Препоръчайте ми книжка...

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
numbuh
Smallfolk
Posts: 11
Joined: Wed May 28, 2008 9:56 pm

Post by numbuh » Thu May 29, 2008 6:37 pm

Благодаря за препоръките ви!!!Ще ги пробвам всичките но първо ще почна песента за огън и лед,после на Фиист и така...аз нямам проблем за чакането Хари Потър съм си го чакал по 1-2 години пък и каквото прочета всичко запомням! не обичам да препрочитам книги ама все още помня всичките със детаилите(освен може би Властелина там детаилите бяха доста :))
Жалко че немога и аз да чета на англииски знам го ама не ми се вярва да успея цяла книга да прочета на 17 съм и не го знам чак толкова :) така де някои думи и на български ми е още трудно да ги схвана,пък и сега като се сетя англииски от 3 години съм го спрял да го уча защото се преместих в друга държава а пък те там са толкова назад и изобщо не го учат.

Едит:Ох ще ме извинявате и за българския ми ама от 3 години изобщо не го уча(защото съм в друга държава ;() и наи накрая маи и 1 език няма да си го знам добре ;(.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu May 29, 2008 7:41 pm

"Историите на Господаря Ли" на Бари Хюгарт. Три книжки, самостоятелни общо взето, страхотно изпипани. Който не ги е чел, да го направи. Е, аз третата не можах да си я намеря, но първите две са едни от най-великите фентъзита, които са ми попадали.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri May 30, 2008 10:47 pm

tigermaster wrote:"Историите на Господаря Ли" на Бари Хюгарт. Три книжки, самостоятелни общо взето, страхотно изпипани. Който не ги е чел, да го направи. Е, аз третата не можах да си я намеря, но първите две са едни от най-великите фентъзита, които са ми попадали.
Има я на поне две сергии на "Славейков". Питай първо за сергията на Венци - близо до фонтана откъм релсите, третата или може би четвъртата отдясно на фонтана (като си с гръб към релсите).
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Tiam
Commoner
Posts: 40
Joined: Fri Mar 07, 2008 10:52 am

Post by Tiam » Sun Jul 20, 2008 1:44 am

И аз ще помоля за препоръка, искам да прочета някое добре измислено дарк фентъзи/хорърче, можещо да се похвали с интересни персонажи (най-вече антигерои) и убер нещастния депресиращ финал. :) Също така за предпочитане е да срещна чуждите на повечето фентъзи безскрупулност и цинизъм.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Sun Jul 20, 2008 10:56 am

Пробвай с Mein Kampf :lol:

ysn
Merchant
Posts: 77
Joined: Mon Feb 11, 2008 10:08 am
Location: тук-там

Post by ysn » Sun Jul 20, 2008 11:22 am

Това е малко трудно да се намери, предимно защото дарк фентъзи/хорор жанровете обикновено си имат поне до някъде щастливия финал. Зависи и какво разбираш под етикета "хорър" - класически или модерния последните години Supernatural horror/Urban fantasy, които не целят да са страшни, но имат вампири, върколаци, духове... Струва ми се, че искаш нещо от класическия хорър по-скоро - Кунц или Кинг примерно, но не чета такива и не мога да препоръчам заглавие. Ако държиш на фентъзи похвати и си падаш по средновековни и рицърски сетинги - Мартиновата "Песен" може да е една дестинация, най-малкото е натуралистична, но бие по-скоро на историческа хроника и няма хорър елементи. Интровертен/меланхоличен хорър пък са книгите на Ан Райс. Могат да се приемат за мрачни и депресиращи, има вещици/вампири и са много добри ако не ти пречи, че са повече литература и по-малко хорър. Най-близкото до това, което искаш, за което се сещам е "Принц на нищо" серията на Скот Бакър, но тя не е преведена на Български все още, можеш да погледнаш ако четеш на Английски. Ако държиш да има вампири, върколаци и засилващ се с всяка книга натурализъм (под това се разбира количества секс засенчващи всякакви арлекини. кризата на средната възраст я тресе горката) и т.н. можеш да опиташ и Лоръл Хамилтън, но тя се придържа към щастливите финали, иначе съвпада. Това се сещам, надявам се помага.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Tue Jul 22, 2008 5:15 pm

Изискванията на Тиам доста ми напомниха книжка - така де, хубаво, поредица книжки - които обаче май още не са излизали на български. Авторът е Брайън Лъмли, поредицата е "Necroscope" - като, разбира се, статията в Уикипедия има спойлери! Дори още не съм прочел цялата - цялата статия в Уикипедия де, поредицата съвсм :) Основната идея се върти около същества, които имат нещо общо с вампирите от някои други митоси, но са си малко собствени, особени, имат си доста нови черти.

Май наскоро видях всичките книги в Booktrading, ама не е сега моментът да давам голям куп пари наведнъж за книги (и, да, ако това го чете някой, който е бил с мен и с другите, които търсехме картички за една сватба в неделя наобяд, има право да се разсмее :))
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Tiam
Commoner
Posts: 40
Joined: Fri Mar 07, 2008 10:52 am

Post by Tiam » Tue Jul 22, 2008 10:16 pm

Благодаря много, "Принцът" ще се принти като си освободя времето. Некроскопът с какво още блести?
Spoiler: show
Ся малко офтопик относно останалите препоръчани неща.
С Кунц нямам опит, но винаги докато съм чела КинТ съм имала усещането, че нещо му липсва. Може би фактът, че е толкова умрял за вниманието на масата му пречи да акцентира повече върху иначе така интересните си разсъжедия. Персонажите също не са му кой-знае какво, само с един Макврайс го помня, да не говорим какви шеметни клишета има. Стилът му го признавам, финалите още повече. Като са невзрачни дрисльовци, да мрът яко поне Image Кумйерс...
Песента наистина ми дойде като нещо оригинално и освежаващо :mrgreen: Макар че пак не успях да се влюбя в някой персонаж.
Ането наистина си я бива- и като стил, и като въображение, но "катарзисът" , който настъпва след като иначе така готиният Лестат след абсолютно култовото си представяне в първата и през човешките си години във втората книга при вампирясването става едно мазно ревливо гейче, е достатъчен да се отврати човек от вампирската литература. N. C.

ysn
Merchant
Posts: 77
Joined: Mon Feb 11, 2008 10:08 am
Location: тук-там

Post by ysn » Wed Jul 23, 2008 10:00 am

Некроскопите лично не ги харесвам, чисто литературно и сюжетно са доста бледи за мен, но като усещане може би наистина се приблицават до това, което търсиш, пък и са доста книжки така че има сравнително уникален и подробен свят, който е детайлно изграден със своя митология и всичко и това е плюс. Не се бях сетил за тях, но може да ти допаднат.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed Jul 23, 2008 11:15 am

Споменах в една тема тук за новата фентъзи поредица на Ричард Морган. Първата книга е The Steel Remains и до голяма степен отговаря на изискванията на Tiam. Ще излезе на английски към края на август т.г.

User avatar
sitalk
Commoner
Posts: 34
Joined: Tue Jul 22, 2008 2:55 pm

Post by sitalk » Wed Jul 23, 2008 8:34 pm

Мога да предложа нещо, което четох доста отдавна, но тогава беше култова книжка. Казва се "Небесните господари" на Джон Броснан, бяха три книжки, ако не се лъжа. Много брутална на места, но същевремено - истински пир на въображението. Може би има хора, които я помнят? Навярно минаха 10-15 години от излизането й.
Semper fidelis

User avatar
Tiam
Commoner
Posts: 40
Joined: Fri Mar 07, 2008 10:52 am

Post by Tiam » Thu Jul 24, 2008 10:36 am

А да, доста е добра и Майлоу или как там беше е душепълнячка отвсякъде... уви само първата част успях да набарам от един магазин за антички... другите ако ми паднат ейх...

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Thu Jul 24, 2008 10:46 am

Като краен вариант можеш да пробваш това:

http://www.chitanka.info:82/lib/series/ ... 1%80%D0%B8
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Tiam
Commoner
Posts: 40
Joined: Fri Mar 07, 2008 10:52 am

Post by Tiam » Sat Jul 26, 2008 10:11 am

Image

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Sat Jul 26, 2008 10:45 am

Тиам, когато излезе The Steel Remains на Р. Морган, ще бъдеш напълно удовлетворена естетически :P
Spoiler: show
Злите, които искат да унищожат човечеството са доста симпатични. За разлика от протагонистите, които искат да го спасят: Заклет педераст, лезбийка побойник и педофил алкохолик. Краят не е чак отчайващ, но затова пък е отворен :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 95 guests