Най-добрият начин за поръчване на англоезична литература?

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Mar 25, 2009 9:36 am

Ей, споко де, не съм казал, че сте против Амазона. Просто казвам защо мен той ме устройва за нещата, които аз си събирам.

Вас ви устройва повече Букдепозиторито - чудесно.

И естествено, че е хубаво да има възможно най-широк избор за такива доставки, за да може всеки да си преценява за своите си неща. Така че колкото повече информация за различни такива сайтове - толкова по-добре. :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Mar 25, 2009 9:52 am

От друга страна всички нормални комикси (не скъпи хардкавъри) пак излизат много по-евтино от БД.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Mar 25, 2009 10:12 am

Фейбълите са им по 9-10 евро (като приемам, че няма да ми начисляват ДДС). В Амазона са по 16 до 18 долара с доставката. Да, малко по-евтино излиза в Букдепозиторито.

Досадното е, че нямат някои ТПБ-та, а в Амазона ги има всичките. Но при еднаква наличност и големи поръчки може да се спести някой и друг лев, съгласен съм. Ще сравнявам по конкретни заглавия. Може евентуално да поръчвам част от нещата си от БД-то. Благодаря, че ми обърна внимание.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Wed Mar 25, 2009 10:38 am

При цена в лири Fables v.11 излиза 21 лв. и стотинки (ДДС не начисляват поне при поръчка в лири) от Депозиторито и 29 лв. и стотинки при най-евтината доставка от Амазон-а. Това си е 8 лв. по-малко, на 3 тома събираш за още един от разликата в цената.

Основният минус за момента е, че наистина нямат всичко и поне аз още не съм се убедил как ще идват доставките им, но конкретно за книги от финансова гледна точка е много по-евтино.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Mar 25, 2009 11:10 am

Много ми е странно това да начисляват ДДС или не в зависимост от валутата. :?

Една примерна поръчка от 6 комикса ми излиза 108 долара от БД и 115 със средната доставка от Амазона. В лири е 73 и нещо. Не е огромна разлика, ама ще гледам заглавията поотделно и ще наблегна на тези, които са съществено по-евтини в БД.

Значи трябва да гледам дали начисляват ДДС при поръчка в долари. Иначе ще пробвам поръчка в лири. Поне в британския Амазон ми ги взимат от доларовата сметка и си изчисляват курса. Ако и в БД е така и само поръчките в лири са без ДДС ( :? :?: ), ще поръчвам оттам в лири.

Трябва да се види и въпросът с доставките. Че в кварталната поща ги свикнах на амазонските колети, та сега да видя дали ще разпознават тези на БД. Че ако ми пращат артикулите поотделно, може да се забута някой някъде. Трябва си общ колет.

Абе може и да има комбинирани поръчки. :mrgreen:
Last edited by passer-by on Wed Mar 25, 2009 11:14 am, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Mar 25, 2009 11:14 am

Най-умно е просто да пробваш първо с едно нещо, сравнително евтино.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Mar 25, 2009 11:15 am

Roland wrote:Най-умно е просто да пробваш първо с едно нещо, сравнително евтино.
Май така ще стане, да.

После пробвам поръчка на няколко артикула да видя в общ колет ли ще дойдат или поотделно. Че и това ми е важно.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Wed Mar 25, 2009 11:42 am

passer-by wrote:Много ми е странно това да начисляват ДДС или не в зависимост от валутата. :?
Не зависи от валутата - аз поръчвам в евро, най-малкото щото съм с VISA Electron и избягвам двойната обмяна лева-евро/евро-лири.
Много вероятно имат някакво недоглеждане или умишлено не го начисляват, въпреки че изрично споменават, че са длъжни да го добавят на държави в ЕС.
Най-малкото, преди финализиране на поръчката имаш един ред VAT - ако е 0.00, както досега беше при мен, ДДС няма. Ако ли сумата е различна - никой не те насилва да натискаш потвърждение. :wink:

Колкото до доставките, поне при мен засега идват безпроблемно на 5-ия работен ден. Надявам се да продължи тенденцията и да не ми се налага да установявам как работи custommer support-a им. :roll:
Добрата страна е, че не комбинираш нещата за спестяване от доставка - просто поръчай нещо евтино за проба.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Mar 25, 2009 11:47 am

Ще, ще. Две думи (страници) казахте и ме навихте. :lol:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Wed Mar 25, 2009 11:59 am

Имай предвид, че нещата почти 100% ще идват по едно в пакет - комиксите са по-малки като обем, но пак ме съмнява да слагат повече. Явно ползват огромна отстъпка за количества и изпращат всичко в пликчета с размери на писмо като печатни материали.

А разлика в цените в различни валути, ако има, е в рамките на 10 стотинки заради обменните курсове. Официалните им са в лири, другите се преизчисляват по курса за деня в долари/евро.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Mar 25, 2009 2:01 pm

Това за преизчисляването не е фатално, стига ми да няма ДДС при поръчка в долари.

Обаче изпращането поотделно, и то в хартия за писма вече е неприятно. Това при комикси хич не е препоръчително. :(
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Mar 28, 2009 11:02 pm

Поръчах си от Букдепозиторито Wolverine: Get Mystique TPB и Uncanny X-Men: Divided We Stand TPB за 22 долара и нещо (не ми начислиха ДДС). В Амазона щяха да ми струват общо около 37 долара - с такса артикул (по 5,50 долара) и средна доставка (6-7 долара).

Да видим дали, кога и в какво състояние ще пристигнат. :mrgreen:

Във всеки случай харесвам формулата им на благодарност (Thank you ever so much), че съм благоволил да поръчам при тях. :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Mar 29, 2009 7:51 pm

Ъм търся да си купя Eclipse на С. Майер. Дали може да се поръча от някой БГ сайт или става само от чужбина? Дали има някакъв вариант с плащане на ръка, че нямам кредитна карта, а не ми се ползват чужди карти.

Edit: Помня, че май имаше някакъв БГ сайт, от който можеха да се правят подобни поръчки.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Mon Mar 30, 2009 9:58 am

http://www.knigomania.bg/advanced_searc ... se&x=0&y=0

1.90 е доставката по куриер, плаща се при получаване.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Mar 30, 2009 12:26 pm

Това е чудесно! Много ти благодаря! :D

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 11 guests