Random Book Stuff

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Roland
Site Admin

Re: Random Book Stuff

Post by Roland » Fri Sep 18, 2020 6:00 pm

Mushu wrote:
Fri Sep 18, 2020 2:37 pm
Тери Гудкайнд починал... Някакси забравям на моменти, че не са вечни тея хора... RIP...
Не знаех, че е бил на 70+... Мир на праха му и т.н., ама нищо хубаво не остави след себе си в литературен план, освен носталгия по тийнейджърството.
And you can't dance with a devil on your back...

Jen
Paragon

Post by Jen » Thu Oct 15, 2020 12:38 pm

Moridin wrote:
Mon Sep 07, 2020 9:37 am
portugal015 wrote:
Thu Sep 03, 2020 1:22 pm
Надявам се да не съм сбъркал темата. Искам да попитам някой има ли информация дали последното на Дейвид Мичъл "Utopia Avenue" ще бъде преведено на български или не. Защото Прозорец, които го издават в Бг казаха, че няма да превеждат повече този автор. Може би някое друго издателство?
Опитах да го чета на английски, но нивото ми е такова, че се измъчих. Иначе съм фен. Благодаря предварително за информацията.
крайно малко вероятно @Jen да знае, ама все пак я тагвам :)
Проблемът е, че дори и някой друг да поиска да го издаде, Прозорец имат right of first refusal. И така се блокират автори.
Иначе, аз няма да се изненадам, ако са потънали с Bone Clocks. Тя наистина е голяма и сложна книга, ама предвид закъснението и таргета от dedicated читатели на тоя подчертано немасов автор, 2/3 пазар е изгубен от първия ден, дори и без 30-те лв. цена. Ако причината да спрат с Мичъл е търговска, разбира се, пък то каква да е друга.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

aiva
Adept

Post by aiva » Sun Oct 18, 2020 11:18 am

Намерих супер готини детски книжки с прабългарски и тракийски приказки. По една приказка на книжка, половината е картинки. Има си и бележки под линията за странните думички. Ако не се бъркам, художникът също има интерес към историята и картинките би трябвало да са до някаква степен точни, но във всеки случай са доста добри. Пък и лъха порядъчна доза патреотизъм от целия проект :P

https://vazdigane.bg/Product?pcID=6

portugal015
Smallfolk

Post by portugal015 » Mon Oct 19, 2020 10:37 am

Jen wrote:
Thu Oct 15, 2020 12:38 pm
Moridin wrote:
Mon Sep 07, 2020 9:37 am
portugal015 wrote:
Thu Sep 03, 2020 1:22 pm
Надявам се да не съм сбъркал темата. Искам да попитам някой има ли информация дали последното на Дейвид Мичъл "Utopia Avenue" ще бъде преведено на български или не. Защото Прозорец, които го издават в Бг казаха, че няма да превеждат повече този автор. Може би някое друго издателство?
Опитах да го чета на английски, но нивото ми е такова, че се измъчих. Иначе съм фен. Благодаря предварително за информацията.
крайно малко вероятно @Jen да знае, ама все пак я тагвам :)
Проблемът е, че дори и някой друг да поиска да го издаде, Прозорец имат right of first refusal. И така се блокират автори.
Иначе, аз няма да се изненадам, ако са потънали с Bone Clocks. Тя наистина е голяма и сложна книга, ама предвид закъснението и таргета от dedicated читатели на тоя подчертано немасов автор, 2/3 пазар е изгубен от първия ден, дори и без 30-те лв. цена. Ако причината да спрат с Мичъл е търговска, разбира се, пък то каква да е друга.
Благодаря за информацията все пак. Ще се примирим, няма как. Остава някаква надежда да решат да филмират още нещо от него, освен Облака, за да стане по-масов автор :)