Random Book Stuff

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Jul 24, 2010 1:31 pm

Пълни глупости. :vomit:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Jul 24, 2010 1:32 pm

Е то тая поредица е за по-всеядна аудитория и като се има предвид че първите са тетолкоз смешни и нивото пада с устрем вече ме е яд че си ги купих донякъде :). Сериалчето по това BDSM с фентъзи елементи също оре дъното за по претенциозните :D
:ninja:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Jul 24, 2010 1:33 pm

Xellos wrote:Е то тая поредица е за по-всеядна аудитория и като се има предвид че първите са тетолкоз смешни и нивото пада с устрем вече ме е яд че си ги купих донякъде :). Сериалчето по това BDSM с фентъзи елементи също оре дъното за по претенциозните :D
Е поне ни признаваш правото да имаме лош вкус. :wink: :oops:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Jul 24, 2010 1:54 pm

К'во ти пука,аз съм чел 3-те книги от Наследството.Като съм почнал нещо ще го завърша.

Nadere: You must enter the sister ceremony by getting fully naked. That is the Aiel way. It is a sacred, ancient tradition.
Elayne: The Aiel way seems a lot like the Aes Sedai way, and the Ebou Dar way, and the Sea Folk way.
Nadere: Naked women are powerful.
Taim: Yes, they are. Now show your power.
—The Wheel Of Time mock summary by ISAMJ

Ето и линка за мок съмарито.
http://www.ataricommunity.com/forums/sh ... p?t=386600 :lol:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Jul 31, 2010 2:17 pm

Ох,от известно време гледам Диамантената ера на Нийл Стивънсън на една антикварна будка и се чудя дали да я купя.Питам защото не съм чел никакъв "западен" сайбърпънк.Опитах се да чета Virtual Light на Уилям Гибсън на английски,но не ме грабна сюжета,героите ми бяха странни и не по добър начин и английският е толкова разговорен че нищо не разбрах.А по-принцип сайбърпънк съм чел само на Лукяненко Фалшивите огледала,прозрачните витражи.Та се чудя,да я купя ли?

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Sun Aug 08, 2010 8:39 pm

Пффффф, времената се променят, всичко тече, всичко отминава... може би? http://www.economist.com/node/16749054 "Barnes and Noble" май ще бъдат продадени, защото разни хора твърдят, че не били управлявани както трябва, ама хич.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Mon Aug 09, 2010 3:45 am

Аве някой чел ли е нещо на Jonathan Maberry освен новелизацията на The Wolfman? Пича пише предимно хорър трилъри.Aз съм му чел само комикси и един кратък разказ, койот e prequel към Joe Ledger поредицата му.Разказа може да си го свалите тук http://us.macmillan.com/CMS400/uploa...TDOWN_free.pdf Има и още един аванта разказ, който е преди първата и втората книга за Joe Ledger. http://media.hbpub.com/stmartins/jon...y/deepdark.pdf So някой има ли впечатление от пича?Най-вече Pine Deep Trilogy и Joe Ledger поредицата?
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Aug 18, 2010 7:32 pm

And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Aug 23, 2010 2:20 pm

Някой да има отзиви за The Night Angel Trilogy на Brent Weeks? Видях я в Амазон и героят звучи интересен, та ако някой ги е чел да каже нещо. Мерси предварително!

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6921
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Aug 23, 2010 2:34 pm

Хубаво екшън фентъзи. Има няколко доста яки герои и няколко доста дразнещи такива. В общи линии показва как можеш да направиш епично фентъзи без да е 10+ тома.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Aug 23, 2010 2:52 pm

Ама има ли яко assassin-ски работи? И чете ли се бързо?

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6921
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Aug 23, 2010 3:13 pm

Главния герой е assassin, дали ще да има?
Бързо се чете, дам. И за чий ти е амазон при положение, че из буктрейдингите и книгоманиите я има трилогията и идва същите пари?
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Mon Aug 23, 2010 3:27 pm

Нещо позациклих на първата книга на Уикс. Малко разпокъсано ми се развиваше в началото, но има приличен потенциал.

User avatar
portugal
Commoner
Posts: 45
Joined: Thu Jun 18, 2009 5:08 pm

Post by portugal » Fri Sep 03, 2010 4:03 pm

С пълното осъзнаване на нелепостта на въпроса ми точно в този форум, все пак ще го задам, защото се опитвам всячески да реша един проблем, който се оказа по-сериозен, отколкото си мислех:
Въпросът, по точно молбата ми е: препоръчайте ми романче, свързано с модата. Нещо като Дяволът носи Прада. Да не е съвсем мазен чиклит , по-скоро романче свързано с бизнес и мода. Доколкото разбрах подобни писачи са Сидни Шелдън, Нора Робъртс, Даниел Стийл, етц. Тези последните имат един вагон издадени в България книжки, но когато почнах да им ровя из плотовете, за да намеря нещо такова, съвсем се побърках.
Последно: нека да е преведено на български. Всъщност, може и да са няколко, тъкмо читателката ще има избор, благодаря предварително
:D

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Sep 03, 2010 4:17 pm

Беки Б-тата. Мисля, че стават за случая. :) Софи Кинсела е авторката.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests