Andrzej Sapkowski

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Post Reply
User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Andrzej Sapkowski

Post by Muad_Dib » Thu Oct 25, 2007 5:36 pm

http://en.wikipedia.org/wiki/Sapkowski

Издирвам творбите на този човек. Ако някой от вас знае дали нещо е издавано на български моля да пише тук или на ЛС. Откакто пуснах the Witcher съм размазан от вселената и атмосферата на света - фентъзи с рандъм модерни темички и силна доза вулгарен език т.е. точно като за мен.

Мерси предварително на отзовалите се.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Oct 25, 2007 5:42 pm

Единственото, което съм чел на бг, беше в старата (СайФай трилър?) поредица на Орфия - една новела/повест в 5 брой. Оттогава съм върл фен, но на бг мисля нищо друго няма. Засега. Май в момента гласят първият сборник разкази.

Дано греша, но това са ми сведенията дотук.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Thu Oct 25, 2007 6:14 pm

Май е само това на български - SF Трилър 005, разказа "Зрънце истина". Лично на мен много ми харесваше тогава (някъде средата на 90-те може би, на книжките не виждам година?), препрочетох го ей сега - все още кефи!

Би било добре да се преведе нещо, че с полския и руския хич ме няма.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Oct 25, 2007 6:21 pm

Имам мътен спомен че Инфодар ще издават идната година Сапковски.
This is it. Ground zero.

User avatar
shannara
Misting
Posts: 260
Joined: Tue Jan 11, 2005 1:39 pm

Post by shannara » Thu Oct 25, 2007 11:50 pm

Мда, Лейзи работи по превода на първия сборник, но като дата май нищо не се знае.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Oct 26, 2007 1:37 am

Мда, явно зависи от това доколко Лейзи е true to his name. :?
beliefcontrol wrote:Би било добре да се преведе нещо, че с полския и руския хич ме няма.
Съгласен. Полския го разбирам идеално и го говоря с голям успех - полякинчетата се търкалят от смях и изведнъж решават, че съм им още по-симпатичен. :) Ма да чета Сапковски в оригинал - нъц.

Руския даже и чета спокойно - ма предимно техническа литература. И със Сапковски пробвах, но едва ли мога да хвана всичко от стила така. Наскоро пуснаха първата книга на англ., бтв.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Grumpi
Sorcerer
Posts: 394
Joined: Thu Jul 29, 2004 1:11 am
Location: Sigil

Post by Grumpi » Fri Oct 26, 2007 6:24 pm

Имам всичко на Сапковски, което е издадено на руски, e-book.
Image

User avatar
grellian
E'lir
Posts: 194
Joined: Fri May 25, 2007 7:48 pm

Post by grellian » Sun Oct 28, 2007 11:00 pm

Видях в Литерата в Пловдив една негова книга на руски ;) Нещо свързано с гора беше, май :mrgreen:

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 1 guest