Random Book Stuff

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Jun 02, 2012 10:34 pm

Аз пък се кефех на Мисия Земя... поне първите шест книги.
А и Бойно Поле Земя беше доста окейна.
This is it. Ground zero.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Sat Jun 02, 2012 10:48 pm

Айде да си стиснем ръцете на първите четири :)

А за "Бойно поле Земя" никой нищо не казва - като за лека, забавна научна фантастика без много смисъл в нея си е идеална.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sat Jun 02, 2012 11:01 pm

Аз пък се кефех на Мисия Земя... поне първите шест книги.
Аз толкова много им се кефех на първите 5-6 тома едно време, че чак леко ме е срам от това сега. :) Но то тогава дори и не знаех, че Хабърд е измислили сциентологията.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Sun Jun 03, 2012 8:56 am

Аз в крайна сметка ги взех, нищо че ги имам. За десятка да облагородиш старите парцаливи копия си е супер. Иначе се върнах защото предишният път забравих да мина покрай щанда на Сиела, а отдавна ги дебна да пуснат някакво хубаво намаление на книгите на Клавел. "Примоцията" обаче хич не ми хареса и се въздържах, от 176 лв. намалението дойде на 140(за цялата колекция тва) и ми се стори малко. Шайхирито също беше там, спрях за малко да побъбрим, между другото е пуснал нова книга-игра(sort of) разширено издание на "Патрул за Ада" и като старо фенбойче веднага мушнах едно копие с автографче.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Jun 03, 2012 6:02 pm

Matrim wrote:
Аз пък се кефех на Мисия Земя... поне първите шест книги.
Аз толкова много им се кефех на първите 5-6 тома едно време, че чак леко ме е срам от това сега. :) Но то тогава дори и не знаех, че Хабърд е измислили сциентологията.
И аз така - а сега не смея да ги чета пак да не си докарам брейн демидж.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Jun 10, 2012 7:29 pm

Вчера посетих Greenwich, книжарницата която отвориха на 24 май и водят най - голямата в страната. Ми наистина беше доста голяма но поне в частта с фантастиката и фентъзито имаше 4 книги които доста се повтаряха, но пък и това им е още от първото зареждане. Иначе имаше 8 стелажа на английски (или бяха 9?), от които два - фентъзи и много се чудх какво да си купя. Имаше Лъвкрафт, съвреммена класика, криминални, 3 рафта Пратчет. Много се чудих дали да си купя Лъвкрафта, The City & The City или нещо на Геймън, но накрая си взех Neverwhere и I'm With You на RHCP. Като цяло е доста приятно.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Jun 10, 2012 7:33 pm

Ще я чекна :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jun 23, 2012 5:38 am

Уф, само мен ли само при мисълта за фантастики, базирани около ММО игри, ми се повдига? Не знам що авторите решиха, че това е пътят и истината за жанра...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Sat Jun 23, 2012 6:51 am

Roland wrote:Уф, само мен ли само при мисълта за фантастики, базирани около ММО игри, ми се повдига? Не знам що авторите решиха, че това е пътят и истината за жанра...
Milking the cow, бате.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Jun 25, 2012 7:30 pm

Спомен, Печал, Трън струва ли си при все стандартния сетинг или е прекалено Tolkienesque?
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Mon Jun 25, 2012 8:37 pm

Не бих казал, че е прекалено Tolkienesque, но е адски развлачена. Ако това не ти е голям проблем, можеш да й дадеш шанс.
Заповядайте в Клуб за фантастика и фентъзи "Соларис" - гр. Пловдив

Събираме се всеки петък от 18:00 пред книжарница "Литера" на Джумаята.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Wed Jul 04, 2012 3:45 pm

Тъкмо ми пристигна Existence на Брин, изданието с 3D-корицата. Много ме кефи :)
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jul 16, 2012 12:12 pm

Добре бе, може ли журналистите да са такива идиоти? И после защо имало хора, които твърдят, че поредиците за динозаврите са снимани на живо...
http://www.dnes.bg/knigi/2012/07/16/ist ... yln.163903
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Mon Jul 16, 2012 2:08 pm

Morwen wrote:Добре бе, може ли журналистите да са такива идиоти? И после защо имало хора, които твърдят, че поредиците за динозаврите са снимани на живо...
http://www.dnes.bg/knigi/2012/07/16/ist ... yln.163903
Дъното
+10000000000000000000000000
Права си, и после всички разправят, че децата били неуки и неграмотни. Еми, при такава изходна иформация, какви да са!
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon Jul 16, 2012 2:19 pm

Майтапът е пълен - журналистите сигурно ще кажат "Е, то е ясно, че ние го нямахме предвид наистина - ние само повтаряхме това, което е казано в информацията за книгата - а то е ясно, че е художествена измислица!" А информацията за книгата - поне в Amazon - действително съдържа тези два умопомрачителни параграфа:
Somebody, in an Amazon.com editorial review, wrote:...While Abraham Lincoln is widely lauded for saving a Union and freeing millions of slaves, his valiant fight against the forces of the undead has remained in the shadows for hundreds of years. That is, until Seth Grahame-Smith stumbled upon The Secret Journal of Abraham Lincoln, and became the first living person to lay eyes on it in more than 140 years.

Using the journal as his guide and writing in the grand biographical style of Doris Kearns Goodwin and David McCullough, Seth has reconstructed the true life story of our greatest president for the first time-all while revealing the hidden history behind the Civil War and uncovering the role vampires played in the birth, growth, and near-death of our nation...
Абе общо-взето хвани единия, че удари другия... :dash:
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 81 guests