Random Book Stuff

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Random Book Stuff

Post by трубадур » Thu Sep 26, 2019 11:01 am

Неква никаквица, която може би има 2 реплики в "Двете кули" филма сака Гандалф да е жена :mrgreen:
https://www.stuff.co.nz/entertainment/t ... le-in-lotr

Явно хората са готови на секъв сеир да си възродят кариерата, но може ли да си работил в точно тоя филм и след него да не си наясно колко по-строги станаха толкинови, особено Кристофър, и как затегнаха нещата от гледна точка на адаптации и точно колко може да жонглираш с бащиното му слово. Еле па за екранизации.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Random Book Stuff

Post by Demandred » Mon Sep 30, 2019 2:49 pm

Susanna Clarke's next two books will be published by Bloomsbury globally, 15 years after her bestselling debut Jonathan Strange & Mr Norrell.

Piranesi, about the secrets of a “watery labyrinth”, will be published globally by Bloomsbury in September 2020 along with an “ambitious and ground-breaking marketing and publicity campaign”. A second novel will follow.
https://www.thebookseller.com/news/susa ... r-jonathan
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Random Book Stuff

Post by Roland » Mon Sep 30, 2019 8:26 pm

Ако качеството е като Стрейндж и Норел, I’m in.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Random Book Stuff

Post by Roland » Mon Nov 18, 2019 1:04 am

Един приятел ми препоръча Red Rising на Пиърс Браун и прочетох ревюто на @Dr. Horrible в списанието. Стана ми интересно, че той е описал книгата като YA, при положение, че самият автор специално казва, че не е, книгата е издадена от adult издател и във всички книжарници е в рафтовете за възрастни. Та исках да питам, само възрастта на главния герой ли е причината?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Random Book Stuff

Post by Dr. Horrible » Mon Nov 18, 2019 10:11 am

Ооо, не е само възрастта. То си е Young adult та дрънка. Героят е на 14, основната идея е как попада в отбор в един турнир като "Игрите на глада", където другите участници са на възраст 14-18, развиват си там отношения и предателства, политическите теми и проблемите са разгърнати с дълбочина точно като за 15-16 годишни читатели, езикът е по-опростен, една и също мисъл се повтаря по три начина в три изречения... Постоянно навсякъде беше пробутвано като "Новите Игри на глада!!!", на самата корица на английски пише "Ендър, Катнис, а сега Дароу!". Много опити се правеха книгата да привлече млади читатели, особено от женски пол, авторът постваше разни кифленски снимки в инстаграм (https://4.bp.blogspot.com/-NWHJBs7CoAg/ ... %2B(7).png) и такива, насочени специално към провокиране на екстаз в тийнейджърките като тази - https://scifibulletin.files.wordpress.c ... stones.jpg

Има много кървища, но изобщо не ми е хрумвало, че може да не е YA. В българските книжарници не съществува този етикет, но реално книжарите по усет винаги подреждат такива книги една до друга, на обща секция. И тази винаги е сред тях, не сред другото фентъзи. Сега чак се разтърсих и попаднах на тази статия http://www.commonnovel.com/home/red-ris ... oung-adult , която издига тезата, че подобни романи се класифицират като adult ако са писани от мъже и young adult ако са писани от жени. Не знам дали е вярно, нямам достатъчен поглед.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Random Book Stuff

Post by Amelia » Thu Dec 12, 2019 10:34 am

Не знам защо, но много се смях на това.
https://thehardtimes.net/harddrive/step ... ouT7So_t-A

:lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Random Book Stuff

Post by penzata » Thu Dec 19, 2019 5:47 pm

ааааааааааааааааа :panic: :panic:
ааааааааааааааааааааааааааааа :panic: :panic: :panic:
аааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа :panic: :panic: :panic: :panic:
:panic: :panic: :panic: :panic: :panic: :panic: :panic:
Пристигна ми Киберпънк-ът. Изглежда феноменално (така и ухае :mrgreen: ). Няколкомесечната ми суша без книги най-накрая ще свърши.

Пичове, :yay: :bow: :metal: .


п.п. шадоуденс плакатът е чудничък. :heart:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Random Book Stuff

Post by termit » Tue Dec 24, 2019 12:39 pm

Един от авторите, които следя последната година-две, е Will Wight. Пише екшън ориентирано фентъзи с интересни хрумки за магически системи и светове и добре описани битки (The Traveler's Gate на моменти е като битки от шоненка на хартия). Освен това е абсолютно отговорен за това, че се открехнах жанра wuxia с доста яката серия за Cradle, с което допълни пропадането ми към литературните низини, започнало с исекаите.

Защо пиша това? Защото пичът преди 2-3 дни обяви, че удря 1 милион общи продажби за цялата си писателска кариера, и по случая пуска първите 4 книги от една друга негова серия - The Elder Empire - абсолютно безплатни в Амазон. Така че ако с краткото описание отгоре съм ви създал поне малко интерес, може да намажете 4 сериозни книги напълно за без пари :

The Elder Empire: Sea (2 book series)

The Elder Empire: Shadow (2 book series)
Elves dig rocket launchers.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Random Book Stuff

Post by termit » Sat Feb 01, 2020 11:32 pm

Какво ли не научава човек на стари години - случайно разбрах защо Шрайка от Хиперион се казва Шрайк. Никога не съм се замислял над етимологията на името, но днес случайно ми попадна тази статия: https://en.wikipedia.org/wiki/Shrike
Дан Симънс май има нещо на тема птици (шрайка, лешоядите...)
Elves dig rocket launchers.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Random Book Stuff

Post by penzata » Thu Feb 13, 2020 9:24 am

Баси, попаднах на ново издание на "Невромантик" с тази, изобщо не знам как да се изразя по неин адрес, корица :shock: :
Spoiler: show
Image
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Random Book Stuff

Post by Roland » Thu Feb 13, 2020 10:07 am

penzata wrote:
Thu Feb 13, 2020 9:24 am
Баси, попаднах на ново издание на "Невромантик" с тази, изобщо не знам как да се изразя по неин адрес, корица :shock: :
Spoiler: show
Image
Attachments
8536297D-1969-40D6-8BA6-977BFA7173E2.gif
8536297D-1969-40D6-8BA6-977BFA7173E2.gif (1011.93 KiB) Viewed 3978 times
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Random Book Stuff

Post by Roland » Fri Feb 14, 2020 12:35 am

Опа. Съмнявам се на много хора да им е супер вълнуващо, но аз почнах личен блог, та ако някой иска да му хвърли едно око, заповядайте:

Love, Simeon

Пиша си свободни размисли, ъпдейти на това какво чета, и писателски упражнения, като целта е три пъти седмично да има постове - в понеделник, сряда и петък.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Random Book Stuff

Post by Xellos » Wed Feb 19, 2020 1:12 pm

Мега яки разделители за книгите в библиотеката. :shock: :heart:

https://www.boredpanda.com/book-nook-shelf-inserts/
:ninja:

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Random Book Stuff

Post by Ghibli » Wed Feb 19, 2020 2:27 pm

Ха. Ха. Ха. Не си истински любител на книгите, ако имаш свободно място за разделители в библиотеката си.

Иначе са яки де :mrgreen:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Dark Cloud
Scholar
Posts: 120
Joined: Mon Oct 21, 2019 4:46 pm

Re: Random Book Stuff

Post by Dark Cloud » Fri Feb 21, 2020 4:12 pm

Излезнаха номинациите за Nebula Awards , aka "Things to add to my reading list".

In other news, дигиталния брой на Киберпънка е яката работа :shock:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests