Длъжен ли е Трип дa ми харесва преводите

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
hellside
E'lir
Posts: 174
Joined: Mon May 14, 2007 2:51 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by hellside » Thu Apr 24, 2008 6:30 pm

Абе защо все ми се върти из главата , че терминът не е "бадемови", а "бадемовидни" ... Какви ли странни преводи съм чела и аз... :?

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Apr 24, 2008 6:34 pm

hellside wrote:Абе защо все ми се върти из главата , че терминът не е "бадемови", а "бадемовидни" ... Какви ли странни преводи съм чела и аз... :?
Това вече го минахме на стр. 2. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Dragonsnake
Farmer
Posts: 61
Joined: Sun Apr 22, 2007 8:09 pm
Location: Earth, Solar System, Milky Way galaxy

Post by Dragonsnake » Tue Apr 29, 2008 5:56 pm

В крайна сметка, Валери с бадемови очи ли е или какво ? За преводите не мога да се изкажа, застото не съм чела нито един (проверих в Уикито)... Ама все пак ми е интересно за очите ...
"My motto is: Misinformed opinion." Jeff Somers

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Tue Apr 29, 2008 7:04 pm

Dragonsnake wrote:В крайна сметка, Валери с бадемови очи ли е или какво ? За преводите не мога да се изкажа, застото не съм чела нито един (проверих в Уикито)... Ама все пак ми е интересно за очите ...
Мм, доколкото схващам от постовете Ви, чела сте поне "Песен за огън и лед", както и "Приключенията на Стен". А дали очите ми са бадемови, дръпнати или някакви други - едва ли е особено важно за темата :wink:

Dragonsnake
Farmer
Posts: 61
Joined: Sun Apr 22, 2007 8:09 pm
Location: Earth, Solar System, Milky Way galaxy

Post by Dragonsnake » Tue Apr 29, 2008 10:18 pm

Извинявам се за спама - Асприн е виновен. Разсейвах се разглеждайки форума и ми беше някакси весело след поредния "Мит".

Колкото до книгите, които чета - много рядко чета преводи, освен от френски, съжалявам. A бадемовите очи - за мен това са татарски очи...като форма.
"My motto is: Misinformed opinion." Jeff Somers

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 78 guests