Malazan Book of the Fallen, Part II

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Lanelor
Farmer
Posts: 66
Joined: Mon Jun 11, 2007 9:51 am

Post by Lanelor » Tue Apr 19, 2011 11:34 am

Ще купя десетата, за да завърша колекцията/поредицата, но от средата на поредицата ми се иска да се свършва най-сетне.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon May 02, 2011 8:02 am

Абе някой случайно да чете втория еселмонт, че да пообсъдим?
This is it. Ground zero.

User avatar
PrivateRaio
Misting
Posts: 342
Joined: Tue Jun 20, 2006 4:01 pm
Location: София

Post by PrivateRaio » Mon May 02, 2011 11:26 am

боже! Преполвявам осма и на моменти имам силно желание да си скуба веждите или да се самонаранявам по особено жесток начин. Грам не зацепвам за що са му били толкоз страници с некви уотевър дивотии.
Когато я четох на български реанимирах поне месец без да чета нищо, сега в оригинал е малко по-добре, ма толкоз плява, толкоз плява...И то при положение, че поредицата ме кефи яко и общо взето харесвам и 6та и 7ма, и то доста.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon May 02, 2011 11:38 am

@ивонски - сори, заради спойлера чак сега ти виждам поста :)

едит: моля хората, които не са чели Кримсън Гард и/или Крипълд Год да не отварят спойлера!

Новият
Spoiler: show
император е Малик Рел
и бтв се представя доста по-добре, отколкото предтеч(к)ата му :mrgreen: колкото и да е неочаквано
This is it. Ground zero.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon May 02, 2011 11:48 am

Това
Spoiler: show
джисталеца
ли беше?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon May 02, 2011 11:49 am

да. беше доста дразнещ при ериксън де.
This is it. Ground zero.

User avatar
ivonski
Farmer
Posts: 52
Joined: Mon Feb 18, 2008 10:36 am

Post by ivonski » Mon May 02, 2011 2:59 pm

@Moridin, мерси, аз още тогава се оспойлих все пак. написах си въпроса в гугъл и го намерих в едното малазанско уики. сега съжалявам де, щото десетата книга е невероятно интересна и като свърши, освен да чета Есълмонт, друго не ми остава.
а с десетата книга търпеливите читатели на Ериксън получават най-яката "епично фентъзи" поредица, но контраста с тъпанарщините в 6-8 книга е осезаем. не знам защо му бяха онея дразнещи мрънкала мрънкащи, когато може да пише и по съвсем друг начин за същите герои (без да мрънкат искам да кажа). вече минах средата на тухлицата и ... всъщност нямам как да го напиша без ви разваля удоволствието от евентуално четене.
btw тука имам едно спойлер-разсъждение само за чели десета книга, не издава сюжетно развитие, но за всеки случай:
Spoiler: show
малко гадно, че бг превода на заглавието е Малазанска книга на мъртвите, след като в книгата фразата Malazan book of the fallen я свързаха с The fallen one - демек The crippled god. т.е. едновремешния спор правилно ли е преведено заглавието на книгата си получи отговора
Did Neil Armstrong say the moon was too far away! NO! He built himself a fucking rocketship is what he did!

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Sun May 08, 2011 8:35 pm

Понеже съм малко на вълна "Любэ" напоследък, поздрав за очакващите последната книга на български :) (остават ми ок. 300 стр.)
http://www.youtube.com/watch?v=AMkhB-zQ ... ure=relmfu
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
scion_of_storm
Merchant
Posts: 78
Joined: Tue Jun 14, 2005 7:02 pm
Location: Cairhien

Post by scion_of_storm » Mon May 16, 2011 7:17 pm

Аз пък не отчитам спад след 5-тата книга при Ериксън като качество.

Вярно, "Спомени от лед" ще си е ненадмината, но всяка си има силните страни. За мен Техол и Бъг са си герои, които оправдават едно томче от 800 страници отвсякъде, дори да нямаше нещо качествено извън тях, а то си и има.

Деветата беше дразнеща с Рут и Хелд, това е единственото, което полази по фентъзи-подготвените ми нерви.

Общо-взето най-стойностната поредица във фентъзи жанра за мен :)

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Mon May 16, 2011 7:25 pm

Лафчетата на Техол и Бъг бяха главно във пета. В седма са доста по-малко, а в девета липсват такива. Бъг сам по себе си е як като древен бог, но не може сам да избута една книга. Не казвам че 6,7 и 8 са зле, просто първите 5 са прекалено имба и затова следващите изглеждат невзрачни. Пък и в тази и в миналата тема е дискутирано на дълго и на широко какво им е дразнещото в последните томове, тъй че няма какво да добавя в повече :)
Повечето смъртни понякога престават да вярват на разни части от себе си. С изключение на Круппе, разбира се, чиято заслужена самоувереност е абсолютна.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue May 17, 2011 12:14 pm

Аз да споделя, че тествах първите страници на девета да видя ще ми се занимава ли с нея като си прочета Името на ветъра. Тц.
Все повече се убеждавам, че Ериксън не пише добре (като за жанра е окей, но и в него определено има по-добри). Не ми се занимава да гледам първите книги, за да видя и там ли е така или просто това "книга на година" го е скапало, но определено не е добре.

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Sun Jun 26, 2011 10:17 pm

'Звинявам се, чета си Stonewielder сега и ме обхвана изведнъж силна мания и за последния малазан... Очаква ли се в скоро време на български, или пак да посягам към bookdepository-то?
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

annorion
E'lir
Posts: 177
Joined: Sun Sep 03, 2006 10:23 pm

Post by annorion » Mon Jun 27, 2011 1:48 am

Аз да помоля един-двама човека да направят оценка на книгите по скалата от 1 до 10. Да добия обща представа за цялостното качество за поредицата и да си направя сметката дали пак да я започна. Преди 4-5 години зачетох първите две томчета, стабилно добри са, но тъй като поредицата никак не е малка, а стилът на Ериксън никак не е лесен за четене, да си знам с какво се захващам преди пак да съм се хвърлил в дълбокото. :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 27, 2011 1:59 am

Докъдето съм стигнал аз, бих ги сложил така:

1 - 7
2 - 10
3 - 9
4 - 8
5 - 10
6 - 6
7 - 6
8 - 5

Тия сега си ги измислих в момента, иначе на блога ми (в подписа) ако цъкнеш на малазанския таг, има ревюта за всите осем, там може би други оценки съм им слагал.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jul 09, 2011 5:10 am

And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 17 guests