Най-добрият начин за поръчване на англоезична литература?

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Post Reply
User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Mar 17, 2009 4:07 pm

Имаш ли представа дали от Bookdepository може да се поръчва с Visa Electron? Защото изглежда страхотна оферта.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Tue Mar 17, 2009 4:13 pm

Абсолютно да, аз с такава на ПИБ пазарувам.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6924
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Fri Mar 20, 2009 12:44 am

Рекох си и аз да ги тестя Bookdepository и си поръчах един Лъвкрафт за скромните 2.89 паунда. Да видим ще ли да дойде :)
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
uriel_blanchard
Commoner
Posts: 32
Joined: Fri Jan 30, 2009 7:29 pm

Post by uriel_blanchard » Tue Mar 24, 2009 8:51 am

Наистина не си струва да се поръчват неща от амазон само ако не държиш да са чисто нови (говоря за книгите). Аз не съм толкова придирчив в това отношение и си поръчах 3-те новели от изданието Равника на Меджик дъ Гетъринг от американският ибей и за около 20 дни пристигнаха в доста добър вид (леко поодраскани две от тях) и то за сумата за която в британският ибей ми излизаше само една книга. На това отгоре пича от който ги купих ми писа че е избрал по евтина опция за изпращане и ми върна 10 долара от първоначалната сума. Британският също има интересни оферти ама вече си е до преценка. А ако имате път до Лондон направо си взимайте от там. Книварниците там продават с наистина готини промоции от сорта на Купи една с този стикер и вземи друга с такъв на половин цена или с някаква отстъпка от да речем 3 паунда. Да не говорим че там изборът е наистина доста голям и има фентъзи поредици дето тука само може да се надяваме да ги пуснат някой ден.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Tue Mar 24, 2009 5:32 pm

Абе аз си държа на новото. Ако е за едното четене - и на компютър става, ама е по-скоро колекционерска страст.

Иначе да споделя - и втората партида от Bookdepository пристигна, явно точно на петия работен ден ще идват всеки път.

Много съм доволен, че сайта си промени политиката - миналата година го разглеждах, но пращаха само до 30-тина страни. От февруари насам списъка е няколко пъти по голям, и вече пращат и на нас. :lol: Определено е най-изгодното място за нови неща, а и безплатната доставка прави поръчването дори на само една книга за минимална сума оправдано.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Mar 24, 2009 5:43 pm

По-интересното е, че тоя сайт има и манга, а при количеството томове, които е всяко заглавие, тия цени са наистина доста добра оферта...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Mar 24, 2009 7:03 pm

Цените не са много по-различни от тия дето имаме тука (аз ги гледам в канадски долари). Ма стаат.

Май ще досъбера ГТО мангата. :mrgreen:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Mar 24, 2009 9:41 pm

Да, щото вие не плащате по $10 доставка на книга :roll:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Mar 24, 2009 10:11 pm

Ми при поръчки над 39 кинта нищо не плащам... Аз поръчки под 39 кинта не правя. Ако реша да купувам манга, винаги ми излиза повече ениуей.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6924
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Tue Mar 24, 2009 11:41 pm

Това дето Рольо се опитва да каже е, че към rest of the world таксите за доставка са зловещи и оскъпяват близо 2 пъти поръчаното, независимо над колко кинта са.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Mar 25, 2009 5:29 am

Погледнах сайта на Bookdepository.

Captain Britain Omnibus - 82 долара. В американския Амазон с доставката излиза под 70 долара.

X-Men Inferno HC - 61 долара. В американския Амазон с доставката излиза около 53 долара.

Освен това Дем отбеляза в темата за ДДС-то, че Букдепозиторито начислява 20 % ДДС за доставки до България. В американския Амазон няма такова нещо.

Та мисля да се придържам към amazon.com.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Wed Mar 25, 2009 7:56 am

Е пределно ясно е, че не всичко е на по-добра цена...

А за данъка - Дем хубаво го е отбелязал, аз също го видях още преди да поръчам първия път. НО - както вече споменах (на предната страница), поради незнайно каква причина НЕ ГО начисляват, въпреки че претендират да го правят. От 8 поръчани книги до момента нямам начислен ДДС на нито една.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Mar 25, 2009 8:33 am

Да, прочетох какво си написал. :)

Дори без да включвам ДДС-то обаче цените пак са по-изгодни в Амазона, който прави доста сериозни отстъпки по правило - Абсолютните Сандмени също излизат по-евтино. Освен това наличните заглавия в него са доста повече. В Букдепозиторито например в момента нямат Абсолютното издание на Уочмен, а в Амазона го има в излишък.

Разбирам, че това са все отделни примери, но дори ако се случи даден продукт в Амазона да е малко по-скъп, това ще се компенсира от другите артикули в поръчката ми. Доставката по правило напоследък ми е максимум десетина-петнайсет дни. А и от Амазона мога да поръчвам бая неща. Та засега нямам повод да се отказвам от него.

А мечтата ми е колкото се може по-скоро България да бъде включена като страна за доставки от Amazon Marketplace (артикулите им втора ръка с мощни намаления, от които често има наличности, когато в основния Амазон са изчерпани). :D
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Wed Mar 25, 2009 9:32 am

В тази ситуация най-точния отговор се крие в твоя подпис. :wink:

Наличието на повече магазини е само и единствено предимство, така че всеки да избере най-удобния/изгодния за себе си. Никъде не съм пропагандирал масово отказване от Амазон, просто за мен в момента този сайт е най-изгоден за нещата, които съм планирал да си купя.

Предполагам и други хора имат някакви ограничения във средствата, които отделят за книги, така че е добре да се знаят по-евтините варианти. За мен поне е предостатъчно придобиването на The First Law трилогията на Abercrombie за ~44 лева, с почти 30 лева по-евтино от който и да е амазон. Оттук натам каквото и да взема на добра цена, все е плюс.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Mar 25, 2009 9:33 am

Ицо, не мога да разбера какво гледаш скъпи издания на американски комикси... Това е британски сайт, много ясно, че няма на комиксите, които трябва да се импортват от Америка, да има големите намаления.

Всяка *нормална* книга в него обаче излиза двойно и тройно по-евтина от всеки Амазон. А ддс май не начисляват, когато си платил в лири, т.е. избрал си от менюто горе да ти го смята в лири.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 77 guests