Най-добрият начин за поръчване на англоезична литература?

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Oct 09, 2008 6:19 pm

А-а-а, щом си с дебитна, просто даваш 16-те цифри в прозорчето за кредитни карти. Нямат отделно за дебитни. За тях са си просто карти. Даваш също и името на титуляра и срока на валидност. Те я проверяват сравнително бързо и след това юруш на поръчките. :mrgreen:

Всъщност това CCV даже не знам какво е. :oops:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Thu Oct 09, 2008 11:52 pm

Какво ли е това CCV - може би credit card verification?
Не става ли въпрос за последните три цифри, които са написани само от задната страна на картата?
Въпросните три цифри се дават само в краен случай и след много физическо и всякакво насилие :D

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Oct 11, 2008 12:06 pm

Аз съм леко изнервен обаче в момента, щото една пратка не ми пристигна (амазонци казаха да им пиша в понеделник, ако дотогава не е дошла, за да ми я пратят пак), а други една-две не дойдоха за седмица както предните. Да видим понеделникът какво ще покаже де...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Sat Oct 11, 2008 11:57 pm

F242- Да, точно това е. Въпросният сайт, който ми го поиска беше сигурен, така че не се притеснявам. Но не знаех, че обикновено не го изискват.
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
sauron
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 14, 2004 8:50 pm
Location: Middle Earth

Post by sauron » Mon Oct 13, 2008 9:59 am

и аз чакам тази седмица, да ми пристигнат първите пратки, та си стискам палци всичко да е ОК. А пък съм и с една от щатския амазон и една от британския. Абе... :roll:
Where I was
I had wings that couldn't fly
Where I was
I had tears I couldn't cry

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 13, 2008 4:01 pm

Е, не идваха, не идваха, а накрая днес се изсипаха ЧЕТИРИ поръчки наведнъж. Уви - сред последните, което значи, че по-ранни неща още липсват, но все пак знам, че не са се нещо скапали нещата по трасето.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
sauron
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 14, 2004 8:50 pm
Location: Middle Earth

Post by sauron » Tue Oct 14, 2008 11:43 am

Ааа, днеска и на мен ми дойде сефтето-американската поръчка- както бяха писали че се очаква на 14-ти. Всъщност пратката е от Германия. Значи със средната по скорост поръчка-ордерът ми е от 23- значи 3 седмици.
Та честито ми, всичко е ок, дойде си в пощата. :mrgreen:
Сега чакам да видим какво ще стане и с британския амазон- той беше estimated за 15-ти, та чакам :panda:
Where I was
I had wings that couldn't fly
Where I was
I had tears I couldn't cry

User avatar
B. Delvig
Sorcerer
Posts: 354
Joined: Tue May 18, 2004 6:58 pm

Post by B. Delvig » Tue Oct 14, 2008 1:19 pm

Вариациите на еднорога..разбираши..
http://www.blogstab.com/amazon-com-ebay-bulgaria
Хеликоптерите са душите на взривени танкове...

User avatar
sauron
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 14, 2004 8:50 pm
Location: Middle Earth

Post by sauron » Tue Oct 14, 2008 10:09 pm

и ко ше рече туй? :shock:
Where I was
I had wings that couldn't fly
Where I was
I had tears I couldn't cry

User avatar
B. Delvig
Sorcerer
Posts: 354
Joined: Tue May 18, 2004 6:58 pm

Post by B. Delvig » Tue Oct 14, 2008 11:52 pm

Всички тръпнем в очакване да разберем. Аз си представям празна стая в центъра на която има маса с един компютър върху нея. Влизаш, плащаш си и след това можеш да използваш компютъра за да си поръчаш от амазона. 8-)
Хеликоптерите са душите на взривени танкове...

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Mon Oct 20, 2008 2:06 pm

Roland wrote: Пратките ОБИКНОВЕНО са в добър вид. Не винаги обаче. В случаите, когато наистина е в кофти състояние пратката, просто им пишеш мейл (има си форма на сайта) и до ден-два получаваш отговор, който неизменно е "много сори, ще ви пратим втора бройка". Така че проблеми и там нямаш.
Добре, правилно ли разбирам от формата, която намирам в сайта , че трябва да върна повредените книги обратно /логично/ и да си платя шипинга до САЩ!?
За пръв път ми се случва пратката да не ми е в ред и не знам дали гледам където трябва, но ми се струва невероятно наистина да е така. Ще е егаси наглостта. Пращат ми книга, която струва 160 $, мокра, мухлясала и годна единствено за коша и, освен че трябва да се занимавам с опаковане и куриери, ще си и платя накрая... :x
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Mon Oct 20, 2008 2:55 pm

You may return new, unopened items sold and fulfilled by Amazon.com within 30 days of delivery for a full refund. Items should be returned in their original product packaging. We'll also pay the return shipping costs if the return is a result of our error. Just visit our online Returns Center, and we will guide you through the process and even supply you with a return mailing label you can print out.


http://www.amazon.com/gp/help/customer/ ... d=15015711


Не ми се е случвало, но най-добре разгледай FAQ...
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 20, 2008 3:03 pm

Сто процента съм сигурен, че вече го писах някъде в тоя топик, четете назад все пак, преди да питате :)

Не, когато нещо ти е дошло повредено, неправилно или не е дошло изобщо, не го връщаш, те просто ти връщат парите, правят нова поръчка и ти го пращат наново. Щото разходите от България до тях били твърде големи и не оправдавали връщането.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Mon Oct 20, 2008 4:20 pm

На сайта има форма за рифъндс енд риплейсмънтс, която те пита каква е причината да искаш нов екземпляр на книгата, след което те кара изрично да потвърдиш следното нещо:

I acknowledge that a replacement order will be automatically created and shipped to me by clicking the button below and I am responsible for sending the original item(s) back to Amazon.com within 30 days to avoid being charged for both the replacement and the original.

Няколко клика по-късно ти казва, че специалният лейбъл, който /вероятно/ прави пратката "за тяхна сметка", важи само на доместик територия. После ти разказва как трябва да ти изглежда пратката за връщане, какви куриери да използваш и как трябва да си платиш шипинга. Сигурно аз съм идиот...знам ли.
Както и да е. Ще ги попитам директно на мейл.
Eдинственото нещо за повредени пратки в цялата тема, която прочетох внимателно преди да постна, е цитираното два поста по-нагоре. И то не отговаря на въпроса ми. 8-)
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Oct 20, 2008 4:23 pm

Принципно недей да работиш с автоматичната система, пиши им лично мейл на адреса за контакти там по съпорта някъде, така са по-отзивчиви.
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 98 guests