Хоро от Гарвани

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Post by Shamajotsi » Tue Oct 07, 2008 8:32 pm

Ще си я купя обезателно живот и здраве през зимата - ако гладните хиени не са я изкупили напълно (което ти пожелавам да стане - след като си взема моето копие :) ).

hellside
E'lir
Posts: 174
Joined: Mon May 14, 2007 2:51 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by hellside » Fri Mar 05, 2010 11:39 am

Съжалявам за изкопаването на темата от безбрежните дебри на забравата, ама си имаме новина - книжлето от апокриф си става съвсем нормално поръчаема от Пингвините книга, тъй че - бравос на развитието! След година и половина, но пак - страхотно!
Като за първа книга - много добре!
Като за книга - не много добре....
Ако махне невероятно дразнещите и ръбесто дървеняшки въвеждащи диалози, книжката си става доста прилично сборниче страшни приказки. Напомня ми за една телевизионна поредица за някакви деца, които се събират около огъня и започват да си разказват страшни истории. Горе долу си е това. Градски легенди. Няма нищо лошо в клишето, разбира се, но всичко е останало на ниво идеи. Много симпатични идеи, четими някак, ама толкова. Преди време четох дебютните разкази на още един младеж - Александър Шпатов. Пак същото - много бляскави идеи и лазещо по пода изпълнение. Но нали са млади... Чакай - ама нали са млади? Щото друго извинение няма...
Най-тъпото в случая е , че редактор е Лазаровски. Очаквах , че неговата работа като редактор няма да е само до оправяне на запетайките, а че ще вдъхне някак на Бранимирчо от елегантния побългарен лъвкрафтски ужас на Адриановите неща. Ама не. Тюх.
А най-сладкото е , че Бранимирчо си е постнал в блога точно ревюто на Шадоуденс и си му е направил коментарчета тип "Ама пък не сте прави пък" до всеки негатив. Критиката е страшно болезнено нещо, но като спре да те дере отвътре, като станеш от пода и се поизтупаш от тричасовото въргаляне и вой срещу луната, вземаш да се замисляш.... Или поне аз съм така.
Мисля, че Бранимир трябва да поработи върху цяла книга, да си хване героите, без интродукции, да си ги развие, да си ги опише, да ги избие всичките по вълнуващ начин ( което определено може ) и ще взема чисто читателски да се влюбя :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests