Upcoming Books

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Wed Nov 30, 2011 1:49 pm

http://www.prozoretz.com/?act=products& ... 1478&cat=5

Тия манафи от прозорец защо не си ебат мамичката в гъза? Да фалират дано. Сега трябва да дам около 45 лева, за да си купя втората част, така ли!?
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Nameless_onee
Scholar
Posts: 133
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:18 pm

Post by Nameless_onee » Wed Nov 30, 2011 2:25 pm

Не, ти не си разбрал идеята. Разделянето на еднотомови книги на н-ти брой части се прави само и единствено за да е по-удобно за четящият. Хората мислят за твоя лукс пък ти никаква благодарност, типично българско поведение.
Цената му била висока, че колко му е 45 лвл на бг като на английски сигурно излиза има няма 30ина лева, не нацепена. Не нацепена! Виждаш ли, само нашите си издадетлства мислят грижовно за читателската маса, няма да те минат никога, ако трябва на 5 части ще я разделят само и само за твоя личен конфорт. Че като дойдат гости и видят стотици книги в библиотеката ти, какъв фурор само ще правиш, че кой би забелязал че 100ината томчета са 10ина книжки разцепени на милион части с единствената идея за твоето лично удоволствие и конфорт, нещо което чуждите издателства просто не могат да проумеят и наложат.
Фанатизма е другата страна на ограничението

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Wed Nov 30, 2011 5:55 pm

Аз съм абсолютно против цепенето на книги, но...

Като знам размера на тази книга в оригинал и качеството на българските книжни тела, ако я пуснат в един том от 1300 страници на цена под 30-35 лева, точно след две отваряния ще си имате не две, а най-малко три части.

Виж цената можеха да я съобразят донякъде и да ги пуснат двете заедно.

А на английски е към 15 лева на преордер за B-формата, който илиза след 3-4 месеца.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Flavii
Smallfolk
Posts: 24
Joined: Tue Sep 07, 2010 3:21 pm

Post by Flavii » Wed Nov 30, 2011 11:08 pm

beliefcontrol wrote:Аз съм абсолютно против цепенето на книги, но...

Като знам размера на тази книга в оригинал и качеството на българските книжни тела, ако я пуснат в един том от 1300 страници на цена под 30-35 лева, точно след две отваряния ще си имате не две, а най-малко три части.

Виж цената можеха да я съобразят донякъде и да ги пуснат двете заедно.

А на английски е към 15 лева на преордер за B-формата, който илиза след 3-4 месеца.
Аз също съм съгласен. Против разделянето на книги съм (особено разделянията на изд. Прозорец), но в този случай, може би, е оправдано. Предвид обема на първата книга, меките корици и малкия формат, представи си само, Dante, как би изглеждала втората част в един том? Тя първата не е много удобна за четене, а за следващ том, който е с 50% по-голям обем какво остава. Освен това германското издание също е разделено на две, само дето отворете да видите за какво издание става дума! Голям формат, с твърди корици, прекрасно оформление - там превода също е почти колкото на български - около 1400 стр.

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Thu Dec 01, 2011 11:21 am

И на английски си е скъпичка Dante. Просто минава много време докато се появи в по-малък формат, а и не ми е ясно дали се получава! И все пак, общата сума не е ЧАК толкова скъпа - мен ми излезе 30-40 лева цялото томче, което си поръчах когато се видях с малко повечко пари в джоба.
Още преживявам разочарованието...
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Thu Dec 01, 2011 7:02 pm

Drigan wrote:И на английски си е скъпичка Dante. Просто минава много време докато се появи в по-малък формат, а и не ми е ясно дали се получава! И все пак, общата сума не е ЧАК толкова скъпа - мен ми излезе 30-40 лева цялото томче, което си поръчах когато се видях с малко повечко пари в джоба.
Още преживявам разочарованието...
Тоест очертава се поредната многотомна, но редичка бозица? :twisted:

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Fri Dec 02, 2011 12:47 am

Зависи какво търсиш, Devoted. На мен ми хареса много, но за целта трябваше отрано да свикна с идеята, че няма да чета фентъзи с типичния сюжет въведение-завръзка-развръзка, а по-скоро нещо като модерен пикаресков роман. Определено втората книга има повече минуси от първата, но за мен беше задоволителна, даже доста.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Fri Dec 02, 2011 2:00 pm

Първата ми е една от любимите книги, и една от първите изчетени в оригинал, което прави огромна разлика. Затова приех втората толкова тежко...
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Mon Dec 05, 2011 3:45 pm

Damn It!!!
Излязла е "Тя е тъмата" и никой не ме е известил???
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Dec 05, 2011 4:02 pm

Тоя глен кук само го събирам и трупам и никога няма да го прочета... ма май даже съм изпуснал една книга преди тя е тъмата.. за ко ги събирам и аз не знам....
This is it. Ground zero.

hellside
E'lir
Posts: 174
Joined: Mon May 14, 2007 2:51 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by hellside » Fri Dec 23, 2011 7:37 pm

Нова Труди Канаван от ново хипер неизвестно издателство - дано са по-читави от Вакон, които бавят втората и третата част на тяхната поредица вече една година, и няма светлинка в тунела дали и кога ще ги доиздадат :(

http://www.helikon.bg/books/61/162187_g ... ik%22.html

Гилдията на магьосниците. Първа книга от поредицата "Черният магьосник"

Всяка година магьосниците на Имардин се събират, за да прочистят улиците на града от скитници, просяци и престъпници. Овладели до съвършенство всички магически дисциплини, те знаят, че никой не може да им се противопостави. Но защитната им бариера се се оказва не чак толкова недосегаема, колкото са смятали.

Докато изкарват тълпата от града, едно младо момиче, разгневено от отношението на управниците към семейството и приятелите й, хвърля камък по бариерата, влагайки целия си гняв в този жест. За огромна изненада на всички присъстващи, камъкът преминава през щита и запраща един магьосник в безсъзнание на земята.

Това е нещо немислимо и най-ужасните страхове на гилдията се сбъдват - на свобода по улиците на града броди необучен магьосник. Момичето трябва да бъде намерено и то бързо, преди непокорната й сила да унищожи както нея, така и града, който е неин дом.

Гилдията на магьосниците е първият том от зашеметяващата нова фентъзи трилогия, която изобилства от магия, действие и напрегнати приключения.

takeshikovach
Smallfolk
Posts: 23
Joined: Wed Jul 21, 2010 11:38 am

Post by takeshikovach » Fri Dec 23, 2011 10:23 pm

Не е лоша поредицата. Доста е клиширана, да, но е добре и увлекателно написана.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Dec 24, 2011 1:20 am

http://www.bard.bg/forthcoming/?BookID=1463
Принципно идеята звучи интересно при все умрялата и клиширана анотация.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Dec 24, 2011 3:17 am

Капан за върколаци. Also known as Wolfsangel.

Тук я издават Pyr, та може да не е лоша. Ново фентъзи, досега има две книги, но не знам дали а свързани...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Sat Dec 24, 2011 10:05 am

Това бях започнал да го чета и ме поразиха огромните колебания в качеството на текста. На моменти е адски увлекателен и оригинален, а в други - до болка клиширан и скучен. Все едно е писан от двама различни автори. Зарязах го след 70-80 страници, но може някой път да му дам и втори шанс.
Заповядайте в Клуб за фантастика и фентъзи "Соларис" - гр. Пловдив

Събираме се всеки петък от 18:00 пред книжарница "Литера" на Джумаята.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 69 guests