Upcoming Books

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Tue Apr 22, 2008 9:50 am

Звучи много интересно. С интерес бих я пробвал. 8-)
Явно 15-17 лева вече е нормална цена за една книга. :cry:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
grellian
E'lir
Posts: 194
Joined: Fri May 25, 2007 7:48 pm

Post by grellian » Wed Apr 23, 2008 9:26 pm

DELgado wrote:Явно 15-17 лева вече е нормална цена за една книга. :cry:
А 22 лв как ти се струват? Виж ТОВА

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Apr 23, 2008 9:29 pm

О боже, чак сега го видях това :shock: Тия за реално ли са? :neutral:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Wed Apr 23, 2008 9:33 pm

В американския Амазон е 10.85 долара...настигнахме ги американците най-накрая!
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6918
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Wed Apr 23, 2008 9:33 pm

Matrim wrote:В американския Амазон е 10.85 долара...настигнахме ги американците най-накрая!
Надминахме ги всъщност...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Apr 23, 2008 9:34 pm

Току що направих пробна поръчка - излиза 23 лева...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
grellian
E'lir
Posts: 194
Joined: Fri May 25, 2007 7:48 pm

Post by grellian » Wed Apr 23, 2008 9:35 pm

Roland wrote:О боже, чак сега го видях това :shock: Тия за реално ли са? :neutral:
Аз го видях вчера и сега пак погледнах, за да се уверя, че не съм полудял. :mrgreen: Най-сетне книга, която да мине "Джонатан Стейндж и мистър Норел" по цена. Както виждам, ще трябва да обработя някой да ми я подари :lol:

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Wed Apr 23, 2008 9:36 pm

Като се има в предвид колко умерено ми се услади "Пергаментът", "Мастилото" мисля просто да го скипна. Надали ще е голяма загуба.
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Apr 23, 2008 9:38 pm

Най-вероятно ще е огромна загуба, предвид колко колосална книга е Пергаментът. Съветвам те да прочетеш интервюто с Дънкан. Точно това четиво иска доста конкретна нагласа, за да го оцениш по достойнство. Повярвай ми, говоря от опит. Първия път ми беше толкова противна книгата, че едва додрапах до средата.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Apr 24, 2008 9:52 am

Логикта, прочее, е като всяка друга подобна помия на бг-пазара - конзолите, игрите, компютрите... Тъпаците очакват, че така или иначе я продадат петдесетина бройки, я не, така че айде да избием липсата на количество с висока цена, че да не сме капо. А че ако я пуснеш на 12 лева книгата, ще си я купят двойно и тройно повече хора, остава някъде в подсъзнателния бекграунд...
And you can't dance with a devil on your back...

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Thu Apr 24, 2008 10:12 am

Добави и цените на билетите за кино, май се следва същата логика. Все пак, смея да кажа, че интервюто с Хал Дънкан прави много добра реклама на книгите, мен със сигурност ме запали да ги прочета. За съжаление на "Инфодар", обаче, при положение че двете книги в оригинал ми излизат по 20 лв. всяка, не виждам абсолютно никаква причина да не си ги поръчам в оригинал.

Баси, не съм предполагал, че ще дойде денят, когато книгите в оригинал ще са по-евтини от преведените на български. А като си спомня как преди около петнайсет години се бях хванал за главата, когато си купих Foundation and Earth на Азимов от UK за 6 лири, което беше около четири пъти по-скъпо, отколкото струваха книгите у нас ...
This signature is not yet rated

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Thu Apr 24, 2008 10:38 am

Очевидно ще се чака панаира на книгата или най-малкото ще се пазарува онлайн с отстъпка (браво на Инфодар за намалението поне). 22 лева е престъпление направо. :evil:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Apr 24, 2008 2:16 pm

!

http://www.amazon.com/gp/product/076532 ... 0765321335

Коментар на Геймън:

For the last week, a few chapters a night, because you don't want to eat it all at once, I've been reading Gene Wolfe's next novel AN EVIL GUEST. I think I need to read it again. (This is a perfectly valid way to feel on finishing a Gene Wolfe novel.) I'm going to write about it here by way of setting my thoughts in order. It's set about eighty years from now, sort of, although the future feels like a high tech 1930s (intentionally, I assume, because in Gene Wolfe fiction it is safe to assume that things are intentional), so much so that one finds oneself reading the book trying to find a key to open it. The obvious key is Lovecraft, whose initials are dropped early, and further inside the book we find Miskatonic University and Great Cthulhu Himself (although not quite by name) , although that still doesn't really help figure out what kind of thing it is one is reading.
It'll be interesting to see a fully lovecraftain novel from Wolfe (besides Peace)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Apr 25, 2008 9:01 am

Как ли па нема да се поръча тва :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Maledictus
Warmage
Posts: 1190
Joined: Sat Feb 23, 2008 10:27 am
Location: In the middle of the Danse Macabre
Contact:

Post by Maledictus » Sat Apr 26, 2008 1:01 pm

Само малко оффтопик.....

Политиката на книгоиздателите в момента е много спорна. По-точно - няма такава. Поне не и от страна на ИнфоДар, Атика и други подобни.
При тях наблюдавам някакъв хаотизъм и в издаването и в цените, който просто не само трови нервите на хората, но и ги отблъсва от самите издания.

Бард например също много надуха цените си, но постепенно и методично. Тоя месец левче, другия пак и БАААААМ земи това тънко книжле за 11 лева, което дори не е толкова много в сравниние с "Мастилото".

Но, на издателствата НЕ ИМ ПУКА.

Симеоне, прав си, че ако книгата е дванадесет лева, ще си я купят два пъти повече хора. Но това няма да промени печалбата на издателството. А проблемът е точно това - че издателите вече не правят разлика между печалба и приход. Например - при Светльо съм от около година и половина, а от тогава цените скочиха МНОГО. На Славейков пък преди туй бях...... много?..... 3 години? За това време, който от некадърните ми колеги каквото ще да казва, но общият оборот не е мръднал.

В момента и за издателите и за мен (колко цинично) е се в гъз (ше ме прощавате ама е така) и се в тоя на клиентите дали една книга е 12 или 22 лева. Щото пак ще приключа деня с 1000 оборот. Просто в единия случай те ще са напечетали двойно повече книги, а аз ще съм си вдигнал два пъти повече четирибуквието от стола, за да обсллужа два пъти повече клиенти.....

Уви, така стоят нещата според гледката от моята позиция. Тъжно е, защото от това страдат хората като неколцина от учителите ми, примерно, които могат и със сигурност биха си купили книгата ако беше на 12, и биха я ОЦЕНИЛИ, ала понеже имат деца да хранят, няма как да отделят още десет лева отгоре.... Просто не става.
Да не говорим, че на МЕН ми е трудно да си купувам всичко, дето ми се ще да си го имам при все, че имам търговската отстъпка от 30 %.... Добре поне, че мога да си чета на воля......

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests