Най-добрият начин за поръчване на англоезична литература?

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Mar 07, 2014 10:52 am

Даже и те не са точно в кутии, като си поръчах Caliban's War 2012 дойде в по - голяма картонена обвивка, подобна на тая която ползват за комикси.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
yotoland
Farmer
Posts: 65
Joined: Wed Oct 31, 2012 12:09 am

Post by yotoland » Thu Mar 20, 2014 11:04 pm

От днес (20.03) в следващата 1 седмица (до полунощ на 27.03) в bookdepository има промоция на fiction. Всички книги от линка са с -10%, без значение дали са намалени допълнително или не.

Ето LINK

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Mar 20, 2014 11:16 pm

Ако си купувате легални ebooks и като всеки истински българин искате да минете тънко, горещо препоръчвам да следите тази тема - www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=115233. В нея се пускат промоционални кодове за сайта kobobooks.com и почти винаги има някой активен код, който е за 50% намаление, често има и за повече.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
yotoland
Farmer
Posts: 65
Joined: Wed Oct 31, 2012 12:09 am

Post by yotoland » Fri Mar 21, 2014 5:24 pm

Предполагам не важи за тези с Kindle?

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Mar 21, 2014 10:32 pm

yotoland wrote:Предполагам не важи за тези с Kindle?
Аз съм с Киндъл. Конвертирам epub файловете с Calibre (трябва да се инсталира plug-in за махане на DRM) в azw формат и нямам проблем.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Mitko
Commoner
Posts: 46
Joined: Wed Dec 21, 2011 1:41 am

Post by Mitko » Sun Mar 23, 2014 11:55 pm

А при поръчка от Буукдепозитори забелязвали ли сте дали ви начисляват някакви допълнителни такси от банката? Последната ми поръчка беше за 17 евро(34лв) и при заредени 50лв в картата(Дебитна Виза Електрон на ДСК) след поръчката ми останаха 9лв и стотинки.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Mar 24, 2014 1:42 pm

Е-еее... Пиши им, това не е нормално, миналия вторник си поръчах Annihilation на Вандърмиър за 9,70 евро и имах 19 лева изтеглени.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Mar 24, 2014 3:55 pm

Може да имаш неснижаем минимум в картата, питай банката. Също си направи електронно банкиране и виж точно записа към БД колко пари е бил (или пак питай в банката)
This is it. Ground zero.

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Tue Mar 25, 2014 1:05 am

Mitko wrote:А при поръчка от Буукдепозитори забелязвали ли сте дали ви начисляват някакви допълнителни такси от банката? Последната ми поръчка беше за 17 евро(34лв) и при заредени 50лв в картата(Дебитна Виза Електрон на ДСК) след поръчката ми останаха 9лв и стотинки.
Може да са ти дръпнали годишна такса? При трансфери има едни такси, ама те са стотинки, някъде 50 ст-1 лев ми се върти максимум; годишната такса обаче може да е към 10на лева, а май имаше и някаква месечна такса.
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

Mitko
Commoner
Posts: 46
Joined: Wed Dec 21, 2011 1:41 am

Post by Mitko » Tue Mar 25, 2014 12:17 pm

Ясно, мерси :) Ще трябва да ги питам, като ми се отвори пак ходене към банката.

User avatar
yotoland
Farmer
Posts: 65
Joined: Wed Oct 31, 2012 12:09 am

Post by yotoland » Tue Mar 25, 2014 6:05 pm

Повечето банки си теглят таксата всеки месец по 1 лв. Това е в 90% от случаите. Но имаш едни блокирани 5-10лв(зависи от банката), които стоят, ако случайно нямаш пари в картата, те да има от къде да си взимат таксата за обслужване. И ако не си внисал от отдавна баланса ти е бил един вид отрицателен и при вноската са си запълнили тези 5-10 лв или колкото са били.

Съвсем друг е въпроса, че ако отидеш на касата да внесеш 50 лв, касиерката трябва да види, че си на -6(да кажем) и да те уведоми, че не можеш да използваш 50, а 44 лв.

П.С. Все пак интернет банкирането(както някой ти беше предложил по-горе) може би остава най-удачния избор за да сгледиш тези неща, без да се налага да се разкарваш до банката.

User avatar
yotoland
Farmer
Posts: 65
Joined: Wed Oct 31, 2012 12:09 am

Post by yotoland » Fri Mar 28, 2014 9:53 pm

bookdepository пак са си вдигнали цените. Бях копирал на декстопа в един текстови документ с 6-7 заглавия и сега тръгнах да поръчвам едно от тях и ми се видя по-скъпо. Сверих ги с това, което съм копирал преди седмица и всички вече са с 1-3 Евро отгоре. Като и преди не са били намалени. Просто цената е по-висока. Май ще пробвам амазона в скоро време.

П.С. В книжарница "Приятели" преди седмица видях едно издание "Избрани творби на Оскър Уайлд" за 33 лв и ми стана интересно колко ли струва в bookdepository и отговора е 18.31 Евро. Иначе казано -->> с 3-4 лв по-скъпо от тукашната книжарница.

Mitko
Commoner
Posts: 46
Joined: Wed Dec 21, 2011 1:41 am

Post by Mitko » Sat Mar 29, 2014 12:03 am

Следя ги от няколко месеца и забелязвам закономерност на всеки няколко седмици да вдигат цените с по 20-30 цента. Вдигнати веднъж, надолу не съм виждал да падат...
edit: Сега видях... Локи Ламора джобните издания от 5 евро скочили на 9 :shock: Ем много им здраве, отивам да си пиратствам...

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Mar 29, 2014 12:23 am

Мммда, аз съм преминал на Марктеплейс и дори с доставките, ми излиза по 4-6 лева по - евтино, отколкото ако поръчвам от БД. Отсега нататък от БД ще поръчвам само когато в Амазон нямат издания на книги с готин арт на корицата. Case in point: Annihilation.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sat Mar 29, 2014 9:40 am

Като ги купи Амазон очаквахме, че така ще стане - уви, не ни изненадаха.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 79 guests