The Icewind Dale

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

The Icewind Dale

Post by Kolibri » Fri Jan 16, 2004 8:32 pm

Та значи днес приключих първата книга от трилогията и съм възхитена. Мисля, че следващите две просто няма да усетя кога ще свършат:) Като си ги купувах обаче видях, че е излязла първата книга от предната трилогия - за Тъмния елф. Знае ли някой кога се очаква да излязат другите две? Мисълта ми е да не стане както с Песента - да се влачат с месеци и години даже... Пък аз много мразя да чета книги, които не са завършени и искам да изчакам да излязат и трите книги за елфа и тогава да ги чета на един път.
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Fri Jan 16, 2004 8:44 pm

Няма страшно нещата на Салваторе, които се издават в БГ са завършени. Кога ще излязат следващите зависи само от скороста на ИнфоДар ... т.е никой не знае
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Fri Jan 16, 2004 8:51 pm

Втората част е още по-яка от първата, осбено моментът, когато пристигат в Митрал Хол и намират скелетите на бащата и дядото на Бруенор... Ама май е по-добре да те остава да я прочетеш сама `щото така само ще ти убия удоволствието от четенето :D. А третата още до никъде не съм стигнал, ама изглежда, че не е толкова интересна.

P.S.После някой да ме убеди, че за игра, чиято история е написана от Салваторе не може да се напише нещо.:)
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Fri Jan 16, 2004 8:59 pm

vsushnost ne e pisana ot nego, po-skoro e kakto s edno ot novite poredici v D&D R. A. Salvatore's War of the Spider Queen - trilogiq kato vsqka kniga e pisna ot razli4ni avtori:)
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Fri Jan 16, 2004 9:13 pm

Всъщност от къде знаеш??
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Fri Jan 16, 2004 9:41 pm

Dokolkoto si spomnqm v mnogobroinite Q&A na Black Isle pi4ovete spomenavaha 4e igrata DONQKUDE se BAZIRA na knigite na Salvatore, NO sa reshili da se razviuva dosta godinki predi Drizzt da napusne The Underdark... t.e izpolzvat settinga no ne se ograni4avat sus subitiqta v knigite:)

Vajnoto e 4e igrata si beshe mnoogo qka:)
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Fri Jan 16, 2004 9:57 pm

Обаче Icewind Dale 2 е писана от Салваторец
със сигурност.
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sun Jan 18, 2004 2:29 pm

Свърших и последната част от трилогията "Долината на мразовития вятър"-"Камъкът на полуръста" и не останах с много добри впечатления. Книгата е добра, но просто не може да се сравнява с втората част. Може би не ми е харесала просто, защото не обичам полуръстове, а главния герой там е точно такъв...
А между другото, книгата за тъмния елф излезе преди доста време. За жалост още не съм си я купил. Просто първите три излизат доста солено за един потенциален неработещ ученик.
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Sun Jan 18, 2004 4:55 pm

И все пак някой знае ли кога да очакваме втора и трета книга от Тъмния елф? Пък за скъпотията си абсолютно прав - и аз се облещих като ми казаха, че всяка книга от Долината е по десет лева ама нейсе... За книги поне не ми се свиди да давам:р
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sun Jan 18, 2004 4:58 pm

Чакай малко бе :D :D :D Ти кога свърши първата??? :D
Иначе мисля, че до март-април ще излезе втората, за третата не знам.
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sun Jan 18, 2004 5:04 pm

М/у другото превод е ужасен, особено ако си играл игрите на английски- например Самотната кория-на англ. е Lonelywood и според мен звучи много по-яко. Или пък Добра медовина и Дуганова бърлога- на английски- Good Mead(ако не се лъжа) и Dougan`s Hole.
A корицата на първата е объркана- Уолфгар уж дрябва да е с някой мнооого голям чук, а е с някъкво подобие на чук. А Дризт уж е тъмен елф, а вместо със сива е с кафява кожа.
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sun Jan 18, 2004 5:08 pm

Хех то за превода може книга да напише човек, ама какво да ги правиш БГ издателите :(

Иначе аз съм горд притежател на Collector's Edition на английски, тъй че си я четох в оригинал:)

BTW я ме светнете каква е ситуацията с Dark Elf трилогията - пак ли е толкова зле (че първите две съм ги чел в оригинал и няма да се мъча на български) но за третата ще се наложи
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Sun Jan 18, 2004 5:10 pm

Бтв, аз само да кажа - Drizzt, ако се присетиш нещо веднага след като си постнал, едитвай си поста, вместо да пускаш нов... Това в случай, че някой не ти е отговорил веднага, де ;)
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sun Jan 18, 2004 5:23 pm

С риск да бъда обвинен в спам-Sorry, няма д асе повтори, просто ми е бавен нет-а и по- бързо става ако изляза и пусна нов post.
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Sun Jan 18, 2004 8:53 pm

Току-що приключих и третата книга от Долината, не е истина просто как ме грабнаха и с каква скорост ги минах. Сега ще изчакам да излязат трите книги за елфа и ще си ги взема накуп. А някой може ли да ми каже други заглавия на Салваторе? Ще ми хареса да прочета още нещо от него.
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests