Malazan Book of the Fallen, Part II

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Fri Sep 09, 2011 4:11 pm

RRSunknown wrote:Как да чета като не мога да намеря седмицата? Ще ми я намериш ли ?
Току що си купих Сакатият Бог. Голямата драма по форумите че е 24 лева не ме притеснява въобще :))))

БТВ ти от къде беше точно. Дай ещ измислим да ти ги взема и да ти пратя тия книги да му се невиди :)))
Повечето смъртни понякога престават да вярват на разни части от себе си. С изключение на Круппе, разбира се, чиято заслужена самоувереност е абсолютна.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Sep 10, 2011 12:59 am

Продаваш седма и осма, така ли?

User avatar
sayso
Commoner
Posts: 27
Joined: Fri Aug 24, 2007 5:30 pm

Post by sayso » Sun Sep 11, 2011 11:50 pm

Ако правилно помня, че си от Габрово, надай вик. Седмият ми Малазан не е отварян и определено бих се разделил с него.

User avatar
scion_of_storm
Merchant
Posts: 78
Joined: Tue Jun 14, 2005 7:02 pm
Location: Cairhien

Post by scion_of_storm » Sat Sep 24, 2011 9:55 pm

Леле, 10тата е същата мелачка, както винаги. Евала му правя на Ериксън за всичко, страхотна поредица.

Няма такива войници никъде другаде, просто :mrgreen:

Инак, малко по-дълго по темата, че се вдъхнових : цък, евенчуъли

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Wed Sep 28, 2011 2:20 pm

Реших да се престраша и си купих Дан на хрътките, нещо което трябваше да направя доста отдавна. Просто след седмата книга кефа, който ми носеше преди поредицата почна да спада към нулата, за съжаление.

User avatar
Stoly
Adept
Posts: 236
Joined: Sat Dec 08, 2007 9:32 pm

Post by Stoly » Fri Sep 30, 2011 11:59 pm

Delegat wrote:Реших да се престраша и си купих Дан на хрътките, нещо което трябваше да направя доста отдавна. Просто след седмата книга кефа, който ми носеше преди поредицата почна да спада към нулата, за съжаление.
Пробвай я, аз сега я чета, вече съм към края и въпреки, че не достига високото ниво на първите, никак не съм съгласен с мненията изказани за нея тука. Даже на моменти да е малко досадна, тук има някои доста интерестни истории и герои- лично за мен историята за умиращия Бог беше едно от най- добрите неща в поредицата, нищо, че може би е леко сюжетно излишна.
Image

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Dec 21, 2011 5:52 pm

Опитах отново да подхвана Dust of Dreams. Направо не знам какво да мисля. След Мартин, Ериксън е просто безкрайно спънат и тромав. Дори не ми прави впечатление толкова плявата този път, колкото абсолютната му непособност да завърже гладко повествование. Постоянно се опирам в някакъв безкрайно нереалистичен и насилен диалог и тия покъртителни непълни изречения, чак боли.

Ужас. Страх ме е да отворя първите малазани да видя дали и те са така.

о темпора о морес :cry:
This is it. Ground zero.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Dec 21, 2011 6:21 pm

Я дай пример за непълно изречение, че и аз имах опит с подобни и искам да направя съпоставка.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Dec 21, 2011 6:25 pm

Moridin wrote:Опитах отново да подхвана Dust of Dreams. Направо не знам какво да мисля. След Мартин, Ериксън е просто безкрайно спънат и тромав. Дори не ми прави впечатление толкова плявата този път, колкото абсолютната му непособност да завърже гладко повествование. Постоянно се опирам в някакъв безкрайно нереалистичен и насилен диалог и тия покъртителни непълни изречения, чак боли.

Ужас. Страх ме е да отворя първите малазани да видя дали и те са така.

о темпора о морес :cry:
След като се мъчих дълго време точно с Dust of Dreams, пробвах за сравнение Memories of Ice, беше съвсем друго нещо, даже ме увлече да препрочета едно 100-200 страници, а мислех д апробвам само 10-ина.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Dec 21, 2011 6:29 pm

@Емо - по-натам малко. ама просто прочети първия чаптър от деветата. не е толкоз дълъг, четох го само една седмица :mrgreen: а по спомени от предното четене това беше сред най-интересните чаптъри....
@Дем - да, спомних се сега, че и ти беше пробвал тоя експеримент, върна ми малко вярата :)

друго дразнещо нещо е склонността на автора да изяснява някакви ирелевантни неща, които сигурно имат място в някое Q&A интервю, но недоумявам какво правят в РОМАН.

Емо, прочети диалога между Бъг и Серен, той е почти в началото. Трагедия неква. Огромна.
This is it. Ground zero.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed Dec 21, 2011 8:36 pm

Е оти ги ручахме жабетата тогава :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jan 04, 2012 5:25 pm

1. Щото преводът ти беше лош ;р
2. Щото дълго време бях останал без добро сравнение. Плюс това за мен - както неведнъж съм казвал - уърлдбилдингът и мащабът на поредицата са ненадминати; и докато графоманията му не ме спъваше толкова брутално, кретах напред, но сега след Мартин трудно ;((


ЕНИУЕЙ!

за който се интересува (т.е. аз), излезе прологът и някви чаптъри от новата на Еселмонт (която продължава историята от 8мия малазан в Даруджистан)

http://rhwidget.randomhouse.co.uk/flash ... wsletter=1

едит:

накратко -
Spoiler: show
по всичко личи да няма карса (?!?!)
има бая за сегулехите
всичко друго е според очакванията
This is it. Ground zero.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jan 04, 2012 6:05 pm

Цитатче, което описва основните греди с Еселмонт, съвсем случайно боднато от пролога:
Yet could these not be admonitions against meddling? Was it not whispered that it was from these very burial fields that the ancient Tyrant Raest returned (if indeed he had that night not so long ago which was dismissed by many, and remains an incident completely undreamed of to most)?
1. Неприятно фенбойстване и абсурден стремеж да се вкара всеки fan-favorite в поредицата във вид на някакъв тотално off-hand reference
2. Спъната и наивна постройка на изреченията
3. ОТНОВО НЕСЪГЛАСУВАНИ ВРЕМЕНА ЗА БОГА, ТОЛКОВА ЛИ Е ТРУДНО!!?!?!?!
This is it. Ground zero.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Jan 10, 2012 9:39 pm

Мъъъъъ :cry:

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Tue Jan 10, 2012 9:53 pm

Несъгласувани времена ли? Голям праз.
Извинявам се, но някои bestselling автори са много по-зле с граматиката: "Someone sat with him; Mara did not look to see whom..."
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 42 guests