Лъжите на Локи Ламора

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Mar 20, 2008 3:04 pm

Току-що разбрах, че е 17 лева....

Better be worth it :roll:

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Thu Mar 20, 2008 4:32 pm

По-добре да си я поръчам на английски при такава цена. :evil: Въпреки че ако всички го направим просто няма да издадат следващата част и ние пак ще се оплакваме, че не се издава качествена фантастика на български.
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Mar 20, 2008 4:34 pm

Бтв тотали ноу офенз мент, но не мислиш ли, че теб поне английският малко те спира? :wink:

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Thu Mar 20, 2008 4:38 pm

Никакъв проблем нямам да чета на английски, стига да не е нещо на нивото на Малазана. Виж ако ми подариш българското издание като си толкова загрижен за мен, обещавам че няма да ти се разсърдя. :twisted:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Mar 20, 2008 4:40 pm

Дима трябва да си я е взела та може би този следобед ще я видя тази книжка РЛ.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Thu Mar 20, 2008 5:16 pm

Между другото, на английски книжката се чете леко, стилът на Скот Линч е доста приятен и не усещаш как си прочел книжката, така че Валери не се шашкай, ами си я поръчвай :)

Това ми напомни, че може би е време да си поръчам и втората, макар че гледам, че в момента я има само в твърди корици в Щатите, а някак си отзивите не са толкова добри, колкото за първата. Макар че сега като проверих, дори и ако си взема втората книга в твърди корици от Amazon US, пак ще ми излезе 10 лева по-евтино (отчитайки и доставката), отколкото ако си я взема с меки корици от Amazon UK ... Ех, друго си е като се срине долара, нали? :)
This signature is not yet rated

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Thu Mar 20, 2008 6:48 pm

Леле,току-що видях корицата :P ...И цената.Определено ако ще я купувам ще е от Amazon.com,всъщност май вече ще се ориентирам за книгите изцяло оттам,то излиза същото,ако не и по-евтино с някоя промоция,пък и книжките са по-добре направени.
Нa английски наистина лесно се чете(аз така и още не съм я свършила от компа,но всеки път като седна и някой решава че ама много спешно му трябва компютъра :evil:,не защото не е интересна).
П.П. А "е"-то в Locke си е нямо и според автора,но айде няма да стaваме дребнави ;)
Last edited by Nyn on Thu Mar 20, 2008 10:24 pm, edited 3 times in total.
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
Dwight
Misting
Posts: 257
Joined: Mon Aug 20, 2007 7:24 pm

Post by Dwight » Thu Mar 20, 2008 7:01 pm

Дано да е добро. Има перспективи да е. :D
If we did not have bad luck, we would not have luck at all.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Mar 20, 2008 9:31 pm

Преводачката не е случайна, а и няма чакане така че аз ще си я взема на български, пари само да има.

User avatar
Ludmila76
Adept
Posts: 200
Joined: Fri Apr 04, 2008 12:27 pm
Location: Sofia

Post by Ludmila76 » Fri Apr 04, 2008 8:01 pm

Е сега я изчетох книжката. Изключително приятен стил - много лека за четене. На мен поне стила ми навява споемни за Фриц Лейбър със няколко капки Дикенс, но има и една нова оригинална нишка. За млад автор мисля че това е едно много силно начало. Но за корицата определно има какво да се желае. Художника явно рисува комикси, но тази корица подхожда повече на книга-игра отколкото ма фентъзи. Бе като цяло съм много доволна от романчето. Май ще прочета продължението ако излезе достатъчно скоро.
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Apr 04, 2008 8:04 pm

Добро ревюнце, съгласен, добре дошла на форума. :)

Сега ше отида я чекна таа бг корица, щом толкоз я дъвчете. :?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
shannara
Misting
Posts: 260
Joined: Tue Jan 11, 2005 1:39 pm

Post by shannara » Fri Apr 04, 2008 10:16 pm

Допадна ми книгата - почти нямам забележки, с изключение на тая, че Локи е ебаси късметлията! Иначе комбинацията от Бруст и Пузо кефи. :)

User avatar
Anomandaris
Commoner
Posts: 44
Joined: Sat Jul 29, 2006 6:48 pm
Location: Sofia

Post by Anomandaris » Thu Apr 10, 2008 12:05 pm

Понеже не съм купувал книги от това издателство имам 2 въпроса
1.Колко тома е поредицата ?
2.Това издателство издава има ли навика да заряза поредиците по средата ?Питам ,защото още ме е яд за "Шипковия крал" на Прозорец спряха на най-интересното и зарязаха поредицата.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Apr 10, 2008 12:07 pm

Рива досега не са издавали фентъзи, но мисля, че са сериозно издателство.

Серията е от 7 книги, но те не са свързани сюжетно или поне първата не е свързана със следващите. Доколкото съм наясно, рамката е като при книгите за Майлс на Бюджолд - различни истории, следващи една от друга, с един и същи герой.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Thu Apr 10, 2008 1:33 pm

Третата книжка на запад илзиза чак 2009. :shock: Или нещо пичовете в амазона са се обръкли, както обикновено.
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 42 guests