Random Book Stuff

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri May 31, 2013 10:52 am

Искам само да споделя, че като никога много ме е яд, че не съм чел Потърите, за да се включа в псевдоспора с едно по-крайно мнение, изпълнено с лични нападки, много флейм и повечко храна... :roll:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri May 31, 2013 7:45 pm

Потъра ти би го оценил бтв.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Sun Jun 02, 2013 6:32 pm

Да се оплача, че съм супер разочарован от панаира на книгата. Не стига, че целия беше събран на един етаж(докато миналата година беше на три), ами и бидейки последен ден, всички бяха започнали да си събират сергиите още сутринта.
Много издателства се бяха изнесли вече, повечето бяха в процес на пакетиране, навсякъде се разкарват "сценични работници" бутащи колички с книги и общо взето е яко гъч, без основателна причина за това.
Никой не ти обръща внимание, щото са заети да броят книги и да отлепят плакати.
Дали щото го хванах в последния момент, но и избора беше беден.
Единственото ново нещо, което видях, беше Wintersmith, която забърсах заедно с Нация.
Взех си, по план, Битие и Нов Патрул, и изненадващо и за мен самия, Абарат 2 книга и Патрул за Ада(с автограф на автора, кой кат мен :) )
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Nameless_onee
Scholar
Posts: 133
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:18 pm

Post by Nameless_onee » Sun Jun 02, 2013 7:06 pm

и предпоследният ден не беше по-добре. Не че бяха почнали да прибират, но както и ти спомена само 1 етаж за разлика от зимният, заради който обикалях цялото НДК. Също така ми направи впечатление, че някои издателства въобще ги няма. Освен това няколко от книгите, които очаквах ми съобщиха, че ще са готови чак за зимният панаир...
Едвам си напазарувах за 40ина лева и то освен Слепоглед, другите покупки въобще не ми вдъхнаха много надежди, особено разочарованието ми да се боря с третата поредна Тифани Сболки...

За сметка на това очаквам зимният панаир доста да ме зарадва, колко му е 6 месеца още...
Фанатизма е другата страна на ограничението

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Jun 02, 2013 7:46 pm

Аз пък съм много доволен от панаира и днес в 14ч не видях никой нищо да е заприбирал, нито пък да липсват щандове спрямо онези, които видях в петък. Освен това откак го има тоя панаир, неделята е слаб ден и е добре да се ходи по-рано.
This is it. Ground zero.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sun Jun 02, 2013 8:30 pm

Аз пък днес отидох към 3 следобед и си купих невероятни неща и неочаквано видях Антон Дончев и си размених няколко думи с него и си взех автограф и въобще това е сред най-яките моменти в живота ми..... :)

Иначе пролетният панаир винаги е малък и в последните години си е само на един етаж. Зимният е истината, там идват всички издателства, на три етажа е и въобще той е събитието.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jul 17, 2013 10:40 am

Image

Това е в книжарницата на ъгъла до нас. Супер ме е яд, че изпуснах бройките с автографи на The Ocean at the End of the Lane, но пускам тук, понеже Геймън обяви, че повече няма да прави сериозни турнета за автографи, та ако някой иска да си има нещо, подписано от него, книжките с белите стикери са с автограф. Цените им са същите, каквито са на нормалните бройки (разбира се, корични, не тия в Амазон).

Ако някой има интерес, да ми пише ЛС и ще измислим логистиката.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
yotoland
Farmer
Posts: 65
Joined: Wed Oct 31, 2012 12:09 am

Post by yotoland » Thu Aug 01, 2013 10:32 am

Само днес(01.Август) във всички книжарници Сиела(включително ciela.com), всички книги на издателството са с 50% намаление. Не е като книга с автограф от Геймън, но пак е доста добра оферта.

Mitko
Commoner
Posts: 46
Joined: Wed Dec 21, 2011 1:41 am

Post by Mitko » Wed Aug 07, 2013 5:11 pm

Здравейте :)
Бихте ли ми препоръчали някоя хубава хорър книжка, наблягаща повече над атмосферата.
Като произведения за ориентир мога да дам: The Terror, Лъвкрафт, част от разказите на Робърт Хауърд (Dream Snake е единственото заглавие, за което се сещам в момента), Леопардът от Рудрапраяг и подобните му.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Aug 07, 2013 5:12 pm

Сияние на Кинг. Песента на Кали на Симънс.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Tue Sep 03, 2013 10:55 am

Не знам дали има нещо общо с темата, но това определно е най-подходящото място, което намерих, за да споделя.

Започнах да преслушвам Writing Excuses - podcast-а на Брандън Сандърсън и компания. И често да ви кажа, много ми хареса. Почувствах се абсолютно зареден с енергия и съветите и темите, които обсъждаха ми бяха доста полезни.

Някой слуша ли такива подкасти и евентуално, може ли да ми препоръча нещо?

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5251
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Wed Oct 02, 2013 11:58 am

The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6923
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Tue Oct 08, 2013 10:30 am

The Long Earth за $1.99 за Киндъл.

The Long War пак за $1.99 за Киндъл.

Не е ясно колко време ще се задържат тези цени.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Oct 08, 2013 12:11 pm

Трябва спешно да намеря ДСК :mrgreen:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Oct 08, 2013 12:11 pm

Трябва спешно да намеря ДСК :mrgreen:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests