Краставиците и Толкин

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Post Reply
turin
Adept
Posts: 241
Joined: Tue Jan 13, 2004 12:23 am
Location: нейде из облаците (купесто-дъждовни)

Краставиците и Толкин

Post by turin » Sat Jan 17, 2004 12:07 am

Last edited by turin on Tue Aug 31, 2004 6:25 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sat Jan 17, 2004 12:12 am

Напълно съгласен съм с теб. Темата е толкова изтъркана и безинтересна вече, че не е истина, става само за бъзик на Морви... :D

Обаче не мислиш, че нарушаваш собствената си теза, като 2 от 3 поста са ти за Толкин? :D
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sat Jan 17, 2004 12:57 am

И аз съм на мнението на Турин.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Sat Jan 17, 2004 1:18 am

Ми трудно мооже да се очаква Толкин да излезе от главите на хората скоро - покрай филмирането на Властелина все той е модерната тема за разговор ;рр

Пък аз обичам вкусни краставици ;р
... и да, не харесвам особено Толкин :Р
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat Jan 17, 2004 7:32 am

Obshto vzeto agree s Turin, ot druga strana e mnogo zabavno da otrichash vsichko svqto za jorata dokato im izleze pqna ot ustata:)

Clio ne utochni - narqzani ili nenarqzani?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
traveller
Farmer
Posts: 55
Joined: Tue Jan 13, 2004 8:47 pm
Location: The Land of Bliss

Post by traveller » Sat Jan 17, 2004 11:10 am

И да ги нямаше филмите "Властелинът" пак щеше да си е незабравима книга, така че Толкин винаги ще се споменава повече или по-малко. На мен тва не ми пречи, харесвам си го и толкоз. Всъщност, дори ми е непонятно как може човек да мрази Толкин. :<
The Self-Perfected State

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Jan 17, 2004 11:22 am

Ама все пак... тази тема от какво биде предизвикана?
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jan 17, 2004 2:01 pm

Мда, малко безсмислена е темичката. Толкин просто е посредствен - нито е бог, нито е дявол, нито някой го и твърди. Най-малкото пък в тоя форум някой е пускал нещо по въпроса...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Jan 17, 2004 2:22 pm

Дем, ще ти дам аз бъзик с Морви... само Вярната Сила по главата ще те оправи теб:Р
За Толкин- слагат го навсякъде, където има и намек за фентъзи, да. Но това си има две страни- както отричането, така и познатото "бе, хубаво е, мяза на Толкин, но не успява да го достигне".
Предполагам, че се споменава за щяло и нещяло просто защото е най-известният писател на фентъзи (поне класическо такова) сред хората, които принципно не са почитатели на този жанр. И съответно феновете започват да се дразнят от това, че навсякъде се ръчка Толкин, след като те знаят доста по-хубави (поне според тях) книги. И донякъде са прави, нали, но пък заорават в другата крайност.
И какво предизвика тази тема наистина?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
neven_che
Farmer
Posts: 50
Joined: Thu Jan 08, 2004 11:09 am
Location: Varna, Bulgaria

Post by neven_che » Sun Jan 18, 2004 12:50 pm

краставици ... обичам краставици на салата, с много оцет и много сол :wink:
И Толкин обичам, и то много, имам си мои си причини, ако на някой му се слуша/чете мога да му ги кажа.
Не знам за дали посредствен е точно определение, мисля доста хора го възприемат крайно - някой твърдят че е велик, други че не става за четене. Много неща не знам за фентъзито аз, невежа съм, признавам, ама ми се струва че Толкин е първият сериозен fantasy автор ("баща на фентъзито" го нраичат, ако се не бъркам), и ако не бе той, елфите щяха завинаги да си останат малки алчни същества, пазещи гърненца със злато ... примерно.
Освен това силно се съмнявам че тия за които се казва "мяза на Толкин" не са инспирирани от него. Когато има прилики, няма начин да не се правят сравнения.
Вярно е че с филмирането на "Властелина" Толкин нашумя много, което може би го опорочи донякъде, но ... не знам, филмите пък са хубави. Макар че те са си ... Джаксънови творби.
Всъщност ... чесно, би ми било интересно да разбера какво толкова не му харесват на Толкин тия дето не го харесват. Нещо за стила четох примерно ...
:roll:
мрън?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Jan 18, 2004 12:57 pm

краставици ... обичам краставици на салата, с много оцет и много сол

Мой човек :))
Ми кво не му е хубавото на Толкин... леко досаден, плосък, пейзажен, енциклопедичен и с патологична страст към песнички. Бе не че толкова нещо му е лошо, колкото, че манията по него е лоша ;)
This is it. Ground zero.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sun Jan 18, 2004 1:23 pm

На толкин просто му провървя с тия филми, иначе 80% от хората, които сега го знаят даже не бяха чували за него преди това...
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sun Jan 18, 2004 4:40 pm

Neven_che, (как ще бъде съкратено това? :), тук хората, харесващи Толкин, сме поругано малцинство, затова се радвам на още една сродна душа :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
traveller
Farmer
Posts: 55
Joined: Tue Jan 13, 2004 8:47 pm
Location: The Land of Bliss

Post by traveller » Sun Jan 18, 2004 8:14 pm

Ми нека да има песни, че то нали "Властелинът..." си е една голяма приказка и точно затва му се кефим ние хората, дето му се кефим. Да вземат други автори да си пооправят малко книжата, не само да зарибяват читателите с разни копировки "свободен стил" от великите книги, само и само да им се четат сапунките. Ако някои си помисли, че говоря за автори като Jордан и Гудкайнд, току-виж излязъл прав, кой знае... :wink:
The Self-Perfected State

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jan 18, 2004 10:00 pm

Натрапва се обаче въпросът кои са великите... Щото дедо ти Джон Рони Рюел не е от тях.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 57 guests