Любими книги за препрочитане

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Morrowind
Adept
Posts: 228
Joined: Fri Jun 06, 2008 9:42 pm

Post by Morrowind » Sat Jun 07, 2008 12:08 am

Аз в момента за сетен път съм се захванал с Пътеводителят:) По принцип не съм от тези, които често препрочитат(трудно забравям историите), но тази - с кеф;) Дъглас е голям майстор;)

А от горе споменатите(визирам тези на F242) - почти всички съм чел и препрочитал. Наистина супер избор:) :yay:
www.branev.blogspot.com - моят блог
http://fortumo.bg/ - SMS услуги за 5 минути

Jordy
Smallfolk
Posts: 16
Joined: Thu May 15, 2008 5:46 pm

Post by Jordy » Sat Jun 07, 2008 12:06 pm

По принцип не си падам много по препрочитането, но винаги с удоволствие мога да хвана коя да е от книгите за Света на Диска и да я препрочета от корица до корица. А от всички други книги, които са наоколо, има определени моменти, които ми харесват и от време на време поглеждам, но никога цяла книга.

User avatar
Елица
Sorcerer
Posts: 385
Joined: Wed Jul 12, 2006 12:53 pm
Location: на работа

Post by Елица » Thu Jun 12, 2008 6:33 pm

Аз съм голям фен на препрочитането, най вероятно защото в момента съм вече отвратително капризен читател.
Едно време четях всичко (включително един стилаж с любовни романи от библиотеката :oops:), но вече съм доста капризна и предпочитам, като имам време за четене да си препрочета нещо любимо.
Най много пъти съм препрочитала:
Белю Пушилката
Том Сойер и Хъкълбери Фин
Пипи Дългото чорапче
Шугун(повече от 15 пъти

User avatar
sitalk
Commoner
Posts: 34
Joined: Tue Jul 22, 2008 2:55 pm

Post by sitalk » Wed Jul 23, 2008 9:35 pm

Дюн
На изток от Рая
Звездна вълна се надига

Всяка от тези съм чел повече от два пъти... иначе мразя препрочитането. Както е тръгнало и Дж. Р. Р. Мартин ще трябва да мина още веднъж като завърши "Песен за огън и лед":) Сякаш минаха столетия откакто Старките живеха безметежно в Зимен хребет.
Semper fidelis

User avatar
gal.eon
Adept
Posts: 220
Joined: Thu Jul 31, 2008 2:10 pm
Contact:

Post by gal.eon » Thu Jul 31, 2008 7:26 pm

Господарят на светлината
Донеси ми главата на принца
разказите на Шекли
Малки богове
Играта (на Петър Кърджилов)
Вселената във времето на Паоло Мафей - не е фантастика, но си е задължително четиво

Помните ли едно време, когато всяко лято трябваше да предадем по 5 кг. хартия и 20 кг. желязо, да съберем Х кг. билки, да преведем 3 баби през пешеходната пътека :) ...?
Та тогава имаше нещо наречено "Читателски дневник" и в него трябваше да описваме в определен формат това, което сме чели. Баща ми е художмик, така че той се занимаваше с оформлението на моите читателски дневници. Помня, че беше изровил една китайска поговорка, точно за топика: "Когато прочетеш нова книга се запознаваш с нов приятел. Когато прочетеш отново книга, която си чел се срещаш със стар приятел". Това е и моето мнение по въпроса.

SHOKI
Commoner
Posts: 34
Joined: Thu Apr 10, 2008 5:05 pm

Post by SHOKI » Mon Aug 11, 2008 1:17 am

8-) Подхванал съм пак "Мечът на Шанара". Да си припомня любимите образи :)
Image

kire4a
Commoner
Posts: 25
Joined: Fri Feb 20, 2009 10:09 pm

Post by kire4a » Mon Aug 31, 2009 4:29 pm

към днешна дата съм препрочел макс. дузина романа :) това с редовното изтърбушване на'властелина', 'то' и 'колелото' не го разбирам-обаче имам един познат който ги е чел по 10 пъти + 60 пъти 'шогун' на клавел (няма грешка-60 са!) :shock: а съм чувал за някакъв образ от пловдив който бил наизустил 'наследникът от калкута' (около 800стр) :lol: фрийк шоу!

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Mar 02, 2011 11:26 pm

Дори сред като съм изчел много по-хубави и зрели книги-
Хобит
Книгите за Диабло
Драконово копие
Островът на доктор Моро
Машината на времето
Пришълец
Магьосника от Землемория
Силмарилион
Две поредици детски "научни" книжки- Страховитото в историята и Страховитото в науката
Иии, това се сещам засега.

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Sun Mar 06, 2011 5:07 pm

Физиците се шегуват
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests