Любими книги за препрочитане

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jun 03, 2008 4:56 pm

Кой говори за колелото :) там и първото четене се чете по диагонала с прескачане камо ли да тръгнеш да четеш втори път. Ако някой чете всичко от колелото и препрочита значи има нещо садо-мазо в човека :twisted:

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Jun 03, 2008 4:57 pm

Значи аз съм тотално извратен, защото съм си препрочитал Колелото неприличен брой пъти. ;)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jun 03, 2008 4:57 pm

Еми да, определено си :neutral: Смисъл, тва са десетки ДРУГИ книги, които човек мое да прочете за същото време :neutral:
And you can't dance with a devil on your back...

Ashara
Smallfolk
Posts: 21
Joined: Sun Feb 17, 2008 7:29 pm
Location: Sofia

Post by Ashara » Tue Jun 03, 2008 8:55 pm

RRSunknown wrote:Кой говори за колелото :) там и първото четене се чете по диагонала с прескачане камо ли да тръгнеш да четеш втори път. Ако някой чете всичко от колелото и препрочита значи има нещо садо-мазо в човека :twisted:
Е, аз съм тази с Колелото :) И си ми харесва, не че има какво толкова да му схващаш, просто за удоволствие.

Иначе определено си има смисъл да се препрочитат разни неща, но дали ще го правиш с цел да видиш дали погледът ти се е променил с времето или просто за удоволствие...личен избор. Но не съм съгласна, че е загуба на време...

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Wed Jun 04, 2008 12:48 am

Roland wrote:Еми да, определено си :neutral: Смисъл, тва са десетки ДРУГИ книги, които човек мое да прочете за същото време :neutral:
Обаче не си ли задаваш понякога докато четеш нещо ново въпроса: За какво го чета този боклук? И защо не взема вместо него да си прочета . . . , която книга знаеш че си чел, хубава е и ти харесва ужасно много?
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Jun 04, 2008 8:24 am

А аз се дразня на обобщения. Понякога човек има нужда да си прочете нещо, което някога го е изкефило, ей тъй на. Я за да си припомни усещането, я за да си припомни книгата или просто щото иска нещо ненатоварващо преди заспиване. Примерно. И да, аз също съм си препрочитала Колелото и Мартин. За кеф.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jun 04, 2008 9:22 am

DELgado wrote:
Roland wrote:Еми да, определено си :neutral: Смисъл, тва са десетки ДРУГИ книги, които човек мое да прочете за същото време :neutral:
Обаче не си ли задаваш понякога докато четеш нещо ново въпроса: За какво го чета този боклук? И защо не взема вместо него да си прочета . . . , която книга знаеш че си чел, хубава е и ти харесва ужасно много?
Ми... не. Щото си подбирам добре книгите. И при положение, че чета и неща за списанието постоянно, в малкото време, което ми остава, предпочитам да чета нещо ново.
And you can't dance with a devil on your back...

finnegan
Smallfolk
Posts: 9
Joined: Thu Jun 05, 2008 3:03 pm

Post by finnegan » Fri Jun 06, 2008 4:08 pm

Не смятам, че препрочитането на определен тип книги е "тъпчене на едно място", също както това не е вярно за яденето на една и съща храна или посещаването на едни и същи заведения и т.н. Тук всичко опира до това какво ти доставя удоволствие в определения момент...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jun 06, 2008 4:15 pm

Е щом стигнахме до сравняване на четенето с храна, аз мисля да дропя от спора :neutral:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Jun 06, 2008 4:18 pm

Roland wrote:Е щом стигнахме до сравняване на четенето с храна, аз мисля да дропя от спора :neutral:
Ми духовна храна си е, кво ся... :)
Както някои храни ти действат добре на тялото, така някои книги или автори ти действат добре на... ъъъ... духа/душата/съзнанието/невроните/уотевър.

Напоследък се улавям, че ако дадена книга не ме грабне в първите няколко десетки страници, предпочитам да я зарежа. Загубеното с нея време бих отделил по-скоро на препрочитане на нещо, за което доказано знам, че ми допада.
Last edited by passer-by on Fri Jun 06, 2008 4:21 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jun 06, 2008 4:20 pm

Бате, очаква се интелектът ти да е по-гъвкав и... интелигентен... от стомаха :roll:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Jun 06, 2008 4:22 pm

Туй беше как му викаха... метафора. :idea:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jun 06, 2008 4:30 pm

Метафората не е много смислен начин да отговориш на конкретиката обаче :neutral:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Fri Jun 06, 2008 11:29 pm

Книги, които съм чел повече от веднъж:
Като дете - Тримата Мускетари, Граф Монте Кристо, Билбо Бегинс или до там и обратно.- иначе казано The Hobbit и естествено приказки на Вилхелм Хауф, Братя Грим и тези преразказани от Ангел Каралийчев и Николай Райнов.
Малко след това: Спасителят в ръжта, Зен или изкуството да се поддържа мотоциклет, Параграф 22, То, (It)
Някъде след това : Dune, Imajica, Books of Blood
Напоследък( В последните 10 години): The Royal Assassin Trilogy, The Song of Ice and Fire (на български и ангпийски) поне, това, което е издадено до сега, сборникът от разкази на Chuck Palahnuik "Haunted"
Все по-трудно е да препрочиташ защото има толкова много книги, които заслужават да бъдат прочетени, поне веднъж.
Този списък от книги сигурно, не е достатъчно точен, защото е минало много време.
Искам да дам шанс на "The Book of All Hours" за да мога да си купя и Мастилото.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Jun 07, 2008 12:04 am

Сигурно ще уплаша някой но има книги които съм ги чел повече от 20 пъти :lol:
И ги чета не защото съм забравил историята (ако има някаква с претенции) а заради стила, конкретни места на които се радвам и т.н.
И не ми се изброява че са прекалено много.
- от друга страна има книги които така и не са ми издържали нервите от отегчение да прочета докрай.
Last edited by RRSunknown on Sat Jun 07, 2008 12:13 am, edited 1 time in total.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 73 guests