Най-добрият начин за поръчване на англоезична литература?

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Thu Jul 07, 2011 1:33 pm

Книгиту по поръчката отъ bd отъ 18и Май т.г. пристигнаха на 4и Юли (следъ 7 седмици пътуване..)

Списанията дету требваше да са пристигнали отъ САЩ м/увремену още ги нема...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Jul 07, 2011 1:37 pm

Dude, това беше оригинално първия от двестате пъти, когато го направи, сега е малко втф. Основи си група за връщане на стария правопис.
This is it. Ground zero.

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Sat Oct 01, 2011 2:22 pm

Хей хора: някой да има опит с поръчка на настолни игри от Bookdepository-то? Наското установих че има доста богат избор, и отново предлагат безплатна доставка, но ми е доста интересно дали пак си идва в локалния пощенски клон и дали не се правят проблеми за ДДС?
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Mon Oct 10, 2011 10:24 pm

Един дребен казус.
Поръчах си 2 книги от bookdepositiry-то, обаче, реших да използвам картата на приятелката си и погрешка цъкнах книгите да се доставят на адреса на картата. Тъй като там няма кой да ги получи им отговорих на писмото за потвърждение. Казах, че съм се объркал и ако може да ги пратят на другия адрес...
Та се чудех- на някой случвало ли му се е нещо такова и имал ли е проблем?
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Tue Oct 18, 2011 3:21 am

Днеска ми пристигна една книга от bookdepository, която бях поръчал преди 3 месеца. Състоянието и е доста лошо и проблема поне частично е бил в нашите пощи.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Wed Oct 19, 2011 7:04 pm

Ако им се оплачеш, вероятно ще ти пратят нова; на мен веднъж ми е изчзвала книга досега, и веднага пратиха нова;;
Ако някой се интересува от настолни игри, доставката си е безплатна :>> Пказа се, че изборът не е много голям, но имаше каквото ми трябва и пристигна безпроблемно в огромен чувал за картофи от швейцарските пощи!
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Oct 25, 2011 10:53 am

Бях чел темата преди време, но не помня повечето написани неща, та затова ще питам.
Ще получавам стипендия заради олимпиадата по английски и тая част която остава в мен а не в банката ще я използвам за книги. Първо искам да питам дали мога да дам заявка за книга на англ. в Книгомания която я няма в каталога без да плащам аванс? Ако да колко е доставка с куриер и плащането на ръка?
Второ, след като нямам 18 може ли майка ми да издаде кредитна или дебитна карта(БТВ коя работи за повечето сайтове включително bookdepository и booktrading) на моето име в която да се внасят парите и да използвам за да купувам книги?
П.П. Възможно ли е при евентуално поръчка да има проблеми на митницата и да не стигне до мен?
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Tue Oct 25, 2011 8:11 pm

Не се занимавай с книгомания, цените са ненормални.
Майка ти може да си издаде дебитна карта, която ти да си ползваш. Не разбирам особено от банки, но аз ползвам Първа инвестиционна и съм много доволен. Вадиш си дебитна виза елекрон. Таксата за изваждане на картата е левче, мисля. Вадиш си сметката в лева. Съоветно като си внасяш пари, си ги внасяш директно в левове без никакъв проблем. Дори сметката да е на името на майка ти, ти пак можеш да внесеш в Първа инвестиционна без такса за внасяне.
Тази виза електрон ти работи и в амазон и в буук депозитъри и навсякъде. Когато изтеглят разни суми в евро или друга чужда валута, това става по съответния обменен курс на банката за деня. Тоест не е нужно да имаш сметка в евро или в паундове, за да пазаруваш от интернет.
Ако поръчваш от британския амазон или от който и да било буук депизитъри няма шанс да ти спрат нещата на митницата.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Zee
Adept
Posts: 212
Joined: Mon May 05, 2008 9:13 pm
Location: Sofia

Post by Zee » Tue Oct 25, 2011 8:52 pm

ДСК издават тийнейджърски дебитни карти Виза Електрон - линк.
Може и други банки да предлагат подобна услуга, струва си да се проучат сайтовете.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Nov 30, 2011 12:17 pm

Не ми се рови назад, предполагам 99.9% някой го е пускал преди сайта, ама не вреди. (Пенчев не смей да линкваш точно къде е споменато ;р)

http://www.abebooks.co.uk/


Част от склад на амазон.ком
Spoiler: show
Image
:ninja:

User avatar
Kolender
Farmer
Posts: 72
Joined: Fri Jun 13, 2008 3:57 pm

Post by Kolender » Wed Nov 30, 2011 10:50 pm

Днес и аз си си пуснах молба за издаване на карта Visa Electron в Първа инвестиционна банка, като целта е да я ползвам за онлайн пазаруване. За Bookdepository специално не съм гледал, но много хора от сайта пазаруват като гледам. Преди това четох по различни места в нет-а, че това е най-удобната и с най-добри условия карта Visa Electron. Доколкото знам няма проблем да се свърже с PayPal (с който е по-сигурно, нали?), някои карти на други банки не могат. Предстои ми да разбера. Все пак със сигурност има други с повече опит с карти и онлайн пазаруване, тъй че и те може да споделят :)

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Wed Nov 30, 2011 11:45 pm

Имам точно Виза електрон на ПИБ и я ползвам само за ел разплащания и нищо друго. Вързана е и към paypal, e-pay и каквото още се сетиш. Нямала съм проблеми. Само, ако сайтът ти иска verified by Visa, само тогава може да имаш проблеми с нея, защото не можеш да го направиш онлайн, както е за ДСК и Булбанк Виза електрон.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Feb 09, 2012 3:25 pm

Пак има промоция 10% на букдепозитори :) кажете мейли да пращам ваучери
This is it. Ground zero.

tonystarks
Smallfolk
Posts: 5
Joined: Thu Jun 09, 2011 9:01 pm

Post by tonystarks » Sat Feb 18, 2012 8:04 pm

Да наистина има. Мисля че пускат промо за първи път от както бяха купени от Амазон. Неприятното за мен обаче е, че днес като проверявах цените на всички нещата в моя "wishlist" в ".com" са нагоре с по едно - две евро.

Eто моя мейл: borislav1402@yahoo.com
Дайте мейли.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Sat Feb 18, 2012 9:42 pm

Верно всички цени на книгите в кошницата, които си подбрах, но така и не поръчах онзи ден, са с 10% нагоре...

И без това напоследък изобщо не чета и имам запаси за поне 3 години напред, та мисля да си спестя тия покупки.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 55 guests