecidabilites и други подобни. Човек, който е наясно, че изкуственият интелект не е въпрос на числена мощ, би трябвало да е малко по- агностично настроен. Да не говорим за физиците, които говорят, че движенето е вечно, неунищожимо и несътворимо (Гери от клубс.дир.бг), с което дословно повтарят дефиницията за БОГ или почитателите на струнната теория с ненаблюдаемите измерения, които се увеличават на всяко ново явление, което тя не може да опише, о, да, реалността е нещо толкова твърдо, стабилно и еднозначно, че всякакво място за съмнения и въобще мисли е несъществуващо :)
Ок, ще захапя стръвта.

Чисто като фактология - чуждата гледна точка не е по-лоша, ако не я разбираме или приемаме, но е по-лоша, ако е по-лоша, а е по-лоша, когато не се основава на изходния материал, а на външни фактори. Т.е. когато мнението ти за една история не се базира на вътрешната й логика, а на религиозни разбирания.

Ти си бъди колкото искаш религиозен Това е личен избор и аз лично уважавам хората, които вярват искрено. Въпросът е, че изкуството, когато не си поставя религията като тема или цел, е смъртоносно да се оценява с тоя аршин. Вампирите били прокълнати? Казва кой? Това е художествено произведение, в изкуството догми

не може и не бива да има. Другото е фанатизъм.
Проблемът, е че тези "религиозни разбирания" се основават на логика, всъщност, най - малкото Християнската етика като оптимум от теория на игрите. Какво всъщност е БОГ е отделна тема, много голяма

П.С. Аз не казвам, че от това, че вампирите са представени, изкуството губи. Книгата става даже по - добра (и книгите имаме, не сме на филми само вкъщи), защото хвърля нова светлина върху съвършения ловец и отразява и като цяло модата на вампирите,просто предизвиква у мен описаните по - горе емоции. Аз и на Мартин не харесвам "перверзията", но му гълтам книгите. Така, както не харесвам анти-семитизма от Гогол, но си ми стои на почетно място
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Sep 07, 2010 5:19 pm

Нямам идея какво всъщност каза с горния си пост. Каква логика, какви пет лева, говорим за БЛЕЩУКАЩИ ВАМПИРИ :shock:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Tue Sep 07, 2010 5:21 pm

raylight wrote:Проблемът, е че тези "религиозни разбирания" се основават на логика, всъщност, най - малкото Християнската етика като оптимум от теория на игрите. Какво всъщност е БОГ е отделна тема, много голяма
Пусни го това за християнската етика в някоя от религиозните теми, звучи доста забавно. :lol:
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
ogonommo
Smallfolk
Posts: 16
Joined: Thu Aug 26, 2010 6:28 pm
Location: Пловдив

Post by ogonommo » Tue Sep 07, 2010 5:37 pm

Matrim wrote:
raylight wrote:Проблемът, е че тези "религиозни разбирания" се основават на логика, всъщност, най - малкото Християнската етика като оптимум от теория на игрите. Какво всъщност е БОГ е отделна тема, много голяма
Пусни го това за християнската етика в някоя от религиозните теми, звучи доста забавно. :lol:
Отидоха си вампирите и дойде оптимума от теорията на игрите. :shock:

Отново и отново отклонения от темата. Забавни неща. Но какво може да се очаква от човек, който в блога си може да пусне това:
Линейната трансформация не търпи векторен хомосексуализъм – векторите могат да се умножават само с числа, а помежду си – само да се събират и изваждат. Линейната трансформация на два съвкупляващи се вектора не е съвкупление на трансформациите им, следователно тя запазва морала.
Няма по – развратни от квадратните матрици, защото те могат да се умножават и обърнати.
"Yeah, you point a finger back far enough and some germ gets blamed for splitting in two."

Soul Tigh, Battlestar Galactica

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 69 guests