Любими книги за препрочитане

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Stoly
Adept
Posts: 236
Joined: Sat Dec 08, 2007 9:32 pm

Post by Stoly » Fri May 30, 2008 7:46 am

Ashara wrote:Не знам защо, но всяко лято препрочитам Колелото. Понякога се ужасявам сама от себе си :roll: Иначе обожавам да си препрочитам Придворния Убиец и Драконовото Копие (Хрониките). Последното го чета заради носталгията най-вече, първото фентъзи си е първо фентъзи. :D
:lol: Определено поредици като колелото си заслужават препрочитането. Особено онези интерестни и напрегнати моменти в които описват кой гледа по- желязно.

Аз лично препрочитам моменти от книги, но пък цялото произведение на ново... няма смисъл. И без това имам да се заемам с доста нечетени досега неща.
Image

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Fri May 30, 2008 9:29 am

BaYa wrote:Aз съм така с книгите на Джерал Да(ъ)рел. :wink: По принцип, обичам да си препрочитам. Но книгите на Дарел мога да ги чета всяка година! Все се смея много и на места се превивам от смях.
Стига да минат няколко месеца и да ми "поизветрее", мога пак да си чета и да се хиля!! :mrgreen:
Аз съм същия :lol: , чел съм де що има на Даръл, издадено на български, но трите книги за Корфу са ми прелюбими, особено първата - Моето семейство и други животни :lol: :lol: :lol: След нея си вече малко или повече подготвен какви простотии да очакваш :P

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Fri May 30, 2008 10:07 am

Ashara цялото Колело ли препрочиташ? :shock: Звучи ми почти като някакво китайско мъчение. :mrgreen:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri May 30, 2008 11:33 am

Аз пък си падам по препрочитането на книжките на Пратчет за Диска. Някои съм ги чел по двайсетина пъти... Затова и недоволствам от по-новите издания, понеже ми се разпадат в ръцете.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri May 30, 2008 11:42 am

Аз така веднъж се бях прежалил да си купя една от последните пратчетки на БГ, защото не ми се занимаваше да я търся на англисйки, но още като я разглеждах в книжарницата щеше да ми се разпадне в ръцете, а лепилото за страниците беше направо в течно състояние и се отказах. :roll:
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri May 30, 2008 12:32 pm

Еми аз още преди да почна да купуам сериозно книги на английски си ги взех на БГ и от тогава си ги купувам задължително за "колекция". Поне имам всяко една издание на пратчет на български:).

Бтв последно вярно ли е, че правата отиват към бард?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri May 30, 2008 12:33 pm

Това за пръв път го чувам. Знам, че имаше подобни мераци Данчо преди години, но нищо конкретно.
And you can't dance with a devil on your back...

Ashara
Smallfolk
Posts: 21
Joined: Sun Feb 17, 2008 7:29 pm
Location: Sofia

Post by Ashara » Fri May 30, 2008 11:15 pm

DELgado wrote:Ashara цялото Колело ли препрочиташ? :shock: Звучи ми почти като някакво китайско мъчение. :mrgreen:
Май така излиза ;) Аз толкова съм се автоматизирала, че за няма и месец си ги изчитам всичките. Ама не е като да ги знам наизуст де...но пък е релаксиращо, странно. :)

Иначе наистина си заслужават препрочитането...винаги намирам нещо ново в историята :roll:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri May 30, 2008 11:19 pm

Ashara wrote:Аз толкова съм се автоматизирала, че за няма и месец си ги изчитам всичките.
How is that humanly possible :shock: :shock: :shock:
This is it. Ground zero.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri May 30, 2008 11:23 pm

3-4 дни на книга, ако четеш по няколко часа на ден, поне моята скорост беше такава, така че е напълно възможно. Колко е безопасно за умственото здраве е друг въпрос :)
Last edited by Ghibli on Sat May 31, 2008 12:01 am, edited 1 time in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri May 30, 2008 11:29 pm

Аз последната от колелото - Новата пролет я прочетох за 4 часа във влака. Цаката е да се чете по диагоналната система- всички описания опитно се прескачат. Махнеш ли описанията и става много тънка книжка :lol:

Ashara
Smallfolk
Posts: 21
Joined: Sun Feb 17, 2008 7:29 pm
Location: Sofia

Post by Ashara » Fri May 30, 2008 11:41 pm

Moridin wrote:
Ashara wrote:Аз толкова съм се автоматизирала, че за няма и месец си ги изчитам всичките.
How is that humanly possible :shock: :shock: :shock:

Е, да бяхме хора да си говорим...


Може, може. Като си прекарваш нощите в четене всичко е възможно.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Sat May 31, 2008 9:23 am

RRSunknown wrote:Аз последната от колелото - Новата пролет я прочетох за 4 часа във влака. Цаката е да се чете по диагоналната система- всички описания опитно се прескачат. Махнеш ли описанията и става много тънка книжка :lol:
аз колко поредици съм изчел така :))))))

препрочитам Амбър сега. Даръл - трябва да си ги изкопам къде са трите книжки за Корфу да ги прочета пак :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Sat May 31, 2008 9:37 am

Аз пък когато излезе и последната част ще прочета резюмета в уикипедията и смело ще скоча към нея. Просто не бих могъл да понеса любовните терзания на трите кокошки, влюбени в Ранд, отново. :shock:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

Ashara
Smallfolk
Posts: 21
Joined: Sun Feb 17, 2008 7:29 pm
Location: Sofia

Post by Ashara » Sat May 31, 2008 7:30 pm

DELgado wrote:Аз пък когато излезе и последната част ще прочета резюмета в уикипедията и смело ще скоча към нея. Просто не бих могъл да понеса любовните терзания на трите кокошки, влюбени в Ранд, отново. :shock:
Ахахаха.
:lol:
Еми, можеш да правиш като една приятелка, прескачаш главите за Ранд (и "трите кокошки") и четеш нататък. Смисъл, то така или иначи си е като сапунка, няма да изпуснеш нещо по-важно.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 77 guests