Официалният Стефани Майер топик

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Mon Sep 28, 2009 8:48 am

В тази книга определено Джейкъб кефи много повече :) В останалите вече Едуард е определено по-стабилен, но пак има моменти, в които ми иде да се гръмна :roll:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Sep 30, 2009 9:11 pm

Изчетох я New Moon. Изкефи ме много, накрая четях по над сто страници дневно, но всъщност е доста разфокусирана и "кво всъщност става тук?" като история. Тоя път май няма да чакам да наближи следващият филм, преди да зачета трета книга обаче :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Wed Sep 30, 2009 9:38 pm

Зарибен си! :P
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Sep 30, 2009 10:55 pm

Еми не виждам що не. Майер успява да зариби точно с тоя тип нормално ежедневие насред скрит свръхестествен сетинг, с което Роулинг си печели публиката. Почвам да си мисля, че точно това е причината за успеха й.

Разбира се, Бела е коза, а Едуард - лешпер. И драмата им ми беше толкова УБЕР пресилена и нереалистична, че чак боли. Но книгата затуй е за млади възрастни, нали...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Wed Sep 30, 2009 10:58 pm

Ебати, аз да съм казала, че не трябва? Не пилих ли аз още зимата, че трябва да изчетеш всичките 4??? Ся, колкото и да плюя по жената (и да не си падам по Бела изцяло), шапка свалям на успеха й. :D Номер 4 е най-зла от поредицата, бтв. :mrgreen:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Dreamfall
Merchant
Posts: 79
Joined: Sat Aug 01, 2009 7:24 pm
Contact:

Post by Dreamfall » Thu Oct 01, 2009 9:41 am

Да, даже аз прочетох четвъртата (след като набързо прескочих останалите по диагоналната система). Успехът на тази (тетралогия?) се крие във факта, че във всеки от нас има по една умереностатистическа домакиня със свободни следобеди от 4 до 6 когато децата спят - и си идва в комплект с кърпичка за бърсане на сълзи.
- But! Now. And this is remarkable. If I change to eight tonal clusters -- [strums violin] Voila. They fly in counter-clockwise, synchronized, concentric circles as though a regimented flock. Watson, this is exceptional. I, using musical theory, have created order out of Chaos.

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Thu Oct 01, 2009 1:18 pm

Е, чак за бърсане на сълзи... Драмата там действително е толкова пресилена, че не може да ме разчуства твърде... а аз уж се разчуствам лесно.
И продължавам да не си обяснявам успеха й, точно защото не е първата книга с такъв подход и смесване на нормално ежедневие със свръхестествени ситуации и герои. Маркетинг и реклама му е майката.
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Dreamfall
Merchant
Posts: 79
Joined: Sat Aug 01, 2009 7:24 pm
Contact:

Post by Dreamfall » Thu Oct 01, 2009 1:31 pm

Маркетингът и рекламата са несъмнено фактори. Но нека погледнем по-дълбоко.

Вампири-вегетарианци, върколаци, подземен свят - със сигурност не е новост. Какво е новото, обаче? Защо книгата намира успех?

Според мен факторите са два:
1. Ако обстановката в книгата беше газирана напитка, произвеждана от Кока-Кола, щеше да се казва "Fantasy-lite" - напитка за обща консумация с фентъзи-привкус. Предназначена да погали вкусовите репцептори на онези хора, които не разбират нищо от фентъзи, не са чели фентъзи досега, може би са гледали една от частите на екранизациите по Толкин. Т.е. тук удряме сегмента от хора, които "биха чели", но досегашните заглавия в жанра им идват с твърде високи входни граници. В Twilight всичко почва мнооого постепенно, заедно с Бела откриваме "за какво става въпрос" и е едно такова малко в стил "journey of discovery".
2. (проклети срокове на преводите, ще го допълня по-късно)
- But! Now. And this is remarkable. If I change to eight tonal clusters -- [strums violin] Voila. They fly in counter-clockwise, synchronized, concentric circles as though a regimented flock. Watson, this is exceptional. I, using musical theory, have created order out of Chaos.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Thu Oct 01, 2009 2:08 pm

Всъщност, наистина не е първата такава книга, но е точната книга в подходящия момент. Комбинирано и с адски точен подход при реклмата, разбира се. :)
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Oct 01, 2009 4:43 pm

Еми ненам, аз винаги съм се имал за човек, дето не се влияе много от рекламата. От друга страна подобни неща не съм и чел твърде много досега...

Бтв, отвраюаващо е количеството имитации в йънг адълт секцията тук... ВСЯКА ВТОРА книга е с вампири!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
paju4eto
Commoner
Posts: 27
Joined: Sat Jul 04, 2009 4:11 pm
Location: София, България

Post by paju4eto » Fri Oct 02, 2009 9:20 pm

Roland wrote: Бтв, отвраюаващо е количеството имитации в йънг адълт секцията тук... ВСЯКА ВТОРА книга е с вампири!
На мен ми е още по-дразнещо, че всяка такава книга вече по дифолт бива възприемана като задължително четиво с невероятни качества :P А има разни безкрайни недомислици, дето не ми се ще дори да им споменавам имената.

ПП Днес научих под какво заглавие ще излезе The Host.
А именно... "Скитница". Това така преобръща нещата, че още ме тресе.
Щото книгата иначе много ми допада - и като сюжет, и като наратив, размишленията от две гледни точки
Spoiler: show
в една глава, но без да е шизофрения
, и като изключим твърде стилизираните герои, цялата идея много ме радва. А тя определено не набляга на "скитането" :x . Пффф, кой решава да променя заглавията и защо?

hellside
E'lir
Posts: 174
Joined: Mon May 14, 2007 2:51 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by hellside » Thu Oct 29, 2009 1:24 pm

Може и вече да сте го открили, но е просто култово:
Отговор на екзистенциалния въпрос, по-голям от отговора 42 дори...
Is Stephanie Meyer a good writer?
http://www.isstephaniemeyeragoodwriter.com

:twisted:

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Thu Oct 29, 2009 1:57 pm

Мхихик :) Това е малко опростена версия на http://www.HasTheLargeHadronColliderDes ... ldYet.com/ - без никакви проверки :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
JohanVladimir
Sorcerer
Posts: 381
Joined: Fri Mar 19, 2004 1:40 pm

Post by JohanVladimir » Mon Nov 23, 2009 1:09 am

Roland wrote:Изчетох я New Moon. Изкефи ме много, накрая четях по над сто страници дневно, но всъщност е доста разфокусирана и "кво всъщност става тук?" като история. Тоя път май няма да чакам да наближи следващият филм, преди да зачета трета книга обаче :)
Е, как може да не си стигнал още до четвъртата, безобразие е това :roll:
Бела не е коза, а кокошка. Любовният триъгълник е вампир - кокошка - вълк.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Nov 23, 2009 2:08 am

Еми аз не съм особен фен честно казано, чета ги като наближи съответният филм :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 75 guests