The Terry Pratchett Topic

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Thu May 21, 2015 9:26 pm

Пуснали са нови издания на книгите от света на диска - в твърди корици, с отвратително безлични цветове и удивително грозни корици(поне според мен). За чий им е, като кориците на Кидби са перфектни?

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu May 21, 2015 9:38 pm

Според мен пък са доста хубави с минимализма си, на мен единият от двата художника, не знам кой, но май този на по-старите, наистина ми идва леко твърде и претрупан като рисунък. От тея съм виждал из София Guards! Guards! и мисля да я купя, не съм чел нищо от Стражите, а ми се струва че е от поредиците които най-много биха ми харесали.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Thu May 21, 2015 9:50 pm

Claymore47_Fen wrote: на мен единият от двата художника, не знам кой, но май този на по-старите, наистина ми идва леко твърде и претрупан като рисунък.
Това ще се направим, че не си го казал... :twisted:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu May 21, 2015 9:58 pm

Няма да спрете (субективния) глас на истината!!! :free: :free:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu May 21, 2015 10:25 pm

Новите корици са пълна отврат. Джош Кирби завинаги! (Пол Кидби е добър заместител след смъртта му).
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Lyanna Stark
Adept
Posts: 232
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:27 pm
Contact:

Post by Lyanna Stark » Thu May 21, 2015 10:29 pm

Имам Witches Abroad точно в това издание, намерих го случайно в Уотърстоунс в Брюксел. Доста яки корици, качествена хартия и много добър печат. С удоволствие бих си купила цялата поредица. Като гледам снимките от линка, Soul Music и Small Gods си струват дори само заради страхотните корици...

Клеймор, къде си видял Guards! Guards! в това издание? Аз не съм виждала нищо такова в България.

Илюстрациите, за които говори Клеймор, май са тези на Джош Кирби, а не на Пол Кидби. На Кидби са по-новите, които са добри imo, но тези на Кирби никога не са ми харесвали. И в двата случая не държа особено да ги има на корицата. Предпочитам по-стилизирани корици, и ако може книги в нормален формат, а не джобен. Ако кориците са и твърди, най-добре. Така че това издание ми е перфектно. Намирала съм и едни други хубави издания, с много минималистични черни корици, в стандартен paperback формат, но успях да купя само три от тях.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Thu May 21, 2015 10:45 pm

От тея съм виждал из София Guards! Guards! и мисля да я купя, не съм чел нищо от Стражите...
Ban! Ban! Ban!

:P

Не те ли е срам, а? Бърже да поправиш тази кардинална грешка.

Видях, че са издали Snuff, с бг заглавие "Смрък". Аз, с ръка на сърцето си, си признавам, че не помня точно защо беше Snuff на английски, та някоя добра душа ще ме светне ли дали са си го изсмукали от пръстите или има резон в този превод?
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu May 21, 2015 10:58 pm

Lyanna Stark wrote:
Клеймор, къде си видял Guards! Guards! в това издание? Аз не съм виждала нищо такова в България.
Да кажа ли... :P Ок, ще кажа. В Книгоманията на Васил Левски, след Одеон, имаше Guards! Guards!, Good Omens и още една която не си спомням, беше или Small Gods или Hogfather.

@Matrim, ми то аз Пратчет като цяло не съм, само онази за котките, Thief of Time, и по Коледа Hogfather, като последната автоматично ми стана любима книга. Достатъчно че да ми стане мега гадно когато почина. :( Имам купени Good Omens и Nation, чакат си реда.
Last edited by Claymore on Thu May 21, 2015 11:03 pm, edited 1 time in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu May 21, 2015 10:59 pm

Кидби е моят човек!!! :free: Няма буци навсякъде!!!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu May 21, 2015 11:58 pm

Matrim wrote: Видях, че са издали Snuff, с бг заглавие "Смрък". Аз, с ръка на сърцето си, си признавам, че не помня точно защо беше Snuff на английски, та някоя добра душа ще ме светне ли дали са си го изсмукали от пръстите или има резон в този превод?
Адекватен превод е. "Snuff" в книгата се използваше като жаргонен израз за "енфие", доколкото помня.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Fri May 22, 2015 1:00 am

moonlight wrote:Пуснали са нови издания на книгите от света на диска - в твърди корици, с отвратително безлични цветове и удивително грозни корици(поне според мен). За чий им е, като кориците на Кидби са перфектни?
Кориците сами по себе си всъщност са брутално яки. Но хич не са в стилистиката на Тери Пратчет и това, което сме свикнали да гледаме - затова и не можеш да ги приемеш. Ако се абстрахираме от това са по-добри от 90% от кориците, които съм виждал.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri May 22, 2015 1:10 am

tigermaster wrote:
Matrim wrote: Видях, че са издали Snuff, с бг заглавие "Смрък". Аз, с ръка на сърцето си, си признавам, че не помня точно защо беше Snuff на английски, та някоя добра душа ще ме светне ли дали са си го изсмукали от пръстите или има резон в този превод?
Адекватен превод е. "Snuff" в книгата се използваше като жаргонен израз за "енфие", доколкото помня.
Знам, че енфие е snuff, просто смрък ми звучи някак твърде веселяшки. Сега, вярно е, че нямаме дума, която да значи едновременно и енфие и убивам, така, че май се заяждам прекалено. Не е като да имам каквото и да е намерение да чета българския вариант anyway.
Имам купени Good Omens и Nation, чакат си реда.
Недей да чакаш много за Good Omens, книгата е гениална и три четвърти.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Lyanna Stark
Adept
Posts: 232
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:27 pm
Contact:

Post by Lyanna Stark » Fri May 22, 2015 1:18 am

Клейморе, обичам те! Утре отивам за Good Omens и Small Gods (ако е тя). Guards! Guards! ще ти я оставя. :mrgreen:

А Матрим е прав - не отлагай Good Omens, велика е.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri May 22, 2015 1:58 am

Надявам се да са там, че беше преди месец. :lol:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri May 22, 2015 7:20 am

Абе яки са кориците като арт, но не пасват на съдържанието еле пък за хард фенове. По-добре са от ония черните корици поне.
Кирби мирнапрахаму е идеален с тия тип брадавичест разтопен восък неща за ранните пародийни книги като Ерик и Фантастична светлина и тн. Кидби е перфектния после за по-сериозните. Аз му следя фейса има и страхотни скулптури и рисунки пича.

http://www.paulkidby.net/index.php/gall ... nzes-1-77/

Всичко друго е ЕРЕС! :)

Снъф е хем енфие хем убийство, нямам идея как е по-добре да се преведе ама имам усещането, че може ;).

Аз напоследък ин мемориям си прочетох всичко от серията за Вещиците на ланкър и Стражата, сега отделните книжки... Малки Богове, Сорсърито и тн... и така до 40+
единственото нечитаемо с него са тия Дългата... война земя шитня щото хич го няма там като присъствие.
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests