Най-добрият начин за поръчване на англоезична литература?

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri May 16, 2014 11:44 am

Аз съм купувал доста пъти с дебитна карта оттам, не съм имал никакви проблеми.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Mitko
Commoner
Posts: 46
Joined: Wed Dec 21, 2011 1:41 am

Post by Mitko » Wed Jun 04, 2014 12:27 pm

Здравейте.
Имам поръчка от BD, диспачната на 8 май, която все още не е пристигнала. Мисля да изчакам до края на седмицата и след това да им пиша да ми метнат второ копие, но ме интересува ако случайно се получи така, че пристигнат и двете, ще ме карат ли да им плащам/връщам и втората? За скъпичка книга става въпрос (30 евро).

User avatar
Gribo
Adept
Posts: 223
Joined: Sat Nov 10, 2007 12:54 am

Post by Gribo » Wed Jun 04, 2014 12:33 pm

Преди като имах такива драми, чаках 1 месец от dispatch датата и или си исках парите, или исках второ копие. Случвало се е да дойде второ и просто си имах две - не трябва да я връщаш. Наскоро (откакто Амазон ги купиха) не ми се е случвало, та не знам дали политиката им е същата.

Mitko
Commoner
Posts: 46
Joined: Wed Dec 21, 2011 1:41 am

Post by Mitko » Thu Jun 05, 2014 1:49 pm

Ииии накрая се оказа, че книгата пристигнала на 16 май, а от пощата си барали Кънчо през цялото време...

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Jun 05, 2014 9:18 pm

Имах такъв случай преди две години, винаги ходи през седмица до пощата.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Aug 20, 2014 11:54 am

Хмм, пратката ми с A Clockwork Orange е шипната на 25 юли, сега е 20 август. Питам наляво и надясно, няма пратка, няма известие. Да изчакам ли още примерно, 5 работни дни, преди да им пиша на BD да ми пращат друго копие? Верно че е август, ама това явно не беше проблем 2012 като си поръчвах Aspect-Emperor книгите, а и единствения път когато съм имал толкова голямо забавяне на пратка (20 дни), беше като миналата зима ми се беше изгубила пратка по пътя.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Aug 20, 2014 11:57 am

Липсата на известие нищо не означава. Докато в пощата пред теб не проверят регистъра на пратките и ти самият не се увериш с очите си, че я няма там, не може да си сигурен, че не е при тях. Това е моят (тъжен) опит с две различни пощенски станции. И двата пъти си намерих пратките въпреки уверенията на служителите, че ги няма.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Aug 20, 2014 12:31 pm

Да де, аз това казах. Ходих два пъти до пощата и до някаква фирма която уж поела по някаква неведома причина пратките от Англия. Нъцки.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Mon Sep 15, 2014 3:23 pm

Пфф, след 3 месеца драми и пращане втори път на поръчката си получих quantum thief и fractal prince-а. Евала на bookdepository, че пратиха второ копие без да се дърпат, и нЕ евала на бг пощи, чe:
1. Първия път явно са дропнали бележката пред входната врата на блока, ей така, на земята, защото тя до мен така и не стигна, и предполагам, че я е духнал вятъра
2. Се правиха на ударени като ходих до там, и не бяха получавали такова нещо.
3. На второто пращане пак ми дропиха бележката на земята, щото по чиста случайност я видях да се търкаля, просто дъфък. Имам звънец ffs...

Не знам дали ще се подложа на това още веднъж, въпреки, че много ми се четат разни неща, дето ги няма в бг.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Sep 15, 2014 3:51 pm

Мда, само един път като съм имал сериозно забавяне е било от BD, пощите ни са за чудо и приказ. Миналата седмица, на 8-ми си взех Echopraxia и Acceptance от пощата, само дето докато втората е пристигнала на 8-ми, първата пише че е дошла на 1-ви септември още, а като ходих на 4 да питам ми казаха че я нямало още. :x За това винаги ходи и досаждай и ги карай да проверяват навсякъде, щото не е истина. А ако искаш книги на английски на хартия, които ги няма по книжарниците, няма какво да правиш освен да се подлагаш на това. I know it's crooked, but it's the only game in town. :mrgreen: Пък и при мен не е имало чак толкова често проблеми, главно защото след първия гаф се научих да ходя след 10-те дена в които е нормално да пристигне пратка и да питам на място и да ги ръчкам да проверят в тая стая, в другата стая и така нататък.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
yotoland
Farmer
Posts: 65
Joined: Wed Oct 31, 2012 12:09 am

Post by yotoland » Thu Sep 25, 2014 5:15 pm

Днес получих една книга, която трябваше да е пристигнала най-късно до 9ти семптември. Ходих 3-4 пъти до пощата, всеки път ми казваха, че не са чували за нея, а днес видях на печата, че е пристигнала на 28 Август. 1 месец са я мотали някъде по складовете и с цялата си наглост са ми ударили печат "НЕПОТЪРСЕН" :D Думи нямам, но като цяло това ми се случва за първи път, а съм получил поне 30 преди това.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Sep 25, 2014 6:48 pm

Мда, и на мен са ми се случвали такива, та за това ги карай да проверяват навсякъсде и бъди досаден докато ти дадат книгата.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Thu Sep 25, 2014 10:36 pm

Абе много са си яки лелките от нашите пощи!
Аз вчера отидох да си взема един комикс, за който имах бележка и служителката ми каза, че не може да го намери, че съм дошъл прекалено бързо след получаването на бележката, трябвало им повече време да опишат всичко :D
Аз й обясних обикновено в коя клетка на металния им шкаф слагат неща, подобно на моето и тя все пак ми го намери, де...

Между другото, аз все по-често поръчвам от маркетплейса на британския амазон и съм много доволен. Цените са добри, потребителите са коректни, бързо пристигат нещата. Доставката е винаги по 4 паунда на книга, което е малко кофти, но когато си поръчам комикс с 15 паунда по-евтино от цената му в самия амазон, доставката не ме плаши толкова.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Fri Sep 26, 2014 2:22 pm

Аз все още залагам на Bookdepository, ама нещо са взели да стават доста солени цените - може би защото пазарувам излезли тази година продължения де, но определено скочиха... Някой да е купувал употребявани книги от Awesomebooks случайно? Една от интересните алтернативи на които попаднах напоследък, условията за доставка изглеждат поносими, но имаше в ревютата някои критики към реалното състояние на въпросните книги...
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
grigorp
Farmer
Posts: 71
Joined: Thu Jan 03, 2008 8:24 pm
Contact:

Post by grigorp » Fri Sep 26, 2014 3:00 pm

Досега съм закупил над 20 книги от Awesomebooks и съм имал само едно оплакване към състоянието на някоя от тях и отреагираха веднага. Препоръчвам ги горещо.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 19 guests