Официалният Стефани Майер топик

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Dec 26, 2008 11:22 am

В първа става, но с риск да те оспойля във втора се държи като патка* от началото до края...

*Едуард това
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Dec 26, 2008 12:17 pm

А, той и тук имаше известни патешки пориви. Личи си, че Стефани Майер има комплекс за обгрижване :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Fri Dec 26, 2008 6:50 pm

За Книга #2 подкрепям, но той се реабилитира в Книга #3, според мен де.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Dec 26, 2008 8:27 pm

Баси колко съм изтрещял - цял ден слушам саундтрака, докато накрая не почна горе-долу да ми харесва малко...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Sat Dec 27, 2008 10:33 pm

A belated attempt to poison the well: неблестящо ревю на филма:

http://skepchick.org/blog/?p=4507

Аз лично отсвирих въпросната поредица след като разбрах, че вампирите там искрят. :vomit: Ще си карам със Света на Мрака...
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Dec 27, 2008 10:56 pm

Абе ше зема назаем да мина по диагонал книгите некой ден, ма трейлъра на филма съкс яко и то не кръв :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Dec 28, 2008 10:59 am

Не бих казал, че съкс.

Дагър, това е много зряло решение, наистина, да отсвириш книга заради подобно нещо.

А неблестящи ревюта ще има много, това не изненадва никого. Аз самият съм със средни очаквания в най-добрия случай, което не променя факта, че книгата е адски добра като за YA.

И да, искрят. На слънце. И е написано яко.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Sun Dec 28, 2008 12:43 pm

Roland wrote:Дагър, това е много зряло решение, наистина, да отсвириш книга заради подобно нещо.
Доколкото знам, не съм известен със зряло поведение. :roll: А човек би могъл да се сети, че горното е до голяма степен написано на шега, но явно не съм улучил тона. Показната гаменщина настрана, прецених, че книгите няма да ми харесат - не спадам към целевата аудитория на жанра, а прочетеното до момента за въпросната поредица не ме е накарало да направя изключение за нея. За разлика от някои други хора, имам ограничени ресурси, така че не мога да минавам през всичко, което излиза на пазара. Освен това по принцип страдам от hype aversion, което обяснява защо съм склонен към пренебрежително отношение в случаи като този.
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
Maledictus
Warmage
Posts: 1190
Joined: Sat Feb 23, 2008 10:27 am
Location: In the middle of the Danse Macabre
Contact:

Post by Maledictus » Sun Dec 28, 2008 3:21 pm

Подготвяме януарско зареждане от чуждестранния легион и ще взема да поръчам поредичката (всъщност вече го направих) и да я прегледам в промеждутъка ;), че напоследък ми се чете "леко и детско" стига да е със сносен стил. Ще видим...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Dec 28, 2008 3:26 pm

Бе Стефанйи Майер е лека, но не е детска, а тийн - има бая разлика ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Mon Dec 29, 2008 2:41 am

Ми мен пък ужасно ме грабна... call me romantic and stuff, но отдавна не се бях наслаждавала така на добре описана, увличаща, много силна и все пак смислена любовна история. Хари Потър пасти да яде, просто, в поредицата има всичко, от което аз имах нужда - екшън, мистика, обрати, силни чувства, болка, кръв, драма. И, о ужас, представете си, от нея струи надежда и не свършва със смъртта на всеки и всичко... Ми има си недостатъците, но като цяло ми е твърде дялеч от средностатистическата тийн шитня, за която много явно я мислят :P
Филмът няма да го коментирам, докато не го гледате и вие, но противно на очакванията ми не бях особено разочарована >.>
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Dec 29, 2008 11:59 am

Аз я дадох на сестра ми онзи ден и днес е вече почти накрая :shock: Баси, понякога имам абсурдното усещане, че това дете праска английски по-добре от мен :shock:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Celeborn
Adept
Posts: 233
Joined: Tue Jul 05, 2005 10:59 pm

Post by Celeborn » Mon Dec 29, 2008 12:16 pm

Обаче което си е, си е. Тя и Роулинг царуват в литературата и няма аналог с никой друг. Американците и англичаните четат буквално само тях тук в Банско. Друго не се намирисва. :D
novembre
la città si accende in un istante
il mio corpo non si veste più di voglie
e tu non sembri neanche più così forte
come ti credevo un anno fa
novembre.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon Dec 29, 2008 12:17 pm

Ъ, може ли да не намесваме излишно Роулинг в тема за съвсем различно нещо, още повече с подобни абсурдни изказвания.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Dec 29, 2008 12:18 pm

Дай йекшън, дай драма, дай домашно вино :mrgreen: Ше си я дръпна първата да видим кво толкова :mrgreen:
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 62 guests