The Terry Pratchett Topic

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Fri Oct 01, 2010 4:25 pm

Ах, не те е срам, така да дразниш хорицата :evil: Айде, ще чакаме вчепетления, както казвахме като доста по-малки чавета :lol:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Oct 01, 2010 5:43 pm

Питаш ли ме мене кво ми е... ше бачкам до сума ти часа, а книгата седи на бюрото тука и ме депресира още повече. :evil:


Изгълтах я нощеска, тежичка ми е, има прекрасни весели моменти като стражата вс фиигълите, но като цяло серията за Тифани е малко in front of the door to the desert :roll: . Явно Пратчет го удря по социално и сериозно на размисъл по въпроса предвид хавата му ;(


Terry Pratchett: 'I'm open to joy. But I'm also more cynical' си е.
:ninja:

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Tue Mar 15, 2011 3:27 pm


User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Tue Mar 15, 2011 3:28 pm

Дам, под някаква форма го пуснах вчера в новините. Хем съм доволем, хем съм скептичен. Но няма лошо де, колкото повече Пратчет, толкова повече Пратчет.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Tue Mar 15, 2011 3:31 pm

Ух, извинявам се за дублирането, така се въодушевих :oops: В интерес на истината аз повече се зарадвах за Добри поличби :drool: отколкото за сериалчето, не че не ме радва всичко Пратчетово :lol:

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Tue Mar 15, 2011 3:55 pm

Е, няма за какво да се извиняваш, аз само да вметна, че още не сме умрели :)
По Поличбите може да стане нещо много добро (с Гибли се скъсахме от хилеж като гледахме началото на римейка на Поличбата с Лив Шрайбър, което вероятно не е била идеята на филма, де), особено с хората, които са се заели да работят по проекта.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Thu Apr 28, 2011 11:08 am

Довърших Господари и господарки.
9ка твърда.
Не е най-добрата му книга, но няма такива оригинални елфи. Пратчет има таланта да свързва логически всико, което пише, така че, например, ако изобщо някъде в някоя паралелна вселена съществуват елфи, да не се съмняваш и за момент, че те ще са точно тези елфи, а не някакви високи дългоухи стрелци, репресирани от хората.
С всяка следваща книга продължавам да се убеждавам, че Пратчет пише точно на моята мисловна честота, и че трябва да му се издигат паметници на всяко равно място и всички хора да го почитат в култ.

пп. също така това ми е първия досег с вещиците. И те са точно правилните вещици. Силни, но и земни.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Thu Apr 28, 2011 12:27 pm

Аз тъкмо тази сутрин приключих полунощната книга и съм мноого доволна 8-) Изобщо Тифани ме кефи много, добре познатите ни бабки, макар и появата им да бе за кратко, също ме зарадваха :) Още по-яка беше появата на Ескарина, макар да ме остави да си задавам какви ли не въпроси :roll: Та така, доволна съм и сега ще трябва да чакам следващата книжка, ех :mrgreen:

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Sun May 01, 2011 11:13 am

Някакъв шанс Вузев да издадат нещо от Пратчет? Бяха ми казали Януари на панаира на книгата, ама кой януари :roll:
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Wed May 18, 2011 1:39 pm

Вузев ако ги чакам, ще се пенсионирам от чакане.

I shall wear midnight я имам на .pdf, но чакам да ми дойде хартиеното копие от www.bookdepository.com (и да приключа с испанския), за да и се насладя спокойно, както заслужава всяка една книга на Пратчет :)

Гледах и филмчето Джони и бомбата - готино е, доволна съм :)

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Wed May 18, 2011 1:56 pm

0о, филмче, как съм го пропуснала? Веднагически ще поправя този пропуск, мерси за инфото :)

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Wed May 18, 2011 3:20 pm

De nada :)

Изнамерих го в един много забутан торент сайт, и няма субтитри, но ако не можеш да го намериш се обади и ти го пусна ;)

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Wed May 18, 2011 4:48 pm

Колко епизода са това? Щото аз намерих едно сериалче от 3 епизода, за него ли говориш и ти ?

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Wed May 18, 2011 4:51 pm


User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri May 20, 2011 12:20 pm

Аз пък за пръв път от 6 години хванах да чета Пратчет и минах Going Postal. Доста приятна, ако и да съм минал вече времето, когато Пратчет ме светоизместваше.

Ревю в блога
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests