Най-добрият начин за поръчване на англоезична литература?

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
elle_fr0st
Commoner
Posts: 48
Joined: Sat Jan 05, 2008 7:09 pm
Location: The House of Secrets,Sin City,Hell

Post by elle_fr0st » Thu Sep 16, 2010 1:56 pm

Gribo wrote:Бях приордърнал пейпърбек на I Shall Wear Midnight от Bookdepository, а получих хардбек. Юхуу :)
И на мен ми изпратиха хардбек :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
"I'm Gentleman Death in silk and lace, come to put out the candles. The canker in the heart of the rose."

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Thu Sep 16, 2010 2:18 pm

Това го правят когато трейд пейпърбек изобщо не излиза, а предварително са обявили такъв и са приели поръчки за него.
Което поне според мен е прекрасно отношение от тяхна страна, тъй като нищо не ги спира да отменят поръчката.

За съжаление* отрязаха големите намаления на preorder-ите от щатския домейн, а бях свикнал на уникалните цени. Дано поне не отменят вече платените поръчки.


*Или за радост - ще спра да купувам книги и ще се захвана да прочета вече купените. :mrgreen:
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Thu Sep 16, 2010 4:40 pm

Айде и аз да изразя почитта си пред Депозитъри-то.

Поръчвам си преди две-три седмици от там сборен хардкъвър на Invincible Iron Man на Мат Фракшън. Гледам 496 страници за 25 евро, викам си - идеално. И го поръчвам.
Ама докато го чакам да пристигне започвам да разглеждам изданието по други сайтове. И в амазон, и в уикипедия, и в сайта на Марвел присъства същото това издание, но пише, че е 344 страници. И аз доста се ядосах - не ми изглеждаше реалистично всички да са сбъркали, само депозитъри да са прави. Обаче пък нямаше логика Буукдепозитъри да грешат - изданието съдържа 19 броя по 26 страници и трябва да си е точно толкова, колкото те казват.
В крайна сметка комиксът ми пристигна, беше си точно 496 страници и депозитъри бяха абсолютно прави дори когато всички останали грешаха. :mrgreen:
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Gribo
Adept
Posts: 223
Joined: Sat Nov 10, 2007 12:54 am

Post by Gribo » Thu Sep 16, 2010 10:51 pm

beliefcontrol wrote:Това го правят когато трейд пейпърбек изобщо не излиза, а предварително са обявили такъв и са приели поръчки за него.
Което поне според мен е прекрасно отношение от тяхна страна, тъй като нищо не ги спира да отменят поръчката.
Интересното е, че си има и пейпърбек в случая.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Sep 16, 2010 10:58 pm

И при мен стана така с 12-то Колело, сега се надявам и с 13-ти том да стане номера и да мина тънко. ;)

БТВ, цял ден не ми се отваря Bookdepository.com, да не са затворили тая версия, това ли се имаше предвид, като се каза преди няколко поста, че се спират големите намаления там?
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Thu Sep 16, 2010 11:34 pm

Миналата седмица орязаха всички намаления до максимум 25% за pre-order от щатския домейн, т.е. изравниха ги с английския.

От днес .com изобщо не е достъпен за български, а май и за английски IP-та. Вероятно важи и за други части на света, не ми се занимава да търся други проксита.

През US прокси си работи и се отваря на секундата. Изглежда са решили да оставят .com домейна достъпен само за американци, което е малко странно, особено след като отстъпките там бяха почти изравнени с .co.uk.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
sayso
Commoner
Posts: 27
Joined: Fri Aug 24, 2007 5:30 pm

Post by sayso » Fri Sep 17, 2010 12:58 am

При мен и двата работят и намаленията от .com си минават 25% спокойно :roll:

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Fri Sep 17, 2010 8:25 am

Да, работи отново.

Всъщност, промените са само по отношение на предварителни поръчки за английски издания, които досега вървяха на 50% от .com. Това винаги ме е учудвало - за вътрешния пазар едва 25% отстъпка, а за чужбина, където плащат и доставка - 50%, така че има логика в изравняването им.

Все пак се надявам да не ми отменят шестте preorder-а с 50+10 процента намаление. :wink:
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Fri Sep 17, 2010 11:58 am

От американското Депозитъри нещата пак ли пристигат толкова бързо, колкото от британското?
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Fri Sep 17, 2010 12:06 pm

Американски (или по-скоро международни) са само домейна и данъчната регистрация, фирмата и складовете са на едно място в Англия.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Fri Sep 17, 2010 12:10 pm

О, това звучи страхотно, защото повечето неща изглеждат по-евтини там, било и с 2-3 евро. Не са много, ама кой ти ги дава :)
Мерси много за информацията!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Member
Commoner
Posts: 32
Joined: Sun Jul 18, 2010 9:51 pm

Post by Member » Sun Sep 19, 2010 11:26 pm

Dr. Horrible wrote:О, това звучи страхотно, защото повечето неща изглеждат по-евтини там, било и с 2-3 евро. Не са много, ама кой ти ги дава :)
Мерси много за информацията!
Съгласен!

Искам да попитам, с един и същ акаунт ли се поръчва и от твада сайта, защото аз и в английското и в американското буукдепозитъри си влизам с един и същи акаунт, а в американското дори не съм се регистрирал.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Sep 20, 2010 12:33 am

Да, с един става.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

annorion
E'lir
Posts: 177
Joined: Sun Sep 03, 2006 10:23 pm

Post by annorion » Tue Sep 21, 2010 9:52 am

Бърз въпрос... Искам да си поръчам пролога на "Towers of Midnight" в ebook формат от сайта 'Barnes and Nobles'. Интересува ме дали този сайт е надежден и мога да разчитам, че няма да злоупотребят с данните на дебитната ми карта. :)

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Tue Sep 21, 2010 10:20 am

Никой сайт не би злоупотребил с данните ти. Това може да стане ако компа ти е инфектиран със spyware (ако бъркам местните комютърни споцове да ме поправят) и ти засекат данните (макар че защо ще се трепят за българин ми е умонепостижимо). Тук почти всички пазаруваме онлайн от къде ли не и никой досега не се е оплакъл.

Друг въпрос е, че като така и така ще четеш дигитална версия, можеш просто да изчакаш излизането на книгата и ден след това ще я има из нета за без пари.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests