Random Book Stuff

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Random Book Stuff

Post by Ghibli » Mon Sep 13, 2021 7:33 pm

Хаха, точно вчера се бяхме сетили за този тест покрай един лекарствен продукт, който си купихме. Правих го преди време, не си помня точния резултат, но беше доста висок! 8-)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Random Book Stuff

Post by penzata » Wed Oct 06, 2021 8:58 am

Нова комикс поредица на българския пазар (сутринта си купих първи брой :mrgreen: ): https://get-a-comic.com/

The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Random Book Stuff

Post by penzata » Thu Oct 21, 2021 5:04 pm

Артлайн са издали луксозно издание на Batman: The Killing Joke:
Spoiler: show
Image
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Random Book Stuff

Post by Xellos » Tue Nov 02, 2021 11:08 pm

След известно чудене де да го завра тоя пост го мятам тука, че попаднах на интересен канал за чете на писма от известни личности от известни гласове.

Любовно писмо от Джералд Даръл четено от Том Хидълстън и етц. :)


:ninja:

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Random Book Stuff

Post by Ghibli » Sun Nov 07, 2021 12:39 pm

Ха, яко. На мен ми беше попаднало писмото на запорожките казаци до турския султан, само че във фейсбук. Не знаех, че има цял канал.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Random Book Stuff

Post by aiva » Fri Dec 24, 2021 11:57 am

What your fav SSF author says about you -https://youtu.be/D09he0d9fzU

Забавно видео, пък и отгатна правилно, че пия много чай :shock:

User avatar
филмов критик
Farmer
Posts: 50
Joined: Mon Feb 14, 2022 5:49 pm

Re: Random Book Stuff

Post by филмов критик » Fri May 13, 2022 9:49 pm

Из фейсбук "Готина картинка с мъдър цитат" :D
Attachments
zzz1.jpg
zzz1.jpg (60.93 KiB) Viewed 4272 times

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Random Book Stuff

Post by Martix » Mon Dec 12, 2022 5:17 pm

Съвсем случайно на панаира в ндк разбрах, че сиела са превели някаква книга от списъка ми за купуване, Всички Сме Злодеи, ревюирана някога си в списанието https://www.shadowdance.info/magazine/b ... -villains/ като непреведено, и се замислих - няма ли да е много гот ако примерно страницата на sd във facebook пускаше по един shoutout като стане нещо такова.
Горното заглавие е само примерно, на български постоянно излизат книжки, ревюирани в списанието години по-рано и никой не разбира за това, нито читателите на sd, ще тръгнат да купуват литература на български, нито на външни читатели на български език ще им излезе в гугъл ревю от SD озаглавено на английски.

Отделен въпрос, къде четете ревюта на български сега, откакто списанието е на умиралка и няма news секция. Питам защото е много трудно да се отсее плявата сред преводната литература, на оценките в goodreads не може да се вярва, booktuber-и които да стават за нещо на български е невъзможно да се намерят (пуснах си веднъж някакъв топ бг booktuber-а и след като онзи изхейти стражите-стражите заради грозна корица се отказах), а повечето блогове с ревюта са на ниво хареса ми, не ми хареса или откровени реклами.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Random Book Stuff

Post by penzata » Mon Dec 12, 2022 7:35 pm

Martix wrote:
Mon Dec 12, 2022 5:17 pm
Отделен въпрос, къде четете ревюта на български сега, откакто списанието е на умиралка и няма news секция.
Никъде! хаштагтоталштета. Преди следях един-двама юзъри в гуудрийдс; вече го карам 103% на опит, интуиция и късмет. Пак се пръкват непознати автори и произведения, така че съм доволен. Обаче, няма и една читава периодична медия за ревюта на български.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Random Book Stuff

Post by Xellos » Mon Dec 12, 2022 10:27 pm

При нивото на преводите на БеГе то остана само секция Непреведено реално. :?
Не знам дали следите епопеята за на Сандерсън изданието на Артлайн. :facepalm:
Ако мислите, че помним кво сме писали и имаме желание да ни коментират олигофрени във фейсбук, тука поне сме си една култура :mrgreen:. Па и остаряхме леко, ся с очила дори не ми е лесно да видя шрифта на хартиените издания.
Last edited by Xellos on Mon Dec 12, 2022 10:36 pm, edited 2 times in total.
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Random Book Stuff

Post by tigermaster » Mon Dec 12, 2022 10:32 pm

Xellos wrote:
Mon Dec 12, 2022 10:27 pm
Не знам дали следите епопеята за на Сандерсън изданието на Артлайн. :facepalm:
Какво това?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Random Book Stuff

Post by Xellos » Mon Dec 12, 2022 10:34 pm

А, неудобно ми е да разправям направо. :ninja:
https://artline-store.net/product/749/r ... iga-4.html
Сума редактори и ся опряха до маниаците тук да реактират като хората най-сетне. :yay:
:ninja:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Random Book Stuff

Post by Martix » Tue Dec 13, 2022 12:10 am

Това с Ритъмът на войната наистина е впечатляващ резил, мислех че са оправили изданието преди поне година, но явно чакат да утихне. Имам въпросното издание и потвърждавам, че няма и един термин или човек който да е преведен както в предните книги или да не си сменя името през няколкостотин страници. Но все пак, това е специален случай, веднъж на десетилетие (примерно забележете как Изгубения Метал още не се вижда на бг хоризонта, тоя път май внимават). Аз чета поне 80% на български и съм доволен от средното ниво, повечето книги не изискват кой знае колко сложен превод, а има и немалко качествени преводачи.
Всеки сам си преценя де, но за мен винаги ще е по-добре да се издават (и купуват) и малко по нишови заглавия на български, ей така, като инвестиция в бъдещето. Току виж след някое друго поколение броя олигофрени във фейсбук да понамалее. Факт е, че всяка година панаира на книгата е все по претъпкан с народ. Сега, дали ги четат тея книги не мога да кажа, ама да не кажа голяма дума, виждам по книжарниците в моловете повече хора, отколкото по кината като ходя да гледам пуцалки.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Random Book Stuff

Post by tigermaster » Tue Dec 13, 2022 12:41 am

То ако е толкова зле, дали не е по-добре да се направи нов превод... Едно време около "Пощоряване" на Пратчет нали, в крайна сметка, книгата беше преведена наново след излагацията на Йоханна Разпопова?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Random Book Stuff

Post by трубадур » Wed Jan 04, 2023 11:00 am

Това ми е минало през ушите, а уж следя за корпоративен гнеж, ама доста бик дик енерджи от сандърсън тука:

https://www.brandonsanderson.com/state- ... rson-2022/

Евала. Накратко, тегли майната на аудибъл, в опит да ги тласне да са по-щедри в сделките си основно към по-малки издателства и инди писатели. Нямах си и на представа, че тяхното парче от пая е толкова голямо и лакомо. И за разлика от други, които биха плямпали само, сандерсън си слага главата и залага с реални пари тука. Макар, че със сигурност сделката му със спотифай и спийчифай е доста читава, втората дори казва каква е, нашият наистина си реже най-дебелия клон в името на принципа.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests