Random Book Stuff

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Mon Feb 07, 2011 8:35 pm

Рисковото на подобна покупка, е само малко по-голямото място, което ще ти заема в библиотеката, ако не ти хареса, а ако ти харесва тогава мястото няма да има значение, нали? Доколкото разбрах, цената е сравнима.
От собствен опит, повече пъти съм съжалявал, че не съм купил книга тогава, когато съм имал тази възможност, отколкото обратното.
А представи си, че първата книга ти хареса - тогава как ще дочакаш лятото, не ми се мисли :D
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Feb 07, 2011 9:02 pm

Бе ще купя омнибуса добре, но ще поизчакам ако е възможно да поевтинее. :lol:

User avatar
jkklouna
Commoner
Posts: 42
Joined: Wed Nov 25, 2009 10:58 pm

Post by jkklouna » Mon Feb 07, 2011 11:24 pm

Реших, че няма смисъл от нова тема само за моя въпрос. Та искам да ви попитам как поддържате книгите си, какви грижи полагате за тях (ако изобщо прилагате някакви). Питам защото започнах да чета отново една от моите книги, която съм чел много пъти, и ми направи впечатление, че е започнала да се разлепва по ъглите и страниците да се замърсяват.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Tue Feb 08, 2011 12:21 am

Просто ги чета внимателно, ама някой път не ми се получава и супер много се дразня. Аз съм голям педантик по това отошение.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Tue Feb 08, 2011 10:26 am

Dante wrote:Просто ги чета внимателно, ама някой път не ми се получава и супер много се дразня. Аз съм голям педантик по това отошение.
Педант най вероятно ... :wink:

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Tue Feb 08, 2011 12:16 pm

Писах поста точно преди да си легна. :oops:
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Feb 08, 2011 3:53 pm

Аз чета много внимателно но понякога прегъвам корицата като я оставя някъде и подобни. Но хората на които давам не са толкова внимателна и в крайна сметка първите два Вещера например ми станаха на гъз. :( Сега сестра ми ги чете (йее прочете фентъзи! :lol: ) и като ги държи едва ли не като списание и й кажа да внимава ми века че съм ненормален. Така и с други хора. :x

User avatar
Member
Commoner
Posts: 32
Joined: Sun Jul 18, 2010 9:51 pm

Post by Member » Tue Feb 08, 2011 4:59 pm

jkklouna wrote:Реших, че няма смисъл от нова тема само за моя въпрос. Та искам да ви попитам как поддържате книгите си, какви грижи полагате за тях (ако изобщо прилагате някакви). Питам защото започнах да чета отново една от моите книги, която съм чел много пъти, и ми направи впечатление, че е започнала да се разлепва по ъглите и страниците да се замърсяват.
Аз моите книги си ги пазя адски много и затова адски мразя, като дам книга на някой, той да ми я върне изглеждаща като стар чорап :evil: .
Само тук-таме се среща някоя с напукан гръбнак.

User avatar
jkklouna
Commoner
Posts: 42
Joined: Wed Nov 25, 2009 10:58 pm

Post by jkklouna » Tue Feb 08, 2011 8:21 pm

И аз съм внимателен, но тази книга е четена 20 пъти от мен и още няколко от брат ми и майка ми. Книгата е с твърди корици и се е разлепила по гърба. Иначе и аз внимавам, но явно няма как след толкова много четене.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20291
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Feb 08, 2011 8:37 pm

Ми аз пазя само чуждите книги много и тия дето са ми над 30 лева, разни с автографи :). Обикновените книжки там по 10 кинта мойте си ги праим на баници, щото обичам да си чета и докато ям :). Изобщо хартиения носител не го броя като нещо специално, важно ми е съдържанието.
:ninja:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Feb 08, 2011 8:54 pm

Xellos wrote:Ми аз пазя само чуждите книги много и тия дето са ми над 30 лева, разни с автографи :). Обикновените книжки там по 10 кинта мойте си ги праим на баници, щото обичам да си чета и докато ям :). Изобщо хартиения носител не го броя като нещо специално, важно ми е съдържанието.
Май правим едно и също :)

User avatar
Member
Commoner
Posts: 32
Joined: Sun Jul 18, 2010 9:51 pm

Post by Member » Tue Feb 08, 2011 9:50 pm

Xellos wrote:Ми аз пазя само чуждите книги много и тия дето са ми над 30 лева, разни с автографи :). Обикновените книжки там по 10 кинта мойте си ги праим на баници, щото обичам да си чета и докато ям :). Изобщо хартиения носител не го броя като нещо специално, важно ми е съдържанието.
Анатема :mrgreen: !

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Feb 08, 2011 10:22 pm

Member wrote:
Xellos wrote:Ми аз пазя само чуждите книги много и тия дето са ми над 30 лева, разни с автографи :). Обикновените книжки там по 10 кинта мойте си ги праим на баници, щото обичам да си чета и докато ям :). Изобщо хартиения носител не го броя като нещо специално, важно ми е съдържанието.
Анатема :mrgreen: !
x2

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Tue Feb 08, 2011 11:45 pm

Смърт за вас бе! :D

Аз си ги пазя като светини...
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Feb 08, 2011 11:54 pm

Dante wrote:Смърт за вас бе! :D

Аз си ги пазя като светини...
Е и аз бях така. Обаче шит хепънс и някъде след 10-тата книга паднала във ваната или намокрена случайно, или гравитационно намачкана, или омазана с рандом ханително вкусова субстанция просто спираш да се ядосваш и да ти пука много. Така или иначе Kindle е бъдещето и хартиените ще са отживелица, само да го направят по водо и удароустойчив гадината :)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests