Upcoming Books

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Jan 15, 2011 9:02 pm

WTF? :shock: :shock: Аз наистина се тревожех как ще го преведат. Добре де не можаха ли да вземат английското заглавие и да го преведат Нарисуваният човек. Пак звучи по-добре. Или Омагьосаният човек като се има предвид че магията в тоя свят е ward.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Sat Jan 15, 2011 9:47 pm

Това едва ли е окончателно заглавие.

Но пак е смешно да преведеш толкова често употребяван във фентъзито термин като "ward" по тоя буквален начин, било то и само за работно заглавие.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
logen
Smallfolk
Posts: 24
Joined: Tue Oct 26, 2010 8:50 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by logen » Sun Jan 16, 2011 2:40 pm

Не е и работно заглавие дори, копирано е от един каталог с предстоящи книги. Наистина звучи смешно, след проведено разследване виновниците са наказани :)

User avatar
Member
Commoner
Posts: 32
Joined: Sun Jul 18, 2010 9:51 pm

Post by Member » Sun Jan 16, 2011 4:50 pm

logen wrote:Не е и работно заглавие дори, копирано е от един каталог с предстоящи книги. Наистина звучи смешно, след проведено разследване виновниците са наказани :)
Good Job :mrgreen: !

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Fri Jan 21, 2011 4:15 pm

Мечове в Леда - Националния клуб за Фентъзи и Хорър


Цитат от един от авторите на разказите:
"...историята на мрачен елф, прокуден от своя народ и озовал се на ръба на смъртта в невъобразимо висока и страховита планина. Така се родиха моите Сказания за Ледената Планина, първото от които бе историята именно на въпросния елф на мрака - готин пич на име Алтиарин "

Звучи новаторско. Чакам с нетърпение.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jan 21, 2011 4:18 pm

Това е за темата с изцепките.

User avatar
Member
Commoner
Posts: 32
Joined: Sun Jul 18, 2010 9:51 pm

Post by Member » Fri Jan 21, 2011 4:23 pm

Dante wrote:Мечове в Леда - Националния клуб за Фентъзи и Хорър


Цитат от един от авторите на разказите:
"...историята на мрачен елф, прокуден от своя народ и озовал се на ръба на смъртта в невъобразимо висока и страховита планина. Така се родиха моите Сказания за Ледената Планина, първото от които бе историята именно на въпросния елф на мрака - готин пич на име Алтиарин "

Звучи новаторско. Чакам с нетърпение.
Абе, като махнеш, в цитата, "невъобразимо висока и страховита планина" и в "Ледена Планина" смениш планина с долина, започва да звучи малко познато ...

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Fri Jan 21, 2011 4:25 pm

RRSunknown wrote:Това е за темата с изцепките.
Смях се на глас. :D

Межу другото, наистина нямам търпение да изелзе. Ще събирам хора у нас с пуканки на микровълнова и ще четем на глас. :Д
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Fri Jan 21, 2011 6:26 pm

Dante wrote: Межу другото, наистина нямам търпение да изелзе. Ще събирам хора у нас с пуканки на микровълнова и ще четем на глас. :Д
Фанете се изпозадавите и ви пишат у вестниците под заглавие - най-тъпото самоубийство или барем спечелите некой друг дарвин в категорията еxcellence, поне а се не чувствате ептем капо.

А по темата - нищо не очаквам, нищо и интересно не се задава, даже нема поне некво яко издание на Амето на Бокачо да се зададе отнегде ми оправи настроението, па и Салман Рушди се треснал некъде много лошо и е хванал да драска мемоари, като гледам майче единственото, което чакам, и за което се надявам, е нов том на етимологичния речник, дето си го юркат вече 40 години.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jan 21, 2011 7:13 pm

Аз тая пролет чакам света, буквално. Home Fires на Улф излезе вече и я чета, после се чакат The Heroes на Аберкромби, The Crippled God на Ериксън, The Wise Man's Fears на Ротфъс, The White-Luck Warrior на Бакър, Embassytown на Миевил, диптиха новели на Бачигалупи и Бъкел... Лудница пълна.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Jan 22, 2011 1:29 am

Аз пролетта конкретно чакам Кръвта на Богомолката (едва ли :? ), Before they are hanged на български и The Warded Мan, ако успее да излезе. Иначе идеята за магията в новата книга на Бачигалупи звучи много интересно.

User avatar
Borizmeiko
Misting
Posts: 296
Joined: Tue Jun 01, 2004 12:34 am

Post by Borizmeiko » Sat Jan 22, 2011 3:18 am

С риск да разводня темата, Роланд кажи как е Home Fires? Аз по-принцип съм голям фен на Улф но последните му две книги(The Wizard House , Pirate Freedom) бяха толкова зле че се чудя дали въобще си струва да чета новата която е издал.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jan 22, 2011 5:37 am

Всъщност последните две са An Evil Guest и The Wizard House и първата от тия беше готина. Иначе съм съвсем в началото, та не знам още.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
logen
Smallfolk
Posts: 24
Joined: Tue Oct 26, 2010 8:50 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by logen » Sun Jan 30, 2011 10:29 pm

logen wrote:

Съжалявам за подвеждането относно излизането на Шекли и Абъркромби, но имах информация за тези дати. Явно суматохата покрай двадесетия рожден ден на "Колибри" е забавила графика и книгите ще излязат с леко закъснение.
Шекли излиза утре :)

http://www.colibri.bg/resultsb.php?book=562

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Jan 31, 2011 1:23 am

Като добарам пари ще си я взема. Чел съм му само Билет за Транай ама е гений. Пък и превода е на Любомир Николов.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests