Най-добрият начин за поръчване на англоезична литература?

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Post Reply
User avatar
sauron
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 14, 2004 8:50 pm
Location: Middle Earth

Най-добрият начин за поръчване на англоезична литература?

Post by sauron » Tue Sep 23, 2008 3:04 pm

Който има опит нека да ми препоръча как е най-добре (като цена, избор и т.н.) да си поръчам англоезична литература?
Примерно български сайтове, които правят съответни поръчки, или директно от вън с кредитна карта?
Нямам претенции за начина, важното да е на прилична цена и да не ми се затрият книгите :mrgreen:
П.С. Тука знам че има много англочетящи, така че не може да няма специалисти по въпроса :yay:
Where I was
I had wings that couldn't fly
Where I was
I had tears I couldn't cry

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Sep 23, 2008 3:07 pm

Вадиш си дебитна карта Visa Electron (препоръчвам Първа Инвестиционна Банка, но не е задължително) срещу смазващия 1 лев, правиш си акаунт в Amazon.com или Amazon.co.uk (иска се само имейл за целта) и си готов.

От Америка и Англия последно време нещата пристигат по едно и също време, ако си на втората по цена и скорост американска доставка (от общо трите), но дори с нея американските цени са по-ниски от английските, понякога почти двойно. Така че препоръчвам само Америка за пазаруване, ОСВЕН ако не търсиш конкретни издания на дадена книга, които ги има само в Англия.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Sep 23, 2008 3:12 pm

малко офтопик но с такава дебитна карта мога ли да поръчвам и други неща освен литература или ще ми искат кредитна.
99% съм сигурен че ще може но пак да попитам за всеки случай :)

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Sep 23, 2008 3:13 pm

Ако говориш за Амазон - аз съм си поръчвал ДВД-та оттам без проблеми.

Плащането за всички видове стоки там е по един начин, доколкото знам, така че не би трябвало да имаш проблем.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Sep 23, 2008 3:15 pm

Ако изобщо можеш да поръчаш каквото и да е, можеш да поръчаш всичко. Има си рестрикции за стоки, но те нямат нищо общо с това как плащаш. Примерно от Америка можеш да поръчваш единствено книги, филми и музика. Нищо друго. От Англия горе-долу пак само това, но там скоро ще паднат вероятно рестрикциите заради ЕС.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
sauron
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 14, 2004 8:50 pm
Location: Middle Earth

Post by sauron » Tue Sep 23, 2008 3:21 pm

Благодаря, а карта вече си имам :mrgreen:
А ако книгите ми са на стойност над 100 долара ще ме натоварят ли с някакви такси (май имаше нещо за стоки над такава стойност, че се обмитяват)? И в такъв случай по-добре ли е примерно да си разделя поръчката на 2, за да нямам този проблем?
И още нещо, накрая- поръчките от Амазон примерно, стигат в приличен вид до получателя? :o
Where I was
I had wings that couldn't fly
Where I was
I had tears I couldn't cry

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Sep 23, 2008 3:24 pm

Няма значение колко струва пратката, макар че убий ме, не знам защо. Става някаква мешавица с пощите и те си мислят, че пратките идват от Европа, а не Америка... Както и да е - не, не плащаш.

Пратките ОБИКНОВЕНО са в добър вид. Не винаги обаче. В случаите, когато наистина е в кофти състояние пратката, просто им пишеш мейл (има си форма на сайта) и до ден-два получаваш отговор, който неизменно е "много сори, ще ви пратим втора бройка". Така че проблеми и там нямаш.
And you can't dance with a devil on your back...

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Tue Sep 23, 2008 5:49 pm

май зависи дали идва от европейските им складове (обикновено германия), или от американските. ако стоката я има в германия, пращат я директно оттам.
но изглежда дори изпратените от америка не се обработват еднакво тук. някои минават директно митница и идват в локалната поща, другите се прибират с повиквателна от митницата; аз поне все още не съм открил каква е логиката.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Sep 23, 2008 6:16 pm

Абе специално с най-евтината (пощенската) услуга много рядко стигат до митница. Случвало ми се е, но беше митницата на гарата, където ти зимат само 4 лв за държането (ДА ПАК Е ЗВЕРСКИ НАГЛО ИЗПЪЛНЕНИЕ, ХЕМ СА МИ ЗАБАВИЛИ ПРАТКАТА, ХЕМ ДА ИМ ДАВАМ ПАРИ)...

.... за разлика от една пратка от ЯПОНСКИЯ амазон, която отиде в митницата на ЛЕТИЩЕТО, та парите, които платих, бяха тройно горе-долу на очакваното.

@саурон - казаното от Рол и Дем важи само за АМАЗОН. Дебитната карта не е универсално прието средство за плащане в интернет, така че, да, от Амазон можеш да купуваш всичко, но това изобщо не значи, че от друг сайт ще можеш. За тази цел най-сигурните методи са кредитна карта или PayPal.
This is it. Ground zero.

User avatar
sauron
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 14, 2004 8:50 pm
Location: Middle Earth

Post by sauron » Fri Oct 03, 2008 12:04 am

Един малко офтопик въпрос- специално за хората поръчвали ДВД-та от американския Амазон.
Гледам доста интересни неща, на добри цени- но всички пише че са само за регион 1. Това означава че няма начин да ги гледам на плеърите, продавани тук? Или има някаква хитрина по въпроса?
Where I was
I had wings that couldn't fly
Where I was
I had tears I couldn't cry

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri Oct 03, 2008 12:19 am

Доколкото знам регионалната кодировка на почти всеки DVD плеър може да се хакне за секунди с въвеждане на кодове, виж за твоя дали има такива в нета.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Oct 03, 2008 1:03 am

Освен това тук се продават модели плейъри, за които регионът няма значение.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Fri Oct 03, 2008 9:32 am

При средна цена 45-50 лева за region free DVD плеъри не трябва да те притеснява кодировката.

NEO и Elite са двете марки, които ми идват на прима виста, а има и разни други.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
sauron
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 14, 2004 8:50 pm
Location: Middle Earth

Post by sauron » Sun Oct 05, 2008 10:52 pm

благодаря за отговорите :D . Всъщност за момент си реших проблема, като си поръчах от английския амазон, а там филмите са от регион 2- като у нас :mrgreen: ., на много добра цена
И тъй като в момента съм поръчал разни неща и от двата амазона (USA и UK), с нетърпение чакам да видя какво ще се получи при мене от това. ЗАсега ми се струва че съм на далавера, ама... :ghostche:
Where I was
I had wings that couldn't fly
Where I was
I had tears I couldn't cry

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 06, 2008 9:10 am

В 19 от 20 случая цените в английския Амазон са минимум двойно по-високи от тези в американския, не само заради принципно по-високите цени, но и заради много по-скъпата доставка.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests