Най-добрият начин за поръчване на англоезична литература?

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Sep 26, 2014 3:01 pm

Drigan wrote:Някой да е купувал употребявани книги от Awesomebooks случайно? Една от интересните алтернативи на които попаднах напоследък, условията за доставка изглеждат поносими, но имаше в ревютата някои критики към реалното състояние на въпросните книги...
Аз съм купувал веднъж от тях през abebooks, в съвсем добро състояние си бяха книгите като за втора ръка.

Иначе тотално спрях да купувал хартиени книги вече, друго си е да купиш от Кобо или Амазон ebook версията и веднага да я имаш, нямаш грижи с пощи, хем и доста по-евтино излиза.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Sep 26, 2014 4:08 pm

Аз пък си купувам хартиени, главно класики, съвременни или не, както и фантастика и фентъзи които смятам за достатъчно ценни или важни, за да ги имам на хартия. В крайна сметка винаги мога и да ги продам ако не ми харесат, е-книгите - не. Което не ми пречи да имам 100 книги на киндъла де, повечето от които легални. :mrgreen:

Аз да предложа алтернатива. За софиянци е обаче, не че не може да се прави и от други градове, но трябва да се плаща и на еконт. Не винаги излиза по - евтино, но все пак се спестява от доставки и т.н. Правите си акаунт в amazon.co.uk. Регистрирате се в сайта на тази фирма, която прави доставки от UK и Германия до България - http://www.gabco.org/index.php
От там въвеждате дадения UK адрес като delivery. Правите тлъста поръчка от поне две книги , за да минава 10 паунда :arrow: при поръчка над десет паунда доставката в Англия е безплатна. Поръчката обаче трябва да е от самите амазон, не от продавачи в маркетплейса. От там вече фирмата взимат пратката и я карат до посочения от вас в сайта склад (Иван Вазов или на Полигона), като вие плащате на самата фирма 2,20 на кило за доставката. Пробвал съм веднъж, добре беше, пак се спестяват 8 или повече паунда, които иначе ще отидат за доставка. Освен това, в много от случаите цената на Амазон е колкото тази на най - евтиния вариант в маркетплейса с доставката. Разбира се, който не живее в София, може да избере опция в сайта на фирмата да му доставят по Еконт, но това вече са още пари.
Last edited by Claymore on Fri Sep 26, 2014 9:09 pm, edited 1 time in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Sep 26, 2014 8:04 pm

Claymore47_Fen wrote: Аз да предложа алтернатива. За софиянци е обаче, не че не може да се прави и от други градове, но трябва да се плаща и на еконт. Не винаги излиза по - евтино, но все пак се спестяма от доставки и т.н. Правите си акаунт в amazon.co.uk. Регистрирате се в сайта на тази фирма, която прави доставки от UK и Германия до България - http://www.gabco.org/index.php
От там въвеждате дадения UK адрес като delivery. Правите тлъста поръчка от поне две книги , за да минава 10 паунда :arrow: при поръчка над десет паунда доставката в Англия е безплатна. Поръчката обаче трябва да е от самите амазон, не от продавачи в маркетплейса. От там вече фирмата взимат пратката и я карат до посочения от вас в сайта склад (Иван Вазов или на Полигона), като вие плащате на самата фирма 2,20 на кило за доставката. Пробвал съм веднъж, добре беше, пак се спестяват 8 или повече паунда, които иначе ще отидат за доставка. Освен това, в много от случаите цената на Амазон е колкото тази на най - евтиния вариант в маркетплейса с доставката. Разбира се, който не живее в София, може да избере опция в сайта на фирмата да му доставят по Еконт, но това вече са още пари.
Аз с тази фирма си взех Киндъл от германския Амазон и излезе бая по-евтино, отколкото струваше тук тогава. Всичко беше точно от тяхна страна.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sat Sep 27, 2014 10:29 am

Аз доскоро бих препоръчала горещо Гъбко.орг, защото ми бяха доставяли доста неща без проблеми, но последните две пратки, които поръчвах на техния адрес в Англия, изчезнаха безследно. И двете бяха изпратени не с обикновена поща, а с куриери, с номера за проследяване. И в двата случая проследяването показваше, че пратката е доставена. Едната поръчка беше точно от амазон маркетплейс. Така и не можах да разбера какво точно е станало и кой е получил пратките въпреки наличието на въпросните номера за проследяване. Гъбко ми отговаряха доста бързо на писмата с въпроси към тях, но в крайна сметка ми казаха, че при тях няма такива пратки и толкова. За ценни и скъпи неща не ги препоръчвам изобщо. Ако можете да прежалите евентуалната загуба - да, удобни са. Между другото аз и за София си ползвах доставката с Еконт, не ми беше удобно да ходя до складовете им и предпочитах са платя петте лева отгоре за доставка с куриер.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Sep 27, 2014 1:58 pm

То и аз ползвах Еконт, щото бях в сесия и нямах време да ходя да търся, но за следваща поръчка ще намеря склада на Вазов.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Tue Sep 30, 2014 4:40 pm

Отдавна не бях пазарувал на bookdepository-то, и имам чувството, че доста са се завишили цените нещо...
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Oct 03, 2014 2:03 pm

В допълнение на горния ми пост за Гъбко.орг, с цел предоставяне на по-пълна картина: едната изчезнала пратка все пак я получих тия дни. Не са я идентифицирали в Англия и са я пратили направо до България, където все пак са я разпределили към мен. Въпросът е какво им пречеше да я идентифицират още в Англия. Можеше да ми се спестят доста нерви и усилия за издирване на пратката.

Bookdepository бавно, но постоянно си вдигат цените, да.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Feb 16, 2015 9:53 pm

От снощи сайтовете на европейските Амазони (проверих британския, германския и френския) си играят на тука има - тука нема, с наблягане на нема, isitdownrightnow потвърждава. :ghostche:

Откакто ги ползвам (6-7 години примерно), нямам спомен за толкова дълготраен бъг, станаха 24 часа вече.


ЕДИТ: Докато постна това и британският Амазон се върна. И през деня беше така на приливи и отливи.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
RetsReds
Commoner
Posts: 28
Joined: Sun Mar 22, 2015 8:05 pm
Contact:

Re: Най-добрият начин за поръчване на англоезична литература?

Post by RetsReds » Sat Dec 05, 2015 9:10 pm

Преди малко минах през ей тази книжарничка:
https://www.facebook.com/events/1651055688506140/
Доста е мъничка - до толкова, че "книжарничка" е чак щедро, по-скоро е "колекция от хубави книги в продажба", но пък са действително хубави и доста намалени. Хвърлих око на 2-3, та я препоръчвам - ако имате път от там можете да си намерите някои доста хубави и нови/ценни англоезични заглавия на отлични цени.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Най-добрият начин за поръчване на англоезична литература?

Post by Claymore » Mon Dec 07, 2015 12:03 am

Мен живо ме интересува, тъй като би било добре да има алтернатива на Елефант, продават ли разнообразни книги или главно SFF?
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6923
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Най-добрият начин за поръчване на англоезична литература?

Post by Yan » Mon Dec 07, 2015 1:12 am

Claymore47_Fen wrote:Мен живо ме интересува, тъй като би било добре да има алтернатива на Елефант, продават ли разнообразни книги или главно SFF?
Това е книжарницата на шайха :) Дет се вика разходи се и виж.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
RetsReds
Commoner
Posts: 28
Joined: Sun Mar 22, 2015 8:05 pm
Contact:

Re: Най-добрият начин за поръчване на англоезична литература?

Post by RetsReds » Mon Dec 07, 2015 9:11 am

Claymore47_Fen wrote:Мен живо ме интересува, тъй като би било добре да има алтернатива на Елефант, продават ли разнообразни книги или главно SFF?
Предимно SFF + малко комикси и енциклопедии, но най-вече SFF. И не са много, но са хубави и евтини - по-хубави и по-евтини, отколкото при Елефант.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Най-добрият начин за поръчване на англоезична литература?

Post by Matrim » Thu Jan 28, 2016 10:52 pm

Една новина за по-пестеливите любители на електронните книги - на https://store.kobobooks.com/en-us в момента тече промоция - почти всички книги са на половин цена. Само на Checkout-a трябва да въведете промо кода JAN1650 и готово. Мисля, че изтича в петък през нощта, така че ако ви звучи примамливо, налазвайте по-бързо. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests