Star Wars Expanded Universe - Books and Comics

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Sun Apr 11, 2010 11:43 pm

Прочетох: Shatterpoint на Matthew Stover и Yoda: Dark Rendezvous на Sean Stewart.

Втората, ще си призная, ме разочарова - не е на нивото на Nobody's Son, Night Watch или Clouds End на същия автор - но пък си остава много хубава книга. Историята се върти около Дуку и Йода - графът е на една далечна планета и кани бившия си учител да дойде да си побъбрят, пък дано да се разберат и да спрат войната. Общо взето книгата е силна там, дето е силен Стюарт - описанията на емоции и на натоварени моменти като цяло. Има един момент с Дуку към края, който поне на мен почти ми спря дъха :) А и Йода е точно такъв, какъвто трябва да бъде - забавен, смешен и смеещ се, обаче на моменти просто проличава нещо много, много по-дълбоко. Абе препоръчвам с една дума.

Първата е... по-хубава. Мейс един ден получава съобщение от Харуун Кал - планетата, където е изпратена бившата му падауанка Депа Билаба - и разбира, че тя има проблеми. Големи проблеми... и той, разбира се, не може да направи нищо освен веднага да се втурне на помощ. Книгата прави от Уинду герой, когото човек може, ако не да хареса, то поне да разбере, но не в това й е силата - тя е просто перфектното описание на вътрешния конфликт на джедая, принуден да воюва. А тъй като това се е случило на всички джедаи във войните на клонираните и освен това е и проблем, който всеки може да почувства - еми работи си книгата бе, няма какво да кажа. Толкова е тъжна...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Aug 11, 2010 2:01 am

And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests