Най-добрият начин за поръчване на англоезична литература?

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Thu Aug 30, 2012 9:36 am

Не съм получил, защото поръчвах преди дни, но това скачане е притеснително. На .com си хванах една настолна игра за 44 евро, сега е 52 :<
Явно и върху книгите се е стоварило, а точно мислех да подхващам комиксите за Sandman...
Н'нам, май ще трябва да почна да проучвам как са в Amazon нещата, защото тенденциите в депозитърито не са на добре.
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Thu Aug 30, 2012 9:39 am

Тъй, още сравнения за скок на цени:
експанжън на игра скача с 8 евро, Sandman комиксите скачат с по 5 евро???? Това сравнено с 8 дена преди по фактура!
Хубаво, че предпоръчах Red Country, ама и The Unholy Consult все ще се появи по някое време...
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Aug 30, 2012 10:32 am

Явно и върху книгите се е стоварило, а точно мислех да подхващам комиксите за Sandman...
[/quote]
Tell me about it...
Rec Country в момента е 18 евро на приордър. Ся, верно че е хардбек, ама все пак... И всичките манги дето съм си набелязал са скочили с по долар. :?
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Thu Aug 30, 2012 10:49 am

Проверявам.. 4 евро е скочила Red Country - и то от цената на твърда корица. *** майка им... Летните книги ще ми стигнат за още максимум два месеца...
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Thu Aug 30, 2012 11:50 am

На мен ми пратиха намеление, хем преди две седмици бях поръчвал...

Иначе забелязвам, че на всички комикси с вече надути цени светва емблемата "Hard to find title". И това за всички комикси, включително тези, които са излезли през последните два-три месеца. Дано го оправят скоро.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Thu Oct 04, 2012 11:16 am

На комиксите нещо са скочили цените, или поне на мен ми се струва така... да се появили някакви нови алтернативи за поръчка на книги и/или комикси в нета? Аз попаднах снощи на някакво сайтче play.com които също предлагат безплатна доставка, и май имат достъп и до втора ръка издания - ако някой има по-конкретни наблюдения, слушам с интерес!
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
comics_ross
Merchant
Posts: 91
Joined: Sat Jul 10, 2010 10:55 am

Post by comics_ross » Sat Oct 06, 2012 6:04 pm

Прегледах play.com, но според мен не доставят безплатно до България. Няма ни в списъка на страните, който са качили на сайта им.

Добра алтернатива на bookdepository е закупуване на голям брой книги накуп от eBay UK. С DPD Experess може да ви доставят до 20 кг. от Англия за около 40 паунда. Този подход разбира се има няколко много сериозни недостатъка:
1. Почти винаги при закупуване на голяма бройка, в нея се включват и комикси, които ви се повтарят или не ви трябват.
2. Трябва да навиете продавача да ви ги изпрати до България.
3. В случай, че не сте доволни от състоянието на книгите е истински ад да се организира връщането им, а и предвид пощенските разходи просто не си заслужава.

Плюсовете са ясни. Много по-евтино е :wink:

От години използвам горния подход и това е причината често да пускам теми за ТРВ-та, които продавам тъй като ми се повтарят или просто не ми трябват :D

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Sat Oct 06, 2012 6:16 pm

Аз обикновено поръчвам от Amazon.uk до английски адрес на Givetransport
http://www.givetransport.com/ след което те доставят в България на много приемливи цени.
Като се има предвид, че доста от книгите може са с free-delvery до адрес в UK - за мен това е предпочитаната възможност.

Да уточнявам ли, че в Амазон се продават не само книги :D :D :D
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Fri Oct 26, 2012 12:34 am

От bookdepository ми пратиха купон за 5% намаление, ама като гледам е само за co.uk. и смисълът леко се губи...
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Nov 13, 2012 2:40 pm

Ъммм, поръчах си Revelation Space на Алистър Рейнолдс и Singularity Sky на Чарлз Строс. Втората е добре, но отварям първата и гледам вътре - Blooudbound на Патриша Бригс, а на инвойса и в сайта пише Revelation Space 6.22. Какво точно да им напиша? Трябва ли да върна книгата?
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Gribo
Adept
Posts: 223
Joined: Sat Nov 10, 2007 12:54 am

Post by Gribo » Tue Nov 13, 2012 3:25 pm

Пиши им да ти пратят това, което си поръчал. Ако сам не предложиш да върнеш книгата, не мисля, че ще ти я поискат - те са сгафили все пак.

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Fri Nov 23, 2012 11:06 pm

Мда, вече месец и нещо чакам да го получа най-после тоя Watchmen, ама тия дни трябва да се появи вече, след официалното оплакване и пращането на нова бройка.

Впрочем, някой ползвал ли е AbeBooks досега, знаете ли дали са надеждни? Цените са добри, и предлагат някои по-редки книги, които в bookdepository липсват!
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Gribo
Adept
Posts: 223
Joined: Sat Nov 10, 2007 12:54 am

Post by Gribo » Sat Nov 24, 2012 9:16 am

Няколкото пъти, когато съм намирал нещо по-рядко там, се е оказвало, че селърите не си ъпдейтват каталога от заглавия и се е налагало да ме рифъндват. За сайта като цяло не бих се изказал, но предполагам зависи на какъв попаднеш.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sat Nov 24, 2012 1:19 pm

Drigan wrote:Впрочем, някой ползвал ли е AbeBooks досега, знаете ли дали са надеждни? Цените са добри, и предлагат някои по-редки книги, които в bookdepository липсват!
Аз съм го ползвал няколко пъти, всичко беше наред, нямах никакви проблеми. Но предполагам зависи от кой от хилядите продавачи там купуваш.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sun Nov 25, 2012 1:35 pm

Опитвам се да допрочета "Титан" на Джон Варли. Много странна и леко безумна книга.
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 73 guests