Random Book Stuff

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
трубадур
Ascendent

Re: Random Book Stuff

Post by трубадур » Thu Sep 26, 2019 11:01 am

Неква никаквица, която може би има 2 реплики в "Двете кули" филма сака Гандалф да е жена :mrgreen:
https://www.stuff.co.nz/entertainment/t ... le-in-lotr

Явно хората са готови на секъв сеир да си възродят кариерата, но може ли да си работил в точно тоя филм и след него да не си наясно колко по-строги станаха толкинови, особено Кристофър, и как затегнаха нещата от гледна точка на адаптации и точно колко може да жонглираш с бащиното му слово. Еле па за екранизации.

Demandred
Moderator

Post by Demandred » Mon Sep 30, 2019 2:49 pm

Susanna Clarke's next two books will be published by Bloomsbury globally, 15 years after her bestselling debut Jonathan Strange & Mr Norrell.

Piranesi, about the secrets of a “watery labyrinth”, will be published globally by Bloomsbury in September 2020 along with an “ambitious and ground-breaking marketing and publicity campaign”. A second novel will follow.
https://www.thebookseller.com/news/susa ... r-jonathan
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Roland
Site Admin

Post by Roland » Mon Sep 30, 2019 8:26 pm

Ако качеството е като Стрейндж и Норел, I’m in.
And you can't dance with a devil on your back...

Roland
Site Admin

Post by Roland » Mon Nov 18, 2019 1:04 am

Един приятел ми препоръча Red Rising на Пиърс Браун и прочетох ревюто на @Dr. Horrible в списанието. Стана ми интересно, че той е описал книгата като YA, при положение, че самият автор специално казва, че не е, книгата е издадена от adult издател и във всички книжарници е в рафтовете за възрастни. Та исках да питам, само възрастта на главния герой ли е причината?

Dr. Horrible
Forsaken

Post by Dr. Horrible » Mon Nov 18, 2019 10:11 am

Ооо, не е само възрастта. То си е Young adult та дрънка. Героят е на 14, основната идея е как попада в отбор в един турнир като "Игрите на глада", където другите участници са на възраст 14-18, развиват си там отношения и предателства, политическите теми и проблемите са разгърнати с дълбочина точно като за 15-16 годишни читатели, езикът е по-опростен, една и също мисъл се повтаря по три начина в три изречения... Постоянно навсякъде беше пробутвано като "Новите Игри на глада!!!", на самата корица на английски пише "Ендър, Катнис, а сега Дароу!". Много опити се правеха книгата да привлече млади читатели, особено от женски пол, авторът постваше разни кифленски снимки в инстаграм (https://4.bp.blogspot.com/-NWHJBs7CoAg/ ... %2B(7).png) и такива, насочени специално към провокиране на екстаз в тийнейджърките като тази - https://scifibulletin.files.wordpress.c ... stones.jpg

Има много кървища, но изобщо не ми е хрумвало, че може да не е YA. В българските книжарници не съществува този етикет, но реално книжарите по усет винаги подреждат такива книги една до друга, на обща секция. И тази винаги е сред тях, не сред другото фентъзи. Сега чак се разтърсих и попаднах на тази статия http://www.commonnovel.com/home/red-ris ... oung-adult , която издига тезата, че подобни романи се класифицират като adult ако са писани от мъже и young adult ако са писани от жени. Не знам дали е вярно, нямам достатъчен поглед.
Life is a gift. We must celebrate it! We have to dance, to show God we are grateful to be alive.

Amelia
Moderator

Post by Amelia » Thu Dec 12, 2019 10:34 am

Не знам защо, но много се смях на това.
https://thehardtimes.net/harddrive/step ... ouT7So_t-A

:lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

penzata
Archmage

Post by penzata » Thu Dec 19, 2019 5:47 pm

ааааааааааааааааа :panic: :panic:
ааааааааааааааааааааааааааааа :panic: :panic: :panic:
аааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа :panic: :panic: :panic: :panic:
:panic: :panic: :panic: :panic: :panic: :panic: :panic:
Пристигна ми Киберпънк-ът. Изглежда феноменално (така и ухае :mrgreen: ). Няколкомесечната ми суша без книги най-накрая ще свърши.

Пичове, :yay: :bow: :metal: .

п.п. шадоуденс плакатът е чудничък. :heart:

termit
Aes Sedai

Post by termit » Tue Dec 24, 2019 12:39 pm

Един от авторите, които следя последната година-две, е Will Wight. Пише екшън ориентирано фентъзи с интересни хрумки за магически системи и светове и добре описани битки (The Traveler's Gate на моменти е като битки от шоненка на хартия). Освен това е абсолютно отговорен за това, че се открехнах жанра wuxia с доста яката серия за Cradle, с което допълни пропадането ми към литературните низини, започнало с исекаите.

Защо пиша това? Защото пичът преди 2-3 дни обяви, че удря 1 милион общи продажби за цялата си писателска кариера, и по случая пуска първите 4 книги от една друга негова серия - The Elder Empire - абсолютно безплатни в Амазон. Така че ако с краткото описание отгоре съм ви създал поне малко интерес, може да намажете 4 сериозни книги напълно за без пари :

The Elder Empire: Sea (2 book series)

The Elder Empire: Shadow (2 book series)
Elves dig rocket launchers.

termit
Aes Sedai

Post by termit » Sat Feb 01, 2020 11:32 pm

Какво ли не научава човек на стари години - случайно разбрах защо Шрайка от Хиперион се казва Шрайк. Никога не съм се замислял над етимологията на името, но днес случайно ми попадна тази статия: https://en.wikipedia.org/wiki/Shrike
Дан Симънс май има нещо на тема птици (шрайка, лешоядите...)
Elves dig rocket launchers.

penzata
Archmage

Post by penzata » Thu Feb 13, 2020 9:24 am

Баси, попаднах на ново издание на "Невромантик" с тази, изобщо не знам как да се изразя по неин адрес, корица :shock: :
Spoiler: show
Image

Roland
Site Admin

Post by Roland » Thu Feb 13, 2020 10:07 am

penzata wrote:
Thu Feb 13, 2020 9:24 am
Баси, попаднах на ново издание на "Невромантик" с тази, изобщо не знам как да се изразя по неин адрес, корица :shock: :
Spoiler: show
Image
Attachments
8536297D-1969-40D6-8BA6-977BFA7173E2.gif
8536297D-1969-40D6-8BA6-977BFA7173E2.gif (1011.93 KiB) Viewed 1428 times

Roland
Site Admin

Post by Roland » Fri Feb 14, 2020 12:35 am

Опа. Съмнявам се на много хора да им е супер вълнуващо, но аз почнах личен блог, та ако някой иска да му хвърли едно око, заповядайте:

Love, Simeon

Пиша си свободни размисли, ъпдейти на това какво чета, и писателски упражнения, като целта е три пъти седмично да има постове - в понеделник, сряда и петък.

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Wed Feb 19, 2020 1:12 pm

Мега яки разделители за книгите в библиотеката. :shock: :heart:

https://www.boredpanda.com/book-nook-shelf-inserts/
If you have come to these pages for laughter, may you find it.
If you are here to be offended, may your ire rise and your blood boil.
If you seek an adventure, may this story sing you away to blissful escape.
If you need to test or confirm your beliefs, may you reach comfortable conclusions.
All books reveal perfection, by what they are or what they are not.
May you find that which you seek, in these pages or outside them.
May you find perfection, and know it by name.

Ghibli
Elder God

Post by Ghibli » Wed Feb 19, 2020 2:27 pm

Ха. Ха. Ха. Не си истински любител на книгите, ако имаш свободно място за разделители в библиотеката си.

Иначе са яки де :mrgreen:
@}->--
"анакин поворачивается к зеркалу, а в нем дарт вейдер. и тут анакин понимает, что ему трудно дышать."

Dark Cloud
Merchant

Post by Dark Cloud » Fri Feb 21, 2020 4:12 pm

Излезнаха номинациите за Nebula Awards , aka "Things to add to my reading list".

In other news, дигиталния брой на Киберпънка е яката работа :shock: