Официалният Стефани Майер топик

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Mon Jan 05, 2009 4:41 pm

Кога вече за плащането тръгна да се кахъриш... :lol: Тъкмо щях да ти предложа да се цаниш за преводач на половин тарифа, не ти мърда одобрението! :lol:
Заповядайте в Клуб за фантастика и фентъзи "Соларис" - гр. Пловдив

Събираме се всеки петък от 18:00 пред книжарница "Литера" на Джумаята.

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Mon Jan 05, 2009 5:56 pm

Spoiler: show
Извинявайте... с вас познаваме ли се, че си говорим на "ти"?

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Mon Jan 05, 2009 6:30 pm

kalein wrote:
Spoiler: show
Извинявайте... с вас познаваме ли се, че си говорим на "ти"?
Spoiler: show
Ъъъ, ами зависи от гледната точка. В материалната реалност - да, но знам, че понякога ти се случва да излезеш от нея. :oops:
Заповядайте в Клуб за фантастика и фентъзи "Соларис" - гр. Пловдив

Събираме се всеки петък от 18:00 пред книжарница "Литера" на Джумаята.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Wed Jan 07, 2009 4:44 pm

Присъединявам към групата на Торн и Любимеца за Twilight.

От един момент натам няма как да не мериш книгите с аршина на успеха им. А в Здрач за мен няма нито един елемент сам по себе си, нито комбинация от елементи, които да заслужават масовата истерия – стилът е блед; структурата е напълно неотличима; героите и поведението им са тотално клише; историята е ужасно износена от употреба; няма нито една оригинална идея, или поне нито една развита такава. Оставаме с едното увлекателно разказване. Ама тя и Сандра Браун сигурно умее увлекателно да разказва болезнено банални сюжети, само че не се е превърнала в литературен феномен.
Сравнението с Джоан Роулинг е съвсем уместно. Само че в Хари Потър има внимателно изграден магичен свят, който е толкова плътен, че седи редом до реалната Англия, все едно винаги си е бил там. И за мен този единствен, чудесен елемент на поредицата е достатъчен за разумността на огромния й успех. В Здрач дори преразказаният „ежедневен” свят е плосък.
А аз дори нямам предразсъдъци и не се отнасям със снизхождение към тийн тревогите. Намирам ги за нещо напълно нормално, специално дори. Но любовта, дори когато си на 16, може да бъде много по … аспектна, особено ако е измислена :) . А точно пък тази любовна история би могла и би трябвало, след като е тръгнала да завладява света, да има толкова повече цвят и колорит. Честно, дори и за плажа, където я четох, ми беше скучна.

(След като по ред на номерата и възходяща градация на степента нехаресване не харесах Кафка на плажа, The Time Traveler’s Wife и Twilight, се чудя дали за себе си да се притеснявам или за четящото братство.)
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Jan 07, 2009 9:40 pm

Жалко, впечатленията ни от книгата са напълно противоположни.

Една забележка: човек трябва да се абстрахира от истерията, важи не само за тази книга.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jan 13, 2009 8:06 pm

Апропо, на Славейков ми казаха, че количествата на Здрач на склад при Егмонт са изчерпани :) Не знам дали не са си направили добре сметката, толкова голямо е било търсенето, просто толкова им е капацитетът или комбинация от тия, но е интересно. Не помня да се е случвало такова нещо при Потърите, но и не съм питал. Повечето търговци/книжарници си имат бройки де, но нямат откъде да се запасят и щели да им свършат преди петък още...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Jan 13, 2009 8:08 pm

:shock: :shock: :shock:
Очаквах книгата да е популярна и тук, но чак пък толкова... Искам да съм муха на стената в "Егмонт" :mrgreen:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
shannara
Misting
Posts: 260
Joined: Tue Jan 11, 2005 1:39 pm

Post by shannara » Thu Jan 15, 2009 10:09 pm

Аз пък харесах поредицата. За две седмици изпуках и четирите книги. Не е уникална като сюжет, но мамка му - Майер умее да разказва! А филма е брутално добре заснет - романтика на макс и не ме е срам да си призная, че ми хареса. Макар да наближавам тридесетте и се предполага да съм минала хормоналната истерия на пубертета, не ми се стори сладникав. Но вероятно повечето мъже няма да харесат нито книгата, нито филма. :)
Предимство на поредицата пред повечето останали поредици - авторката знае защо вкарва всеки един елемент и в последната книга обяснява загадки още от първата. Много автори завършват една книга и при пазарен успех пишат втора, която си личи, че е доснаждана. При Майер това не е така.
Апропо - дали вече се намират английски издания по нашите книжарници?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jan 15, 2009 10:19 pm

Още не са заредили, не.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shannara
Misting
Posts: 260
Joined: Tue Jan 11, 2005 1:39 pm

Post by shannara » Thu Jan 15, 2009 10:29 pm

Уф, надявам се на пейпъбак скоро. Нещо цената на българското издание не ми допадна, а и доста ще се чакат другите книги. Пък втори път на монитор да чета не е кеф.

User avatar
Maledictus
Warmage
Posts: 1190
Joined: Sat Feb 23, 2008 10:27 am
Location: In the middle of the Danse Macabre
Contact:

Post by Maledictus » Fri Jan 16, 2009 1:39 am

Златан ще вкара немалко бройки, но май всичките са капарирани. Иначе тиражът беше нормален, но просто емота, готик, метъли и соу он.... ние овъшахме едно пале вече, баси. Това ми се е случвало само с единайстия Джордан и то на площада. А нека не забравяме и филма. Той все пак е голям отскок. Егмонт добре улучиха и този път.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Jan 16, 2009 11:54 am

"Капарирани" в смисъл на предварително запазени от клиенти или е някакъв книжарски термин?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Fri Jan 16, 2009 9:08 pm

Я кажете филмът хубав ли е :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jan 16, 2009 10:55 pm

Ще кажем в темата за него в кино-форума, когато някой от нас го гледа ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Maledictus
Warmage
Posts: 1190
Joined: Sat Feb 23, 2008 10:27 am
Location: In the middle of the Danse Macabre
Contact:

Post by Maledictus » Sat Jan 17, 2009 2:39 am

Ghibli wrote:"Капарирани" в смисъл на предварително запазени от клиенти или е някакъв книжарски термин?
Капарирани от други книжарници имах предвид. Оранжевото със сигурност ще внесат, но не се знае кога, иначе там най-огромни количества хвръкнаха (от англ. бройки имам предвид). Веско каза, че май към 100тина са отишли - сред тях и хардкавъри :shock: . А Пингвините внасят по друга линия в "екстремни ситуации", но много рядко и обикновено разни търговци си запазват от тях и... абе засукано е малко. Иначе и клиентски поръчки се приемат предполагам. Ама сега покрай филма ако не се въртят книгите, няма кога иначе. И се "намериха" още складови наличности...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 78 guests